Rengârenk kapılar

İnşaatlarda kullanılan malzemeler de artık hızla değişiyor. Ev kapılarından pencerelerine, kadar yenilikler hızla devam ediyor. Bir evin inşasında her türlü ayrıntı en ince detayına kadar düşünülüyor. Malzemelerin kullanılabilir, dayanıklı olması yanında görüntüsü de büyük önem taşıyor. Her zevke ve renge uygun üretilen kapılar da eve ayrı bir değer katıyor. İstenildiğinde masif ağaçtan oldukça ihtişamlı bir kapı, ya da gayet spor katlanabilir sade kapılar.

Artık bildiğimiz sıradan kapılar yerini renkli, ilginç tasarımlı kapılara bırakıyor. Güvenliğin ve dış görüntünün büyük önem taşıdığı kapılar yer kaplamaması için katlanabiliyor, ışık saçıyor, ısı ve ses izolasyon değeri taşıyor. Camlı veya camsız her zevke uygun dekoratif seçenekler de sunuyor. Ayrıca her inşaat programına uygun ve zamandan kazanılarak seri üretim de yapılabiliyor. Türkiye distribütörü Bayfin ve yetkili dağıtıcısı Baymak Sanayi tarafından Türkiye'de pazara sunulan Premdor da bu kapılara örnek teşkil edecek seçenekler sunuyor.

Genel Merkezi Toronto, Kanada'da bulunan Premdor, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'da kapı fabrikalarına sahip. Her pazarın kendisine uygun üretim yapan Premdor, darbeye, çizilmeye karşı da oldukça dayanıklı.

Baymak yetkilileri bugünlerde piyasaya sunacakları Mohawk/Premdor ahşap kapıları ve Castlegate çelik kapıların özelliklerini şöyle anlatıyorlar:

Mohawk/Premdor Hazır ahşap kapıları dünyanın en iyi, en ekonomik, en sağlam ve en sık kapıları olarak tanımlanıyor ve ileri teknoloji ile üretiliyorlar. Yalnızca Türkiye'de değil, komşu ülkelerde de yapı malzemelerindeki tek ve en önemli açığın kaliteli hazır kapı olduğunu belirten Baymak yetkilileri yaptıkları anlaşmayla bu açığı büyük ölçüde kapatacaklarını söylediler.

Bu kapılar boya, bakım gerektirmiyor. Dekoratif ve dayanıklı. Panelli kapılar ise beyaz astarlı. Daire içi kapılar arı kovanı, flexigrid kraft ve dufalyte özel dolgu ile güçlendirilmiş. Daire dışı kapılar ise masif dolgu. Mohawk/Premdor ürün yelpazesinde günün trendi olan ‘‘panelli’’ kapılara ek olarak, ahşap üstü termoplastik koruyucu tabakalı meşe, ceviz, beyaz, gri maun, lake tonlarında ‘‘rustik kapı’’ gerçek ağaç kaplama maun, vişne, ceviz ‘‘mobilya kapı’’ menteşesi üzerinde her model ‘‘katlanır gardrop/partisyon kapısı’’ her türlyü boya kabul eden ucuz, ‘‘müteahhit kapısı’’ ve ayrıca panelsiz ve ‘‘camlı’’ kapılar yer alıyor.

Castlegate çelik kapılarında ise gövde yüzde 100 çelikten imal ediliyor. Bu özelliğinden dolayı çürüme ve paslanma olmuyor. Çift kilit sistemiyle donatıldığı için en üst düzeyde güvenli. Kilit ve menteşe yuvaları 12 kadran çelikle takviye edilmiş durumda. Geçmeli güçlendirilmiş köşeler en ağır darbelere karşı büyük dayanıklılık sağlıyor. TPE manyetek hava fimiti hava ve toz sızmasını önlüyor. Tüm dünyada bir tek bu kapılarda yangına 90 dakika dayanma garantisi veriliyor. 25 desibele kadar ses yalıtımlı ve yüzde 100 çelik üzerine gerçek ahşap damar görünüm uygulanabilen patentli tek gerçek çelik kapı. Mohawk, Premdor ve Castlegate kapıları dilediğiniz boyut ve ölçüde size sunuluyor.Haberle ilgili daha fazlası: