New York’ta Ege havası

New York’ta Ege havası

New York Moda Haftası’nda son 6 yıldır kreasyonlarını sunan ünlü modacı Atıl Kutoğlu’nun 2007 ilkbahar-yaz koleksiyonu büyük ilgi gördü. Kutoğlu’nun tasarımlarını, aralarında Kaolina Kurkova ve Carolini Trentini’nin de bulunduğu 26 top model sundu.

NEW York’ta Bryant Park’ta her yıl kurulan dev çadırda düzenlenen defilede 26 ünlü manken 50 kıyafet sundu. Dünyaca ünlü top modeller arasında Türk manken Seda Erten de yer aldı. Ünlü top model Karolina Kurkova, 3 sezondur arka arkaya Kutoğlu’nun defilesine çıkarak modacımızın dünyadaki yeni yüzü oldu. Dünyanın en çok satan iç giyim firması "Victoria’s Secret"ın yıllardır modelliğini yapan Karolina Kurkova, dünyanın en iyi 3 mankeni arasında gösteriliyor. Son 6 yıldır New York Moda Haftası’nda Osmanlı kültürünü tanıtan modacımıza Avrupa medyası da büyük ilgi gösterdi. Çok sayıda Avusturyalı ve Alman gazeteci, Kutoğlu’nun defilesini izlemek için New York’a geldi.

Osmanlı kıyafetlerinin ve görsel sanatının çağdaş yorumuyla bir trend yaratmaya çalıştığını belirten Kutoğlu, yazları Bodrum’da tatil yapan Türk kızlarının ve Ege atmosferinin kendisini çok etkilediğini söyledi. Kutoğlu, buradan aldığı hava ile çocukluğunda kendisinde etki yapan Viyana sokalarını kreasyonuna taşıdığını söyledi. Deriler, süetler, ipek şifonlar, uçuşan etekler, kırmızı, fildişi, buz renkleri ile rahat elbiselerden oluşan bir koleksiyon hazırlayan ünlü modacı, her boyda vücudu saran tasarımlar yaptığını belirtti.

Alman Bunte dergisinin davetlisi olarak Atıl Kutoğlu’nun defilseini izlemeye geldiğini belirten Sibel Kekili, "Atıl, Asya ve Avrupa kültürünü rahatlıkla buluşturmuş" diye konuştu. Kekili’ye ABD basını da büyük ilgi gösterdi.
Haberle ilgili daha fazlası: