GeriKelebek Stres Ünlülerden en popüler mücadele yöntemleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Stres Ünlülerden en popüler mücadele yöntemleri

Çağın hastalığı strese yediden yetmişe herkes yakalanıyor; ondan kurtulma yöntemlerini ise çağa uygun oluyor.

Depremle beraber ‘‘psikolojiye’’ daha da bir yaklaştık; adeta kendi içimize bakar olduk. Oysa stres hayatımızda hep vardı; zaten meditasyon da son yıllarda pek moda olmuştu.

Şimdi metropol hayatına bir de doğal afetler eklenince stresten kurtulma yöntemleri de artış gösterdi. Hal böyle olunca da ünlülerin nasıl olup da ‘‘iç sıkıntısından’’ kurtulduklarını araştırdık.

Önce Hollywood yıldızlarının neler yaptığına baktık; sonra bizimkilere sorduk. İşte yöntemleri...

Meg Ryan

Stüdyoda bana ayrılan soyunma odasındaki boş duvarlardan birine bir pano astırdım. Bu panoya, geçen yıllara ait tatil fotoğraflarını iliştiriyorum. Tatile çıkamadığım zamanlar bu fotoğrafları inceleyip, kendimi eski güzel günlerin hayaline kaptırıyorum. Tatile çıkamamanın ve sürekli kamera karşısında rol yapmanın verdiği stresi o fotoğraflar sayesinde yenebiliyorum. Bazen de evimdeki albümleri karıştırıp eski fotoğrafları inceliyorum. Kısa bir süre geçmişte yaşamak çok hoşuma gidiyor. Ve stresten böylece kurtuluyorum.

Brad Pitt

Kimse bilmez ama ben buz pateni yapmaya çok meraklıyım. Film çekimleri ve özel yaşamımdaki sorunlar beni bunalttığı zaman soluğu paten sahasında alırım. Patenlerim buz sahada cızırtılar çıkarırken ben de başka dünyaların insanı olurum. Bir kolumu arkama yaslayıp, başımı yukarı kaldırırım. Buzda kayarken gökyüzünü seyretmek bana inanılmaz bir huzur verir. Özellikle de akşamları hava kararırken paten yapmak o gece rahat bir uyku uyumamı sağlıyor.

Seray Sever

Önce ılık suyla bir duş alırım, sonra da soğuk suyla. Bu şok beni kesinlikle rahatlatıyor. Ama eğer duş alamayacak bir durumdaysam meditasyon tekniğiyle derin derin nefes alırım. Sanki içime ışığı çekiyormuş gibi düşünürüm ve bu stresten tam anlamıyla kurtulmamı sağlar. Meditasyon çok işe yarıyor.

Antonio Banderas

Banyo benim sığınağımdır.

Büyük bir stres içinde eve geldiğim zaman doğruca banyoya giderim. Küveti doldurduktan sonra bir kadeh içki alırım ve banyoda içkimi yudumlayıp keyif çatarım. Sıcak su, sinirlerimi gevşetir ve bana huzur verir. Ben banyodayken evde tam bir sessizliğin hüküm sürmesini isterim. Karım ve çocuklar bu huyumu bildikleri için banyonun yakınına bile gelmezler.

Çağla Şikel

Stresten kurtulmak için uyguladığım tek tedavi bale. Küçüklüğümden itibaren dans ediyorum ve bu beni inanılmaz rahatlatıyor. Herkese de tavsiye ediyorum; kendinizi müziğin büyülü ritmine bırakın. İşe yarayacaktır.

Pelinsu Pir

Kolay kolay strese girmiyorum.

Çünkü bunun sırrını yıllar önce keşfettim. Çok gülüyorum ve insanları çok güldürüyorum. Bir de dangır dungur konuşuyorum.

Bazen saçmalayabiliyorum ama aklıma gelen herşeyi söyleyip deşarj oluyorum. Böylece de strese girme ihtimalim azalıyor.

Asya

Özellikle son günlerde yaşadığımız deprem afeti beni hasta etti. Yine olursa ev halkını uyandırmak ve korumak zorundayım diye stresli ve uykusuz geceler geçiriyorum. Bunun dışında genelde pozitif düşünmeye çalışıyorum. Sürekli de spor yapıyorum. Hamilelikten sonra yaşadığım bunalımlı günlerde ilaç kullandım. Ama alışkanlık yapmasından korktuğum için bıraktım. Şimdi evde bir stres topum var. Adı Aslı. Sürekli onunla oynuyorum ve rahatlıyorum.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle