GeriKelebek Nejat İşler yazarlığa başladı | Nejat İşler kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nejat İşler yazarlığa başladı | Nejat İşler kimdir?

Nejat İşler yazarlığa başladı | Nejat İşler kimdir?

Ekranların başarılı oyuncularından Nejat İşler, bir dergi için yazdığı yazılarının büyük ilgi görmesinin ardından yazarlığa başladı. Bir yayınevinden de kitap teklifi alan İşler, hikayeler yazdığını ve bir hikaye kitabı çıkaracağını açıkladı. İşte detaylar...

Bir süredir kanser mücadelesi veren ünlü oyuncu Nejat İşler ölümle burun buruna gelmiş ancak, verdiği bu savaşı kazanarak konseri tamamen yenmişti. Hastalığı süresince ekranlardan uzunca bir süre uzak kalan İşler, oyunculuğu bırakarak yazarlığa başladığını duyurdu.

Bavul Dergisi’ne yazdığı yazılar beğenilince yazmanın eğlenceli bir iş olduğunu anlayan Nejat İşler, artık profesyonel yazılar yazmak istediğini açıkladı.

Can Yayınları’ndan kitap teklifi almasını ardından tamamen yazarlığa soyunan usta oyuncu, oyunculuk kariyerine de son vereceğini belirtti.

Tedavi döneminde oyunculuğa bir süre ara vererek Bodrum Gümüşlük’e yerleşen İşler, yakın zamanda bir hikaye kitabı çıkarmaya hazırlanıyor. İşler hikayelerini kahramanları hayal ürünü olana ancak konusunu yaşanmış olaylardan esinlenerek yazdığını belirtti.

Yazarlık ile ilgili duyurusunu derginin köşesinde paylaşarak “Yazarlık benim için yan bir uğraş. Çok da uzak değil ama... Okumaya beş yaşımda, yazmaya beş yaşımda başladım. Yazdığım ve sahnelenen üç oyunum var.” Açıklamasında bulundu. İşler ayrıca kitabın telifinin başkanı olduğu Gümüşlükspor kulübüne aktarılacağını belirtti.

Nejat İşler yazarlığa başladı | Nejat İşler kimdir

Nejat İşler Kimdir?

29 Şubat 1972 İstanbul doğumludur. İlkokulun ardından eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde devam eden Nejat İşler, soyadını dedesinin işinden aldığını belirtmiştir.

Derslere çok fazla önem vermeyen İşler, okulun tiyatro kulübüne girdi. Ancak liseyi bitirdikten sonra derslerinin iyi olmaması nedeniyle üniversiteyi kazanamadı.

Para kazanmak için çay partileri yapmaya başladı. Bu organizasyondan beklediğin i alamayan İşler, T-shirt, kitap, dergi ve plak satarak hayatına devam etti. Bu süre içinde Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nü kazandı ancak zorunlu askerlik görevi nedeniyle bu bölümü okumaktan vazgeçti.

O yıllar Dünya Tiyatrolar Günü’nde bir tiyatro sahnesinde oynanan “Danton’un Ölümü” isimli eseri izledi ve bunun ardından oyunculuk yapmaya karar verdi. Eskişehir’e gelerek Konservatuvar sınavlarına hazırlandı. 1991 yılında İstanbul’a döndüğünde Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Bölümünü kazandı. Bu süre içinde çeşitli tiyatrolarda ve televizyon dizilerinde küçük roller almaya başladı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra arkadaşlarıyla birlikte "Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu"nu kurdu. Burada kendi yazdığı "Tuhaf Şehir Hikayeleri", "Biz Zavallı Erkekler" ve "Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim" adlı kitapları sahneye taşıdı.

İlk televizyon dizisi 1994 yılında yayınlanan Gurur oldu. Ardından Deli Yürek, Şehnaz Tango, Nasıl Evde Kaldım, Dedem, Gofret ve Ben, Aşk ve Gurur, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir gibi birçok dizide rol aldı.

Ancak kariyerinin dönüm noktası Aliye dizisi olmuştur. 1999 yılında Eylül Fırtınası isimli sinema filminde oynadı. Arından Çalıntı Gözler, Yaşamın Kıyısında, İki Süper Film Birden gibi çeşitli projelerde yer aldı.

En son oynadığı dizi ise İntikam olmuştur. Geçirdiği hastalık nedeniyle diziden ayrılmak zorunda kalmıştır.

Tiyatro :
1997 - Atlarıda Vururlar : Horace McCoy - İstanbul Gösteri Merkezi
1994 - Yeşil Papağan Limitet : Memet Baydur - İstanbul Devlet Tiyatrosu
1992 - Ferhatın Yeni Acıları : Yüksel Pazarkaya - İstanbul Devlet Tiyatrosu

Ödülleri:
2008 - 13. Türkiye/Almanya Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu (Yumurta)
2008 - 40. SİYAD Türk Sineması Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Performansı (Yumurta)
2007 - 44. Altın Portakal Film Festivali(aday)
2005 - 1. Beyaz İnci Ödülleri "En İyi Erkek Oyuncu - Macera" (kazandı), "En İyi Erkek Oyuncu - Dram" (aday)
2005 - 12. ÇASOD En İyi Oyuncu Ödülleri "En İyi Erkek Oyuncu" (kazandı)
2004 - 41. Antalya Altın Portakal Film Festivali "En İyi Erkek Oyuncu" (aday)

Filmleri :
2014 - Kış Uykusu
2013 - İntikam
2013 - Behzat Ç. Ankara Yanıyor
2010 - 2012 - Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
2011 - Keşanlı Ali Destanı
2011 - Çınar AğacıYağız
2011- Bir (Theree)
2011 - Kaybedenler Kulübü
2010 - Ejder Kapanı
2010 - Siyah Beyaz
2010 - Parmaklıklar Ardında
2010 - Kapalı çarşı
2009 - 11´e 10 Kala
2009 - Kapalıçarşı
2007 - BardaSelim
2007 - Yumurta
2007 - Yaşamın Kıyısında (Auf der anderen Seite)Komiser
2007 - Bıçak Sırtı
2006 - Çalıntı Gözler (Stolen Eyes)
2005 - Anlat İstanbulRamazan
2005 - İki Süper Film Birden
2004 - 2005 - Aliye
2004 - Mustafa Hakkında Herşey
2004- Şeytan Ayrıntıda Gizlidir
2002 - Gülbeyaz
2002 - Aşk ve Gurur
2001 - Dedem Gofret Ve Ben
1999 - Eylül Fırtınası
1994 - Şehnaz Tango
1994 - Bir Var Bir Yok

En lezzetli yemek tarifleri burada

False