GeriKelebek Nirvana değil Müslüm Baba
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nirvana değil Müslüm Baba

Haziran’da düzenlenecek ‘Rock İstanbul’un ağır topu belli oldu: Müslüm Gürses. Gürses festivalde, Pearl Jam, Nirvana ve Beatles şarkıları söyleyecek.

Müslüm Baba herkesi şaşırtacak

Arabesk müziğin ünlü sesi Müslüm Gürses, 19-21 Haziran tarihlerinde yapılacak Rock İstanbul Festivali’nde rock’çılarla buluşacak. Arabeskseverlerin Müslüm Baba’sı bu kez söyleyeceği şarkılarla yalnızca sevenlerini değil, rock’çıları da şaşırtacak. Müslüm Gürses tamamen kendi tarzı dışında vereceği konserde dünyaca ünlü pop ve rock gruplarının parçalarını seslendirecek.

Sahnede Nirvana’ya varacak

Müslüm Gürses konserinde Beatles’ın unutulmaz şarkılarının yanı sıra, Pearl Jam, Nirvana ve Red Hot Chillie Peppers’tan şarkılar da söyleyecek. Festivali organize eden şirketle önceki gün anlaşan Müslüm Gürses, rock tarzında söyleyeceği şarkıları da şimdiden oluşturmaya başladı. Böylece ilk kez bir arabesk sanatçısı rock müzik yapan yabancı gruplarla aynı sahnede buluşacak.

Faithless’la aynı sahnede

Festivale Faithless, Anathema, Evergrey Starsailor gibi yabancı gruplar da katılacak. Yerli şarkıcı ve gruplar arasında ise Teoman, Pentagram, Bülent Ortaçgil, Feridun Düzağaç, Mor ve Ötesi, Bulutsuzluk Özlemi bulunuyor.

Rock müziğe iyice ısındı

Müslüm Gürses daha önce kendi tarzı dışında Teoman’ın Paramparça’sını, Asya’nın Son Pişmanlık şarkısını, Neredesin Firuze filminde ise Sensiz Olmaz’ı seslendirmişti. Bu kez işi bir adım daha öteye götürecek ve Nirvana’nın intihar eden solisti Kurt Cobain’in seslendirdiği parçalarla sahneye çıkacak.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle