GeriKelebek Müzik Dünyası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Müzik Dünyası

Bak Bir Varmış Bir Yokmuş

3 bini aşkın eserle, büyük bir arşive sahip olan Odeon Müzik, DMC ile anlaştı. Bu işbirliğinin ilk projesi olarak "Bak Bir Varmış Bir Yokmuş" serisinin 4. albümü piyasaya çıktı. Türk Pop Müziği’ni dünden bugüne gözler önüne seren bu çalışmada Timur Selçuk, Nilüfer, Ferdi Özbeğen, Tanju Okan, Ayten Alpman, Füsun Önal, Modern Folk Üçlüsü, Nilüfer, Ayşegül Aldinç & Mehmet Teoman, Şehrazat&Cömert Baykent, Cihan Akerson, Rana-Selçuk Alagöz, Modern Folk Üçlüsü, Nesrin Sipahi, Dario Moreno, Juanito ve Fecri Ebcioğlu’nun gibi önemli müzisyenlerin eserlerine yer verildi.

ARMA’dan iki albüm birden!

"Yolcular" projesi ile Tasavvuf Müziği’ne yeni bir boyut kazandıran Arma Müzik, iki albüm birden çıkardı. "Aşk-ı İláhi"; Tasavvuf Müziği üstadları tarafından yorumlanan eserlerden oluşuyor. "Nar-ı Kaside"de ise Türkiye’nin en iyi kaside okuyan yorumcularından beşinin seslendirdiği 10 eserden yer alıyor.

Kemancı Kız’dan yeni albüm

n Uzun zamandır müzik piyasasından uzak kalan Ayça Tekindor, yeni albüm çalışmalarına hızlı başladı. Farklı tarz ve yorumuyla piyasa dönecek olan Tekindor, "Herkes benden korksun" diyor. Genç şarkıcı, Star Evi’nden çıkacak albümün fotoğraf çekimlerinin Brezilya’da yapılacağını söyledi.

Ses cambazları Türkiye’de

n Swingle Singers, 4 Ekim’de bir kez daha Ankaralı müzikseverlerle buluşacak. Swingle Singers müzikallerden Beatles’a, Beatles’dan Bach’a uzanan repertuvarıyla ve caz’ın ünlü melodileriyle Anatolia Gösteri ve Kongre Merkezi’nde sahneye çıkacak. Saat 21.00’de başlayacak olan gösterinin bilet fiyatları 45-15 YTL arasında değişiyor.

Başucu konserleri

n Müzik yönetmenliğini Bülent Ortaçgil’in düzenlemelerini Gürol Ağırbaş’ın ve Baki Duyarlar’ın yaptığı "Başucu Şarkıları 2" albümünün 2006 konserleri devam ediyor. Zuhal Olcay ve Bülent Ortaçgil, bu kez 9 Ekim’de AKM sahnesinde seyirciye seslenecek.

GRUP YORUM, 30 Eylül Cumartesi gecesi saat 20.30’da Rıfat Ilgaz Açıkhava Tiyatrosu’nda. Biletler: 12 YTL.

MOR VE ÖTESİ, 3 Ekim Salı, YENİ TÜRKÜ, 10 Ekim Salı, GÖKSEL, 12 Ekim Salı saat 20.00’de Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde.

EZGİNİN GÜNLÜĞÜ, 29 Eylül Cuma Saat 21.00’de Karşıyaka Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenleriyle bulacaklar.

Hulûsi TUNCA

htunca@hurriyet.com.tr

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False