GeriSağlık Yüz nakli yapılan Sert şimdi de baba oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yüz nakli yapılan Sert şimdi de baba oldu

Yüz nakli yapılan Sert şimdi de baba oldu
Abone Olgoogle-news

Yüz nakli yapılan Sert şimdi de baba oldu. Recep Sert: "Çok heyecanlıyım. 3 yıl önce bugünleri yaşayacağım aklıma bile gelmezdi" dedi.

BURSA’da temizlediği tüfeğin ateş alması sonucu yüzü tanınmayacak hale gelen ve Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yüz ve çene nakli yapıldıktan sonra tanıştığı Esma Akyurt ile evlenen Recep Sert, baba baba oldu. Sert çifti,  dün gece 3 kilo 800 gram olarak dünyaya gelen kız çocuklarına ’Hira Emine’ adını verdi.

Yüz nakli yapılan Sert şimdi de baba oldu

Recep Sert’e 18 Temmuz 2013 tarihinde, Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından, beyin ölümü gerçekleşen Polonyalı turist 43 yaşındaki Andrzej Kucza’nın yüz ve çenesi, başarılı bir operasyonla nakledildi.

HASTANE ARKADAŞLIĞI AŞKA DÖNÜŞTÜ

Türkiye’de yüz naklinde 5’inci, çene naklinde ise ilk olan Recep Sert, Akdeniz Üniversitesi’nde uzun süre yoğun bakım ünitesinde kaldıktan sonra normal odasına alınınca bu hastanede çalışıp böbrek nakli olan ablası Hatice’ye refakat eden Esma Akyurt ile tanıştı. Sert ile Akyurt arasındaki arkadaşlık kısa sürede aşka dönüşünce, hastaneden taburcu edilen Recep Sert, Esma Akyurt Sert ile 21 Aralık 2014 tarihinde İnegöl’de evlendi. Recep Sert düğünden bir süre sonra, İnegöl Belediye Başkanı AK Partili Alinur Aktaş’ın desteği ile belediyenin Yeniceköy Mahallesi Ek Hizmet binasında taşeron firmada hizmetli olarak göreve başladı.

Yüz nakli yapılan Sert şimdi de baba oldu

KIZ ÇOCUKLARI OLDU

Doğum sancıları başlayan Recep Sert’in eşi Esma Sert, dün gece İnegöl Devlet Hastanesi’ne getirildi. Esma Sert, Yeni Doğan Bölümü’nde normal doğumla ’Hira Emine’ adını verdikleri kız çocuğunu dünyaya getirdi. 3 kilo 800 gram olarak dünyaya gelen bebeğin ve annenin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Yüz nakli yapılan Sert şimdi de baba oldu


İLK ZİYARET BAŞKAN ŞAHİN’DEN
İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, İnegöl Devlet Hastanesi’ne giderek Sert ailesini ziyaret etti. Recep Sert’in personelleri olduğunu ifade eden Şahin, "Bir torunumuz dünyaya geldi. Sert ailesinin ilk göz ağrıları, Allah sağlıklı, uzun ömürler versin" dedi.
Anne olmanın mutluluğunu yaşayan Esma Sert, "Allah herkese nasip etsin, anne olmak çok güzel bir duygu" derken, Recep Sert ise "Şu anda dünyanın en mutlu insanları bizleriz. Eşim ve çocuğum gayet iyi. Mutluyuz, sevinçliyiz. İnşallah bu mutluluk hiçbir zaman bozulmaz, Allah olmayanlara da versin" dedi. 
Ziyaret sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, dünyaya gözlerini açan Hira Emine bebeğe küçük altın taktı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle