GeriKelebek Phaselis Festivali İdil Biret’le başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Phaselis Festivali İdil Biret’le başladı

Phaselis Festivali İdil Biret’le başladı
refid:7212023-spot ilişkili resim dosyası

Phaselis Festivali, dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret’in, İbrahim Yazıcı yönetiminde verdiği konseriyle başladı.

Festivalden fotoğraflar için tıklayın

Bu yıl beşincisi düzenlenen Phaselis Festivali, dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret’in, İbrahim Yazıcı yönetimindeki Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Orkestrası eşliğinde verdiği konseriyle başladı.Kemer Yöresi Tanıtma Vakfı ve Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) öncülüğünde ve Martı Otel anasponsorluğunda gerçekleştirilen festivalde sahneye çıkan İdil Biret, M.Ö. VII. yüzyılda kurulan, Büyük İskender'in Pers işgalinden kurtardığı Phaselis Antik Kent Tiyatrosu'nda verdiği konserinde, klasik müziğin eşsiz eserlerini seslendirdi.

Festival kapsamında, pazartesi akşamı Mevlana'nın 800. doğum yılı dolayısıyla geçtiğimiz yıllarda da büyük ilgi çeken Çağdaş Mevlana Aşıkları Topluluğu'nun özel ritüeli, Phaselis Antik Kentinin mistik atmosferinde izleyicilere sunuldu.

Festival kapsamında, çarşamba akşamı etnik müziğin en iyi kadın seslerinden olan ve dünyanın bir çok ülkesinde konserler vererek halk müziğimizi geniş kitlelere ulaştıran Sabahat Akkiraz ile son dönemlerde Modern Aşık olarak tanımlanan, İmkansız Aşk'ın besteci ve yorumcusu Cem Yıldız geniş albüm repertuarı ve sevilen türküler ile ilk kez aynı sahneyi paylaşacaklar.

Yurtiçinde ve dışında caz festivallerinin vazgeçilmez ismi, Türkiye'nin en iyi kadın jaz vokalistlerinden Sibel Köse, usta müzisyenlerden oluşan Passiflora Jazz Band ile aynı sahneyi paylaşacağı festivalin finalinde ise, Türkiye'nin en güçlü kadın seslerinden, mükemmel yorumcu Nilüfer, Phaselis Antik Tiyatrosu'nun büyüleyici atmosferinde eşsiz bir akustik konser verecek.

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False