GeriKelebek Ölüm döşeğinde bile oynuyordu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ölüm döşeğinde bile oynuyordu

Ölüm döşeğinde bile oynuyordu
refid:8287910 ilişkili resim dosyası

Gürel'in doğum günününde çekilen görüntüleri milyonları gözyaşlarına boğdu.

Aysel Gürel'in son doğum gününün videosu...

Aysel Gürel'in renkli yaşamından fotoğraflar için tıklayın...

Annesi Aysel Gürel'i kaybettikten iki gün sonra canlı yayına çıkan Müjde Ar, gözyaşlarına hakim olmakta zorlandı.
 Türkiye, en güzel şarkılara imzasını atan Aysel Gürel'i pazar günü kaybetti. Kızı Müjde Ar annesinin "Şov her zaman devam eder" vasiteyetine uyarak, onu toprağa verdikten iki gün sonra programına çıktı.

Müjde Ar, Pınar Kür, Çiğdem Anad ve Aysun Kayacı'nın sunduğu "Haydi Gel Bizimle Ol" programı bu hafta Aysel Gürel için özel bir yayın yaptı. Programa katılan sanatçı dostları  'Deli Aysel'i andı, onun bilinmeyen yönlerini izleyiciyle paylaştı.

ARTIK ÖLÜYORUM DEVLETİ KANDIRAMAM

Müjde Ar'ın anlattığına göre Aysel Gürel emekli maaşını almaya hep kendi gidermiş. Parasını çekince de eve gelmeden oracıkta dağıtırmış. Ölümünden bir gün önce Müjde Ar ona moral vermek için "Anne seni Pazartesi Fatih'e maaşını çekmeye götüreceğim" demiş. Bilinci gittikçe kapanmakta olan Aysel Gürel gözlerini zorlukla açmış ve şu sözleri söylemiş: "Ben ölüyorum artık. Devleti kandıramam. Bir daha maaş alamam"

PEYNİRİ CETVELLE ÖLÇEREK BÖLERDİ

Programın konuklarından Zerrin Özer ise Aysel Gürel'in hakkaniyetine ilişkin şunları anlattı: "Çocuklar küçükken çok zor günler geçirmişler. Eve peynir alırmış Aysel. Sonra onu cetvelle ölçerek üçe bölermiş. Kimsenin hakkı kimseye geçmesin diye... Ertesi gün de kendi hakkını yeniden üçe bölerek çocuklara verirmiş"

SON ŞARKISINI TİMUR SELÇUK OKUDU

Programın başında Sanatçı Timur Selçuk, Aysel Gürel’in son yazdığı şarkıyı piyano eşliğinde söyleyerek herkesi duygulandırdı. Gürel’in dostları Sezen Aksu, Nilüfer, Zerrin Özer, Nükhet Duru, Timur Selçuk, Atilla Atasoy, Garo Mafyan, , Reyhan Karaca, Yonca Lodi, Fuat Güner, İlhan Şeşen, Atilla Özdemiroğlu, Erol Evgin, Nazlı Mengi, Murat Güneş İskender Paydaş, Asya ve İlker Özdemir onunla yaşadıkları güzel anıları izleyenlerle paylaştı.

MÜJDE AR AĞLADI

"Anneceğim, canım anneceğim ruhun yaşı olmaz derdi Sezen... ’Ruh yaşlanmaz’ derdi, hep gençtir. Ve anneciğim de böyle genç gitti. Toprağı bol olsun, nur içinde yatsın" diyerek annesini anan Müjde Ar, göz yaşlarını tutmak için büyük çaba harcadı. Program boyunca göz yaşı dökmemeye çalışan Müjde Ar, İlhan Şeşen’in söylediği ’Sevda Hanları’ bestesi sırasında kendisini bıraktı ve göz yaşları yüzünden aşağıya süzüldü.

SEN BENİ TOPRAKTAN ÇIKARIRSIN

Aysel Gürel’in son günlerinde yanında olan Sezen Aksu, aralarında geçen konuşmayı şöyle anlattı: "Hani bir şey belli etmeyelim derken insan büsbütün ele verir kendini, biraz öyle bir durumumuz vardı. En sonunda dayanamadı dedi ki, ’Ben toprağa girsem de sen beni zorla çıkarırsın’. Dedim ki, ’Çıkarırım Aysel’."

ÇOK SEVGİ DOLUYDU

Aysel Gürel’in çok sevdiği isimlerden birisi olan Nilüfer, "Çok sevgi dolu bir insandı. Ben bir gün Aysel’in şikayet ettiğini duymadım. Dünyanın en tatlı, istediği zaman da dünyanın en komik insanı. Müthiş yüce duyguları olan bir insan. Müthiş bir parlak zeka" diyerek onun yerinin ayrı olduğunu ifade etti.

ANNESİNİN KİTABINI YAPACAK

Müjde Ar, annesi Aysel Gürel’in hayatını anlatan bir kitap yazmayı düşündüğünü ifade ederek, "Ben yıllardır not tutuyorum, bütün şeylerini topluyorum. Bu kadar renkli bir hayat, bir kaç ciltlik malzeme var" şeklinde konuştu.(televizyongazetesi)

 


 

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False