Şahan Gökbakar, Hüseyin Avni Danyal'a 4 bin lira tazminat ödeyecek!

Şahan Gökbakar, Hüseyin Avni Danyala 4 bin lira tazminat ödeyecek

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, oyuncu Hüseyin Avni Danyal’a SMS atıp hakaret ettiği gerekçesi ile 4 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi. Hakaret davası İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görüldü.

Haberin Devamı

Hüseyin Avni Danyal, Kenan Erçetingöz’ ün sunduğu bir televizyon programında Şahan Gökbakar’ ın baş rolünü oynadığı “Recep İvedik” eleştirdiği ve bunun ardından Şahan Gökbakar’ ın Kenan Erçetingöz’ e SMS atıp kendisine hakaret ettiğini ileri sürmüştü.

Danyal, Gökbakar’ ın SMS’ inde “orta yaşlı sahtekar” ve “iki arada bir derece kalmış y….. ruhlardan kurtulalım” ifadelerini kullandığının internette yayılmasından sonra Gökbakar’ dan 20 bin lira manevi tazminat istemişti. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ nde görülen mahkemede Gökbakar’ ın 8 bin lira tazminat ödemesine karar verilmiş. Fakat, bu karar Yargıtay tarafından bozulmuş, Yargıtay’ ın bozma ilamı doğrultusunda mahkeme kararını verdi ve bu sefer 4 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.

Şahan Gökbakar, Hüseyin Avni Danyala 4 bin lira tazminat ödeyecek

Haberin Devamı

Şahan Gökbakar kimdir?

Halkın Recep İvedik olarak gönüllerine yerleştirdiği Şahan Gökbakar, 22 Ekim 1980 yılında İzmir’ de dünyaya geldi. Okul hayatı Ankara’ da başladı. İlk, orta ve lise eğitimini ODTÜ Koleji’ nde tamamladı. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’ ne, 350 kişinin arasından ilk dörde girerek başladı ve buradan mezun oldu. Şahan Gökbakar bir çok televizyon programı yaptı ve bir çok başarılı filme imza attı. Son olarak Osman Pazarlama filmi ile izleyicilerin karşısına çıktı.