GeriSağlık Dramda mutlu son
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dramda mutlu son

Abone Olgoogle-news

İş bulamadığı için memleketlerine dönen, ancak orada da aynı sorunun yaşanması nedeniyle tekrar İzmir'e gelen Karataş ailesi, kötü günleri geride bıraktı.

Buca Belediyesinden yapılan açıklamada, İzmir'e dönüş yolculuğunun ardından kalacak bir yer bulamayınca parka yerleşen aileye, Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy'un sahip çıktığı belirtildi.

Açıklamaya göre, engelli 4 çocuğu bulunan ve ikiz bebek bekleyen aile, bir süreliğine Geçici Barınma Merkezine yerleştirildi. Ardından belediyenin sosyal yardımlar fonundan ayrılan ödenekle aileye bir ev kiralandı.

Başkan Şeboy'un eşi Sadberk Şeboy'un önderliğini yaptığı hayırsever kadınlar, ev eşyalarının alımına ve döşenmesine yardımcı oldu. Yapılan hazırlıklarda, çocukların yatacağı ranzadan giyim eşyalarına kadar tüm ayrıntılar düşünüldü.

Yüzde 48 engelli olan baba Muhammet Karataş'a bir temizlik firmasında iş bulundu.

Ailenin büyük çocukları okula yazdırıldı, yaşları küçük ve zihinsel engelli olanlar belediyenin Engelliler Parkında bulunan eğitim merkezine kaydedildi.

İKİZLER KENDİ EVLERİNDE DÜNYAYA GELDİ

Kendileri için hazırlanan eve taşınan Karataş ailesinin hamile annesi Yıldız Karataş, yeşil kartla Konak Doğumevinde ikiz bebeklerini dünyaya getirdi.
Sağlıklı olduğu bildirilen ikizlerle beraber Karataşların çocuk sayısı altıya yükseldi.
Yeni doğan bebeklere Eda ve Seda isimleri verildi.

“GEÇİCİ BARINMA MERKEZİNE YOĞUN TALEP VAR”

Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzatmaya devam edeceklerini belirterek, şunları kaydetti:
“Hizmete açtığımız Geçici Barınma Merkezi, ilk deneyimini Karataş ailesi ile yaşadı. Geçici süre ile bu merkezde konuk ettiğimiz aileye, bir süre daha maddi manevi yardımda bulunacağız. İşe yerleştirilen Muhammet Karataş, kendi ailesinin sorumluluğunu taşıyacaktır.

Ancak burada dikkat çekmek istediğim nokta, büyük şehirlerde buna benzer projelere duyulan ihtiyaçtır. İzmir'in her yerinden Geçici Barınma Merkezine talep var. Talepleri değerlendirip gerçek ihtiyaç sahiplerine yardımcı oluyoruz. Merkez açılalı daha bir ay oldu, ama bugüne kadar 20 kişinin sorunu çözüldü. Buca'da dayanışmanın güzel örnekleri yaşanıyor.”
False