GeriSağlık Beşinci yüz nakli hastası kamera karşısında
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beşinci yüz nakli hastası kamera karşısında

Beşinci yüz nakli hastası kamera karşısında
refid:24645979 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Türkiye’nin beşinci yüz nakli yapılan hastası Recep Sert ilk kez kameralar karşısına çıktı.

Yüzünü ameliyattan sonra ilk defa gören Sert, konuşamadığı için yazarak yeni halini çok beğendiğini ifade etti. Aynada yüzünü inceleyen Recep Sert kağıda, “Heyecan var sadece. Çok güzel olmuş. Beklediğime değdi” yazdı. 27 yaşındaki Recep Sert'e 18 Temmuz'da 42 yaşındaki Polonyalı turist Andrej Kucza'nın yüzü nakledilmişti.

RECEP SERT YENİ YÜZÜYLE KAMERA KARŞISINDA / Foto Galeri

Yüz nakilli Sert, 28 Ağustos Perşembe günü sakal tıraşı oldu ve ilk kez aynada yüzünü gördü. Sert’in nakilden sonraki görüntüleri Akdeniz Üniversitesi tarafından ilk kez basına dağıtıldı. Fotoğraf karelerinde ve kamera kaydında Recep Sert’in tıraş olması ve ardından da yüzünü ilk kez aynada görmesi yer alıyor.

ASKERE GİTMESİNE 15 GÜN KALA YARALANDI

20 yaşında askere gitmesine 15 gün kala korkunç bir kaza yaşayan Recep Sert'in yüzü av tüfeğinin ateşlenmesiyle paramparça oldu. Sert, 2007 yılından yüz nakli oluncaya kadar tam 44 kez ameliyat geçirdi.

İLK KEZ AYNAYA BAKTI

POLONYALI TURİSTİN YÜZÜ UMUT OLDU

Ailesiyle Polonya'dan Muğla'ya tatile gelen Andrej Kucza denize girmek üzereyken aniden fenalaşarak yüz üstü suya düştü. Beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından Polonyalı aile tüm organları bağışladı ancak birçok iç organ alınamadı. Kucza'nın yüzü Recep Sert'in umudu oldu. Yüz nakli ameliyatlarıyla dünyada önemli bir yere sahip olan Akdeniz Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ömer Özkan, yüz nakli için sırada bekleyen adaylar içinden Recep Sert'e yüz naklini gerçekleştirdi.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle