GeriKelebek Soğuk kahvenin en iyi 10 adresi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Soğuk kahvenin en iyi 10 adresi

Soğuk kahvenin en iyi 10 adresi
refid:14791575 ilişkili resim dosyası

Havalar ısındı diye kahve keyfinden vazgeçecek değiliz ya, soğuk kahveler ne güne duruyor? Yunanların frappe dediği soğuk kahvenin bugün onlarca çeşidi var. Dondurmalısı, çikolatalısı, karamellisi veya vanilyalısı... Bu uluslararası lezzetlere bu yıl yerli reçeteler de katılmış: Buzlu Türk kahvesi ve lokumlu soğuk kahve gibi...

En iyiler listemize kaçınılmaz olarak kahve zincirleri ağırlığını koydu. İstanbul jürisi tarafından seçildiler ama Türkiye’nin pek çok yerinde şubeleri var. Bu nedenle İstanbul dışından yaptığımız seçimde yerel adresleri tercih ettik.

EN İYİ 10

Gloria Jean’s Coffees / İSTANBUL
The House Cafe / İSTANBUL
Kahve Dünyası / İSTANBUL
Aşşk Cafe / İSTANBUL
Cafe Wien / İSTANBUL
Has Kafe / İZMİR
The Big Man / ANTALYA
Kuki House / ANKARA
Molly’s / İSTANBUL
Kirpi / İSTANBUL

GLORIA JEAN’S COFFEES

Kişiye özel reçete


Gloria Jean’s Coffees, 40 ülkede hizmet veren uluslararası bir kahve zinciri. Ürünlerinde 200’e yakın kahve çeşidi kullanıyor. Yaza özel soğuk kahve çeşitleri de oldukça fazla. Ben klasik severim diyenlere espresso, süt ve buzla hazırlanan iced latte, daha tatlı sevenlere iced mocha ya da espresso vanilya, hafif bir şey isteyenlere de GJ’s iced coffee öneriliyor. Kişinin isteğine göre özel kahve de hazırlanabiliyor. Fiyatları 7.50 - 12 lira arasında. Listeye İstanbul’dan girdi ama Ankara, İzmir, Eskişehir, Bursa, Adana, Mersin, Denizli ve Antalya’da da şubeleri var. www.gloriajeans.com.tr

THE HOUSE CAFE

Buzlu Türk lokumu


Sekiz yılda İstanbul’da 10, Ankara’da bir kafe açan yerli zincirimiz. Ice coffee, ice Bailey’s coffee, ice hazelnut coffee menüdeki buzlu kahvelerden birkaçı. Bu yaza özel olanlar ise frozen karamelli cappucino, ice latte creme brulee ve ice Turkish delight. Hepsinin fiyatı 9.50 lira. Sütsüz ve sadece olan ice coffee, müşteriler üzerinde oynama yapabildiği için daha çok tercih ediliyor. Tüm şubeler sabah 9’dan gece 1’e kadar açık. www.thehousecafe.com.tr

KAHVE DÜNYASI

11 çeşit var


İlk kafeyi 2004’te, İstanbul Eminönü’nde açtı. Artık İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi pek çok ilde hizmet veriyor. Menüsünde 11 çeşit soğuk kahve var: Soğuk Türk kahvesi, buzlu cafe latte, buzlu mocha, dondurmalı cappucino, affagato, Kahve Dünyası frappe, buzlu hazır kahve, vanilyalı dondurma espresso krema... Bunlardan en çok, hem çikolata hem de kahveyi bir arada sunan buzlu mocha tercih ediliyor. Fiyatları 6-7 lira arasında. Tüm şubeleri 07.00-01.00 arası açık. www.kahvedunyasi.com

AŞŞK KAFE

Boğaz’a karşı serin kahve


İstanbul’da Nişantaşı ve Kuruçeşme şubeleri var. Özellikle Kuruçeşme’deki şubesinde, Boğaz hattında olan biteni, mekanın serin kahvelerini içerek seyredebilirsiniz. Menüde soğuk kahve olarak ice latte, ice latte dondurmalı, ice latte Bailey’s var. Fiyatları 5-15 lira arasında. Sabah 9’dan gece 2’ye kadar açık. Tel: (212) 265 47 34, Nişantaşı (212) 287 53 85.

CAFE WIEN

Viyana usulü sevenlere

İstanbul Nişantaşı Reasürans Pasajı’ndaki Cafe Wien, siz siparişinizi verdiğiniz anda kahveyi öğütüp hazırlayan bir mekan. Adından da anlaşılacağı gibi ürünlerinde Viyana kahve çeşitlerini kullanıyor. 16 çeşit kahve seçeneğinden beşi soğuk. Ice melange, dondurma sevenlerin tercihi eis coffee, romlu soğuk kahve mazagran ile portakal likörlü coffee orange, bu yaz serinlemenize yardımcı olacak. Fiyatları 10.25 - 13.25 lira arasında. Cafe Wien kahvelerin yanında tarçınlı kurabiye veriyor ama isterseniz 40’a yakın çeşit pasta, kurabiye ya da çikolatadan seçim yapabilirsiniz. Tel: (212) 231 89 63.

HAS KAHVE

Ege’de sekiz şube


Ege Bölgesi’nde sekiz şubesi ile 11 senedir hizmet veriyor. Merkezi İzmir ve listemize Konak Pier’deki şubesiyle girdi. Sıcak ve soğuk, toplam yüz çeşit kahve servis ediyorlar. Soğuk kahveler arasında ice coffee, snick chocalete coffee, special ice espresso, ice mocha ve Has Kahve special, yazın en popüler lezzetler. 10.00 - 22.00 arası açık. Tel: (232) 445 70 12.

THE BIG MAN

Antalya’nın popüleri


Antalya’nın en popüler bistrolarından. Atatürk Parkı içinde, Falezler üzerinde bulunan mekan, İtalyan usulü soğuk kahve servis ediyor. Sabah 09.00’da kahvaltı ile açılıyor, 01.00’e kadar hizmet veriyor. Soğuk kahvesi 7,50 lira. Kahvede İtalyan Segafredo markası tercih ediliyor. Salata ve makarna çeşitleri yiyebiliyorsunuz. Tel: (242) 244 46 36.

KUKİ HOUSE

Yanında balayı kurabiyesi


Butik pasta alanında Ankara’da kendini ispatlayan Kuki’nin, Filistin Sokak, Cepa AVM ve Macunköy şubeleri var. Buzlu kahve, çilek, mango, vanilya ya da Irish cream ile tatlandırabileceğiniz ice frappe çeşitleri, espresso freddo, marocchino freddo, muzlu kahveli milkshake gibi seçenekleriniz var. Fiyatlar 7 - 8.50 lira arasında. Kahvenin yanında özel balayı kurabiyesini mutlaka deneyin. 8.30 - 24.00 arası açık. Mekanda ayrıca pastacılık, yemek, miksoloji kursu veriliyor. Tel: (312) 427 14 00.

MOLLY’S CAFE

Bu akşam müzik canlı


Bir buçuk yıl önce İstanbul Galata’da, Camekan Sokak’ta açıldı. Küçük, sıcak, ev gibi. Kanadalı sahibi Molly Farquharson, uzun yıllar Türkiye’de İngilizce öğretmenliği yaptıktan sonra burayı açmış. Jüri üyelerimizden Civan Er, buzlu kahvesini ısrarla tavsiye ediyor. “Kahve, süt ve şeker şurubunu ayrı ayrı getiriyorlar, miktarını kendiniz ayarlayabiliyorsunuz” diyor. Fiyatı beş lira olan kahvenin yanında Molly’nin hazırladığı havuçlu, elmalı, çikolatalı, kirazlı kek ve tartlardan deneyebilirsiniz. Bu akşam canlı Latin müzik de var. Tel: (212) 245 16 96.

KİRPİ CAFE

Anadolu yakasında 3 şube


2002’de İstanbul Kozyatağı’nda ilk şubesini açan Kirpi Cafe, Koşuyolu ve Bağdat Caddesi’nde de hizmet vermeye başladı. Menüsündeki soğuk kahveler arasında iced latte, çevresinde çikolata ve üstünde karamel sosu ile iced mocha caramel latte, iced mocha, sadece filtre kahveden yapılan iced coffee dikkat çekiyor. Fiyatları 6-8 lira arasında. Yanında bal da ikram ediliyor. Havuçlu keki tatmanız önerilir. Bağdat Caddesi tel: (216) 385 34 43.Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False