Alican Sabunsoy kimdir? MasterChef yarışmacısı Alican aslen nereli ve kaç yaşında?

Alican Sabunsoy kimdir MasterChef yarışmacısı Alican aslen nereli ve kaç yaşında

TV8 ekranlarının sevilen yemek yarışması MasterChef'te finale kalan Alican Sabunsoy, sempatik tavırlarının yanı sıra yemek yapmaktaki başarısı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Aslen Adanalı olan ve kariyerine orada başlayan Alican Sabunsoy, şimdilerde MasterChef'te yarışıyor. Peki, Alican Sabunsoy kimdir? MasterChef yarışmacısı Alican kaç yaşında?

Haberin Devamı

Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya gibi isimlerin jüri üyeliği yaptığı MasterChef'te adını finale yazdıran Alican Sabunsoy, yarışmaya dahil olduğu ilk günden bu yana sevilen bir isim. İşte, MasterChef Alican hakkında tüm ayrıntılar...

ALİCAN SABUNSOY KİMDİR?

28 yaşında olan Alican Sabunsoy Adanalı ve aşçılık mesleği icra ediyor. Daha önce suşi restoranında çalışan Alican Sabunsoy, 8 yıldır bu mesleği yapıyor. Alican Sabunsoy kebap ve kebap yemeklerinde iddialı olduğunu dile getiriyor.

2013 yılında 3 ay boyunca İstanbul'da bir Çin restoranında çalışan MasterChef Alican, hemen ardından Adana'da bir suşi restoranında çalışmaya başladı.

2017 yılına kadar Adana'da birbirinden faklı restoranlarda kısa süreli çalışmalar yapan MasterChef Alican, 2016 yılında İstanbul'da ünlü bir steakhouse restoranda çalıştı.

Haberin Devamı

İstanbul'daki kısa süreli çalışmasının ardından yeniden Adana'ya dönen Alican, bir steakhouse restoranda yönetici şef olarak görev aldı.

MasterChef Alican'ın son durağı ise yine yönetici şef olarak çalıştığı suşi restoranı oldu.

MasterChef Alican Sabunsoy, aşçılık ustalık belgesine de sahiptir.