GeriKelebek Tarkan'dan özel açıklamalar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tarkan'dan özel açıklamalar

Tarkan'dan özel açıklamalar
refid:4511594 ilişkili resim dosyası

Biri Türkiye’nin starı diğeri Alman televizyonlarının taçsız kraliçesi. Tarkan ile RTL’in güzel sunucusu Nazan Eckes bir televizyon programının çekimleri için İstanbul’da buluştu. Nazan’ın sunduğu Formel Exclusiv programına konuk olan Tarkan, içini güzel spikere döktü. Program ağustosta RTL’de yayınlanacak.

Tarkan ile Alman TV kanalı RTL’in güzel sunucusu Nazan Eckes bir program çekimi için İstanbul’da buluştu. Formel Exclusiv adlı program ağustosta RTL’de yayınlanacak.

Türkiye’nin megastarı Tarkan, Alman özel televizyon kanalı RTL’nin "Formel 1 Yarışları" için hazırladığı Formel Exclusiv programına konuk oldu. Program 25-27 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak "Formula 1 Yarışı"nı naklen yayınından önce gösterilecek. RTL'nin güzel sunucusu Nazan Eckes ile programın ekibi de İstanbul'da Tarkan'la buluştu ve megastarla çeşitli mekanlarda görüştü. Buluşmanın son derece heyecanlı ve neşeli geçtiğini söyleyen Eckes, "Kendisiyle ilk kez VİVA televizyonunda sunuculuk yaparken tanışmıştım. O zamanlar daha o kadar popüler değildi. Altı sene sonra tekrar karşılaşmak çok ilginç ve çok güzel oldu" dedi. Tarkan’ın kendilerine üç gün boyunca İstanbul’u gezdirdiğini söyleyen Eckes, megastarın hayranlarının her yerde karşılarına çıktığını söyledi. Eckes "Ses ve insan olarak çok beğendiğim bir sanatçı. Diğer sanatçılardan farklı olduğu hemen anlaşılabiliyor. Onunla söyleşi yapabilmek benim için çok büyük bir gurur oldu" diye konuştu.

Yarışmadan önce ise "Formel Exclusiv" adlı bölümde İstanbul ve megastar Tarkan tanıtılacak. "Formel Exclusiv" ekibi İstanbul’da Tarkan’la çeşitli mekanlarda görüştü. Yarışmanın yarış öncesi bölümünü ve sonrasının sunucuculuğunu yapan Nazan Eckes, megastarla İstanbul’daki buluşmasının son derece heyecanlı ve neşeli geçtiğini söyledi. Tarkan’ın Türkiye’nin en sevilen popstarı olmasının yanı sıra, Almanya’da da çok iyi tanınmaya başladığını belirten sempatik sunucu "Formel Exclusiv’le" ünlü sanatçıyı daha çok Almanın tanıyacağını ifade etti.

/images/100/0x0/55eb3866f018fbb8f8b32e87
Nazan Eckes şöyle devam etti: "Yaklaşık altı yıldır Tarkan’ın kariyerini takip ediyorum. İlk çıkardığı albümden itibaren dinliyorum. Yıllar geçtikçe kendisini çok geliştirdi. Kendisiyle ilk kez VİVA televizyonunda sunuculuk yaparken tanışmıştım. O zamanlar daha o kadar popüler değildi. Altı sene sonra tekrar karşılaşmak çok ilginç ve çok güzel oldu."

İstanbul’da yapılan Miss Turkey adlı yarışmanın sahne arkasında kendisiyle söyleşi yaptıklarını söyleyen güzel sunucu, megastarın sahneye çıkmadan önce çok heyecanlı olduğunu söyledi. Tarkan’ın çok doğal bir insan olduğunu belirten ünlü sunucu, Tarkan’ın çekim ekibini çalıştığı plak şirketine de davet ettiğini söyledi. Güzel sunucu şöyle devam etti:

"Kendisi New York’ta çalışmasına rağmen, İstanbul’a da çok sık gelip gidiyormuş. Yani bir ayağı New York, diğer ayağı İstanbul’da diyebiliriz. Bize stüdyoyu gezdirdi ve teknik konularda bilgi verdi." Tarkan’ın kendilerine üç gün boyunca İstanbul’u gezdirdiğini belirten Nazan Eckes, megastarın hayranlarının her yerde karşılarına çıktığını söyledi.

TARKAN HAYRANIYIM

/images/100/0x0/55eb3866f018fbb8f8b32e89
Tarkan’la İngilizce albümü hakkında konuştuklarını belirten Nazan Eckes, megastarı sanatından dolayı takdir ettiğini söyledi. Güzel sunucu, bu kadar başarılı bir sanatçının, uluslararası alanda da başarılı olmasının kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Nazan Eckes şöyle konuştu:

"İngilizce albümü çıkarttı diye kendisini eleştirenleri bir türlü anlayamıyorum. Ben de Türkçe şarkılarını daha çok severek dinliyorum, ama İngilizce albüm çıkarması da büyük bir başarı ve dünya çapında popstarlar gibi olması için bu gerekliydi. Tarkan gibi sanatçılar, Türkiye için yalnızca kültürel değil, politik açıdan da çok önemli. Uluslar arası alanda başarı kazanmış bir Türk sanatçısının Türkiye’nin gelişmişliğini sembolize ettiğini düşünüyorum. Tarkan, kendisini George Michael ve Madonna gibi dünya devleriyle kıyaslamasında hiçbir sakınca yok bence."

Tarkan’ın bu albümle birlikte dünyaya açılmayı düşündüğünü söylediğini belirten Eckes, şöyle devam etti:

/images/100/0x0/55eb3866f018fbb8f8b32e8b
Türkiye’de İngilizce albüm çıkardığı için çok eleştiri aldı ve bunu hiçbir şekilde anlayamıyorum. Çoğu kişi ana dilini neden bıraktı, neden İngilizce söylüyor diye bayağı kızdı. Bence bir Türk sanatçısının, İngilizce albüm çıkardığından dolayı gurur duymak gerekir. Türkiye böyle bir harikulade sanatçıya sahip olduğu için çok şanslı. Sertab Erener’de İngilizce söylediği zaman eleştirilmişti, ama Eurovision’da birinci oldu. Türkiye Avrupa Birliği’ne girmek istiyorsa ve uluslar arası platformlarda yer almak istiyorsa, böyle şeyleri sevinçle karşılaması lazım. Tarkan gibi insanların Türkiye için altın değerinde olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben de çok sıkı bir taraftarı ve hayranıyım. Televizyonda ilk çıktığı görüntüleri hatırlıyorum ve ilk albümünden bu yana CD’sini alıyorum ve bütün CD’leri var. Hatta ilk şarkısı "Kıl oldum abi"yi de hatırlıyorum. Ancak o kadar beğenmemiştim o zaman. Ancak zamanla kendisini çok geliştirdi ve megastar olmayı hak etti. Ses olarak ve bir insan olarak çok beğendiğim bir sanatçı. Diğer sanatçılardan farklı olduğu hemen anlaşılabiliyor. Özellikle "Şıkıdım" CD’si müzik piyasasına bomba gibi düşmüştü. Onunla söyleşi yapabilmek benim için çok büyük bir gurur oldu diyebilirim.

HAPE DE HAYRANI

Nazan Eckes, birlikte Let’s Dance adlı şovu sunduğu Hape Kerkeling’in de sıkı bir Tarkan hayranı olduğunu söyledi. Ünlü şovmenin ve kendisinin de Tarkan’ı mutlaka Let’s Dance’in bir dahaki bölümlerinde görmek istediklerini ifade etti. Eckes, "Let’s Dance’in bu bölümlerine Tarkan maalesef yetişemedi. Hape onu gerçekten çok beğeniyor ve mutlaka gelmesini istiyor.

AİLE KURMAK İSTİYOR

/images/100/0x0/55eb3866f018fbb8f8b32e8d

Megastarın gelecekte aile sahibi olmak ve bir çiftlikte yaşamak istediğini belirten Eckes, "Tarkan çocuk sahibi olmak da istiyor. Bir popstarda düşünülmeyecek bir şey aslında. Avrupa’da bir ülkeye yerleşmek istiyor, ancak hangi ülkeye geleceğini henüz bilmiyor. Biz tabi Köln’e gelmesini isteriz. Ancak Tarkan’ın Londra’da yaşayabileceğini düşünüyorum. Tarkan o kadar hayranı olmasına rağmen kendisini yalnız hissediyormuş. Hiçbir yere rahat bir şekilde gidemediğini söyledi. Bir gün tanınmadan insanlar arasında dolaşmak istiyor. Arabasına binip İstanbul’da gönlünce gezmek istiyor."

 

En lezzetli yemek tarifleri burada

False