Nur Yerlitaş kimdir, evli miydi, çocuğu var mıydı? Ölümüyle yasa boğan Nur Yerlitaş'n hastalığı neydi?

Nur Yerlitaş kimdir, evli miydi, çocuğu var mıydı Ölümüyle yasa boğan Nur Yerlitaşn hastalığı neydi

Modacı Nur Yerlitaş’ın ölümü sanat dünyasını yasa boğdu. Başta sahne kıyafetlerini tasarladığı ünlü isimler olmak üzere pek çok isim Nur Yerlitaş'ın vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve ünlü modacıyla çekildikleri fotoğrafları paylaştı. Hem esprili hem de dobra olan Nur Yerlitaş, jüri üyeliğini üstlendiği programlarla ismini geniş bir kitleye duyurmuştu. Peki, Nur Yerlitaş kimdir, kaç yaşındaydı? Ölümüyle yasa boğan Nur Yerlitaş'n hastalığı neydi?

Haberin Devamı

Jüri üyeliğini üstlendiği programlar tanınan Nur Yerlitaş'ın ölüm haberi sanat dünyasını yasa boğdu. Ünlü bir modacı olan Nur Yerlitaş, meme kanseriyle mücadele ettikten sonra beyin kanserine yakalanmıştı. Ajda Pekkan, Bülent Ersoy, Sibel Can, Petek Dinçöz ve Seda Sayan’ın sahne kostümlerinin tasarımcısı olan Nur Yerlitaş, sempatik tavırlarıyla adından söz ettirmişti. Peki, Nur Yerlitaş kimdir? 27 Nisan'da hayatını kaybeden Nur Yerlitaş'n hastalığı neydi? İşte Nur Yerlitaş'ın vasiyeti

Nur Yerlitaş'ın vasiyeti, annesinin mezarının yanına gömülmekti. 27 Nisan'da hayatını kaybeden Nur Yerlitaş 7 yıl önce vefat eden annesi Saadet Yerlitaş'ın yanına defnedilecek.

NUR YERLİTAŞ KİMDİR?

Nurella lakabıyla tanınan Nur Yerlitaş, 1956 yılında dünyaya geldi. Anne tarafından Arap kökenli baba tarafından Giresunlu olan Nur Yerlitaş, jüri üyeliğini üstlendiği moda programlarıyla tanındı. Şimdilerde pek çok ünlü ismin sahne kostümünü tasarlayan Nur Yerlitaş, oda kariyerine 80’li yılların başlarında İtalya’dan ve Fransa’dan getirdiği kıyafetleri satarak başladı. Kendini aşk kadını olarak gören Nur Yerlitaş hiç evlilik yapmadı. Nur Yerlitaş'ın Benan Yerlitaş, Bahattin Yerlitaş adında 2 kardeşi var. 

2010’da Yemekteyiz programında bazı ünlülerle barışmacı olarak yer aldı. Nur Yerlitaş, 2011 yılında Demet Akalın'ın 'Türkan' klibinde Türkan Şoray'ı canlandırdı. Klipte birçok ünlünün yanı sıra İzzet Çapa’da rol aldı. Hem esprili hem de dobraydı Yerlitaş. Bu özellikleri ile ekranda kendine özgü bir yıldız haline geldi. Kendini de hep "Arızalı" olarak tanımladı. Gerçekten de sıra dışı bir kişiliği vardı Nur Yerlitaş'ın. Stres atmak için bulaşık yıkadığını ya da aklına estiği zaman geceliğinin üstüne bir palto giyip gece kulübüne gezmeye gittiğini anlatmıştı.

Nur Yerlitaş hayatını kaybettiYaklaşık bir yıl önce Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa'nın canlı yayın konuğu olan Nur Yerlitaş, beyin kanseri olduğunu öğrendikten sonra hayatında nelerin değiştiğini anlatmıştı.

HASTALIĞI SONRASINDA YAŞADIKLARINI AÇIKLAMIŞTI

Haberin Devamı

Nur Yerlitaş, hastalığının ardından ekran geçtiğimiz ay Kanal D'nin 2. Sayfa programında kamera karşısına çıkmıştı. Hastalık sürecini anlatan Yerlitaş, yaşadıklarını anlatmıştı. İşte, Yerlitaş'ın o açıklamaları;

Ebru Gündeş'in bir günde 2 kez geldiği oluyordu. Hülya Avşar her gün arıyor.
Tarkan canım benim! 2 ay telefonlara bakmadım, yasaktı... O Tarkan'ın sevgisi saygısı ay neler neler... Çok mutlu oldum. O çok sevdiğim biri. Yıllar önce 3 gömlek hazırlamıştım. Yurtdışında giymişti. Sibel Can öyle... Seda Sayan...

Haberin Devamı

Doktorum 'birkaç ay beklememiz lazım' demişti. 5 ay sonra o tümörün de kendi kendini ürettiği ortaya çıktı.  Her gün doktora gidiyorum. Kemoterapiye başlayacağım. Meğer ben 1,5-2 sene önce hastalanmışım."

Ben son televizyon programından 2 aylık parayı bırakıp çıktım. Benim 'başım ağrıyor' deyip çıktım. Panik atak diye doktora gittim meğer tümör beynime yaklaşmış.

Kız kardeşim aradı 'seni doktora götüreceğim' dedi. Gittik, teşhis koydular. Bir de çok kilo verdim. 4 gün yemek yemiyordum. Ben gurme bir kadınım düşünün...40 kiloya yakın verdim. Bu hastalıktan. Sadece sağlık, sağlık ve sağlık...

Haberin Devamı

Atölyem açık kız kardeşim orada...Bana 'Sana Milano'da ev tutalım, orada yaşa' dediler. Kabul etmedim. 'Atölyem açık olacak' dedim. Çünkü çok emek verdim."

 

Haberle ilgili daha fazlası: