GeriSağlık Migren çilesinin sonu geliyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Migren çilesinin sonu geliyor!

Migren çilesinin sonu geliyor!
Abone Olgoogle-news

Milyonlarca kişinin hayatını cehenneme çeviren migren krizlerini tamamen ortadan kaldıracak bir tedavi geliştirmek için çalışmakta olan bir ecza firması, bu hastalığın etkisini önemli oranda azaltabilecek bir ilacı üç yıl içinde piyasaya sürmeye hazırlandıklarını duyurdu.

Firma, 600 migren hastası üzerinde test ettiklerini ve bu ilacın deneye katılan hastalardan üçte birinin yaşadığı migren krizlerinin %75 oranında azalmasını sağladığını belirlediklerini açıkladı. Şirket yetkilileri ilacı 2019 yılında piyasaya sürmeyi umduklarını belirtti. 

Geliştirilen ilacın enjeksiyon formunda olduğu ve migren hastalarına yılda dört kere verileceği açıklandı. 

Ecza devleri de etkili bir migren tedavisi geliştirmek için uzun süredir çalışıyor. Tüm şirketler migren kaynaklı ağrı ve bulantıların ortaya çıkmasına neden olduğu tespit edilen calcitonin gene-related peptide (CGRP) isimli proteinin etkisini ortadan kaldıracak bir ilaç geliştirmek için çalışmalar yürütüyor.

Migren ilaçları üzerinde ikinci seviye deneylere başladığını ve tüm gerekli deneyleri tamamlayıp ilacı piyasaya sürecek ilk isim olabilmek için birbirleri ile yarıştıkları biliniyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle