GeriKelebek Şöhret kiloları yok ediyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şöhret kiloları yok ediyor

Gösteri dünyasının ünlü kadınları ve erkeklerinin kiloları yüzünden çektikleri sıkıntılar anlatmakla bitmiyor. Beslenme uzmanlarının ‘‘ideal kilo'' diye nitelendirdikleri kiloya inmek ya da çıkmak, hiç de kolay değil. Bulimia ve Anorexia gibi aşırı kilo vermeye neden olan hastalıklar pusuda bekliyor.

Ünlülerin kilo sorunlarını bir servet kaynağına dönüştürenler de var. Bu kişilerin çoğu kendi kilo sorunlarını gidermek için uyguladıkları yöntemleri, diyetleri başkaları da yararlansın diye kitap ya da video kasedi yapıyorlar.

Şişko asilzadeler

York düşesi Sarah, kocasından boşandıktan sonra sıkı bir diyet uygulayarak ince zarif bir genç kadın oldu. Hangi diyeti uyguladığını ise televizyon programlarında anlattı ve akıma uyarak bir de kitap yayınladı.

Sarah'ın eltisi Prenses Diana ise evliliğinin kötü günlerinde yediklerini kusarak zayıflamaya başlamıştı. Prenses, Bulimia hastalığına yakalanmak üzereyken kendini kurtarmıştı.

Diğer taraftan İsveç veliahtı Prenses Victoria, genç kızlığa geçiş döneminde tombuldu. Geleceğin İsveç Kraliçesi, önce sıkı bir rejime girdi. Daha sonra Anorexia hastalığının pençesine düştü. Tombul Prenses öylesine zayıflamıştı ki, artık kolları bile ip gibi inceydi. İsveç Kraliyet ailesi, Prensesi ABD'de bir sağlık çiftliğine gönderdi. Uzun bir tedaviden sonra eski sağlığına ve kilolarına yeniden kavuştu.

Jamie Lee Curtis de Hollywood'da zirveye ulaşabilmek için öncelikle zayıflaması gerektiğine inanmıştı. Ünlü yıldız yediklerini kusarak ince kalmayı başarıyordu. Ama doktorlar hayatının tehlikede olduğunu açıklayınca bundan vazgeçti.

Ancak incecik zarif bir kadın görüntüsüne sağlıklı bir şekilde bürünenler de yok değil. Yirminci yüzyılın en başarılı opera sanatçısı, bir dönemler o kadar şişmandı ki, hiç bir opera yöneticisi Maria Callas'ı sahneye çıkarmaya cesaret edemiyordu. Yunan asıllı soprano, Meneghini ile tanışınca hayatı ve görüntüsü değişti. Callas, Meneghini'nin yardımıyla fazla kilolarından kurtuldu ve opera dünyasının ölümsüz divası oldu. Ömrü boyunca da kilosunu korudu.

Holywood tombulları

İtalyan sinemasının ünlü yıldızı Sophia Loren, film çevirmeye başladığı dönemde şişman vücuduyla dikkat çekiyordu. Sinemada adını duyurmaya başladıktan sonra Sophia Loren'in ilk işi zayıflamak oldu. Bugün, altmış beş yaşındaki sanatçı ince ve düzgün vücuduyla yıllara meydan okuyor. Melanie Griffith, uyuşturucu ve alkol bağımlısı olduğu günlerde fazla kiloları onu rahatsız ediyordu. Antonio Banderas ile evlendikten sonra genç kocasının yanında yaşlı ve şişman görünmemek için inceldi. Amerikan televizyonunun zenci talk show'cusu Oprah Winfrey için kiloları hep büyük sorun oldu. Herkesi soru yağmuruna tutan Oprah ne yazık ki kilolarına hükmedemedi. Oprah zaman zaman inceliyor ama sonra bir bakıyorsunuz gene şişmanlamış.

Jennifer Aniston vücudundaki fazlalıklardan kurtulmak için uzun süre uğraştı. ‘‘Titanik‘‘ filminin güzel oyuncusu Kate Winslett'in fazla kilolarıyla başı dertte. Evlendikten sonra kilo almaya başlayan yıldız ne yapacağını şaşırdı. Marlon Brando, dünyanın en şişman erkeği olarak rekorlar kitabına adını yazdırmak ister gibi. 50'li yılların yakışıklı aktörü, o kadar şişmanladı ki, yerinden kalkması sorun oluyor. Doktorlar ünlü aktörü uyarıyor ama onun umurunda değil.

Fransız sinemasının sevilen aktörü Gerard Depardieu, gençlik yıllarında da ince vücutlu değildi. Ama şu sıralar iri göbeğiyle dikkat çekiyor.

Ünlü tenor Luciano Pavarotti de başı kilolarıyla dertte olan ünlü erkeklerden biri. Güya diyet uyguluyor. Fakat ne yazık ki o hala fazla kiloları yüzünden sağlığı tehlikede.

Ryan O'Neal, ‘‘Aşk Hikayesi‘‘ni çevirdiği zaman yakışıklı bir delikanlıydı. Genç aktör, kazandığı şöhrete güvenip kendine bakmayınca, birdenbire şişmanlayıverdi. Ryan O'Neal'in yıllarca birlikte yaşadığı ünlü yıldız Farrah Fawcett, Ryan O'Neal'i zayıflatmak için elinden geleni yaptı. Sonuç olumsuz. Son günlerde fazla kilolarıyla dikkat çeken bir aktör de John Travolta. ‘‘Cumartesi Gecesi Ateşi‘‘ filminin o incecik çevik dansçısı şimdi göbeği önde giden, şişman, hantal bir erkek.. Aktörün eşi Kelly Preston, ikinci çocuğuna hamile olduğu için, aktörün arkadaşları ona ‘‘Yoksa sen de mi hamilesin?‘‘ diye takılıyorlar.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle