Kuruyan cildinizi onaracak 5 ev yapımı bakım

Güncelleme Tarihi:

Kuruyan cildinizi onaracak 5 ev yapımı bakım
Oluşturulma Tarihi: Aralık 14, 2017 12:14

Cildiniz hayli zor bir süreçten geçiyor. O soğuklar yüzünüze yüzünüze vururken, deli rüzgarlar teninizi yalayıp geçerken tüm nemi alıp götürüyor. Elinizde kurumuş, pul pul olmuş, kendinden geçmiş bir cilt kalıyor. Sıkıntı yok! Pahalı ürünlere hiç gerek yok. Evinizde hazırlayabileceğiniz birkaç reçeteyle yeniden mis gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Haberin Devamı

Ovarak nemlendiren badem tozu

Cildinizi canlandıracak bu bakım maskesi için ihtiyacınız olanlar; toz badem, argan yağı ve bal. Bu malzemeleri birbiriyle karıştırdığınızda ortaya dünyanın en iyi nemlendirici ve rahatlatıcı maskesi çıkıyor. Ancak cildinizin çizilmemesi için toz bademi iyice ezdiğinizden emin olun ve yüzünüzü yavaş hareketlerle ovun.

Kuruyan cildinizi onaracak 5 ev yapımı bakım

Avokado maskesi

Her derde deva avokadonun cildinize iyi geldiğini öğrenmek sizi şaşırtmamıştır. Yanına bir de balı eklediğimiz bu maske ile cildiniz adeta nefes alacak. Avokadonun ne kadar iyi bir yararlı yağ deposu, balın ise antibakteriyel özelliğini düşünürsek ortaya muhteşem bir karışım çıkıyor. Üstelik bu karışım cildinizi nemlendirirken lekelerle de savaşıyor.

Haberin Devamı

Kuruyan cildinizi onaracak 5 ev yapımı bakım

Nemlendirici yüz misti

Çatlamış ve kurumuş cildiniz okulda ya da ofiste yüzünüzde bir ağırlığa mı neden oluyor? Sorun yok! Yapmanız gereken tek şey, badem yağı, E vitamini ve nane yağını karıştırıp dilediğinizde yüzünüze sıkmak. Bu hem cildinizi nemlendirir hem de sizi hafifletir.

Kuruyan cildinizi onaracak 5 ev yapımı bakım

Yumuşak geceler için aloe vera yüz kremi

Geceleri cildinizi korumak için yüzünüze sürdüğünüz o dünyanın parasına aldığınız nemlendiriciyi düşünün. Size iyi hissettiriyor değil mi? Oysa aynı etkiyi sadece aloe vera suyu ve balla elde etmeniz de mümkün. Evet, yanlış duymadınız. Yapmanız gereken tek şey, taze aloe vera suyunu ve balı karıştırmak ve gece yatmadan önce cildinize iyice yedirmek. Bu karışım tüm gece boyunca cildinizi nemlendirir, sakinleştirir ve besler. Üzülmeyin, o çok pahalı bakım kreminiz bittikten sonra yaparsınız.

Haberin Devamı

Kuruyan cildinizi onaracak 5 ev yapımı bakım

Yeşil çaylı nemlendirici

Yeşil çay, badem yağı, Hindistan cevizi yağı, E vitamin ve lavanta yağıyla hazırlayacağınız bu nemlendirici, cildinizi bebek gibi yapacak bir karışım. Hazırlayıp eski krem kutularına doldurup dilediğinizce kullanabilirsiniz. Yalnız ufak bir uyarı; hassas ciltler için lavanta yağı biraz ağır gelebilir. Bu nedenle cildiniz hassas bir yapıya sahipse lavanta yağını reçeteden çıkarabilirsiniz.

 

1 Yıl Boyunca Uyguladığım Cilt Bakım Rutinleri | BELİZ ŞEN

Haberle ilgili daha fazlası: