Psiko Test: Gerçekten mutlu musunuz?

Mutluluğa kavuşmanın birinci şartı hayata aşık olmaktır. Ruh bilimciler böyle diyorlar. Sizin hayatla aranız nasıl? Sorularımıza ‘‘evet’’ ve ‘‘hayır’’ diye yanıt verin. ‘‘Evet’’ cevaplarının sayısı sizin mutluluk derecenizi belirleyecek...

1-Parayla satın alınamayacak en az bir şeye sahip misiniz? (Sağlıklı olmak, aile bağlarının güçlü olması, sevgi ve saygı görmek gibi)

2-Hayatınızda çok fazla sevdiğiniz biri var mı? Sevginin bu derecesi sizi şaşırtıyor mu?

3-Tanınmış bir falcı, size geleceğinizi açıklarken hayatınızda güzel şeylerle karşılaşacağınızı söylerse, siz hemen ‘‘Ah, elbette’’ diye falcının yorumuna katılır mısınız?

4-Düzenli olarak yaptığınız ve dünyaya yararının dokunacağına inandığınız bir iş var mı?

5-Çevrenizdeki güzellikleri birden farkedip şaşırdığınız olur mu?

6-İçinizden gelerek kahkahalarla gülmeyi cinsel bakımdan tatmin olmak kadar önemsiyor musunuz?

7-Hayatınızda önemli yer tutan şeyleri (lokantalar, ilişkiler, şarkıcılar, oyuncular gibi) kendinize göre sınıflandırma alışkanlığınız var mı?

8-Hayallerinizden hiç değilse bazılarının gerçekleşeceğine inanıyor musunuz?

9-Mükemmel olmayan şeylerde de bazen bir güzellik bulabiliyor musunuz?

10-Vücudunuzdan memnun musunuz?

11-Sevdiğiniz kişinin sizi gerçekten sevdiğine inanıyor musunuz?

12-İyi bir işiniz var, gardırobunuz harika kıyafetlerle dolu, saçlarınıza herkes bayılıyor. Yarın bunların üçünü de kaybederseniz, hayattan zevk almaya devam eder misiniz?

13-Yalnız kaldığınız zamanlar, kendinizi iyi oyalayabiliyor musunuz?

DEĞERLENDİRME

10-12 evet cevabı

Yaşamanın başlı başına bir mutluluk nedeni olduğuna inanıyorsunuz. Sorunlarla karşılaştığınız zaman, karamsarlığa kapılsanız da kısa sürede herşeyin yoluna gireceğine inanıyorsunuz.

5-9 evet cevabı

Boş kaldığınız zamanlar hayatı sorguluyorsunuz. Mutlu olduğunuzdan pek de emin değilsiniz. Fakat en küçük bir sorunla karşılaştığınızda, dünya başınıza yıkılmış gibi oluyor.

1-4 evet cevabı

Haberin Devamı

Mutluluk kelimesi sizin sözlüğünüzde yer almıyor. Bu, gerçekten endişe verici bir durum. Hayatı sevmeye, güzelliklerinden yararlanmaya kendinizi zorlamalısınız.

Haberle ilgili daha fazlası: