GeriKelebek Müziğe adım attığı yıl Altın Kelebek’i kazandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Müziğe adım attığı yıl Altın Kelebek’i kazandı

Genelde hiçbir ödül törenine katılmayan Sezen Aksu, kuralını, yine hayatında özel bir yerinin olduğunu söylediği Altın Kelebek için bozdu. Müziğe adım attığı 1978’de düzenlenen Altın Kelebek Yarışması’nda ‘Yılın Yeni Sesi’ ödülünü kazanan, bu yıl da ‘Yılın Pop Sanatçısı’ seçilen Aksu, yaptığı konuşmada ‘Altın Kelebek benim geçmişimi ifade ediyor’ dedi.

YILLARDIR sanat dünyasının zirvesindeki isimleri belirlemeye devam eden ve geçtiğimiz akşam 32’ncisi düzenlenen Altın Kelebek TV Yıldızları Yarışması ödül töreni, bir kez daha Türkiye’nin starlarını buluşturdu. Sanat dünyasının ünlüleri için başarının simgesi kabul edilen Altın Kelebek’in önemi, Sezen Aksu’nun törende yaptığı konuşmayla da kanıtlandı. Ödülünü almak üzere sahneye yürürken davetliler tarafından uzun süre ayakta alkışlanan Aksu, söze ‘Altın Kelebek geçmişimi ifade ediyor’ diye başladı. ‘Altın Kelebek’in kendisi için çok özel olduğunu ifade eden sanatçı, sözlerine şöyle devam etti: ‘Ben ödül almaktan hoşlanmam, bunu da bilen bilir. Ama Altın Kelebek geçmişimi ifade ediyor, o yüzden benim için çok özel bir yeri var. Buraya koşa koşa geldim. Vefalarına çok teşekkür ediyorum...’

Aksu’nun bu sözleri, bir yandan Altın Kelebek’in sanatçılar açısından önemini yansıtırken, bir yandan da Aksu’nun geçmişindeki önemini anımsattı. Çünkü 1978 yılında, 5. kez düzenlenen Altın Kelebek’te Ajda Pekkan, Seyyal Taner ve Nükhet Duru’nun ardından ‘Yılın Yeni Sesi’ ödülünü kazanan Aksu, müzik kariyerinde Altın Kelebek’i çok özel bir yere koymuştu. Sezen Aksu onur ödülü dahil 4 kategoride 18 kez Altın Kelebek aldı.


1978’de Altın Kelebek kazanan Modern Folk Üçlüsü, Kadir İnanır, Zeki Müren, Erol Evgin, Erdem Alkın, Gönül Yazar, Ajda Pekkan ve Türkan Şoray’ı buluşturan bu fotoğrafta Sezen Aksu, müziğe adım attığı ilk yıl ödül almanın mutluluğuyla objektife gülümsüyor.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle