Monaco Sarayı’nda Jazmin Grace krizi

Monaco Sarayı’nda Jazmin Grace krizi

Prens Albert’in ikinci bir gayrımeşru çocuğunun olduğu haberi Monaco Sarayı’nda kriz yarattı. Defne Barak, Prens Albert ve babası olduğu iddia edilen Jazmin Grace’in annesi Tamara Rotolo’nun yaşadığı beraberliği Bruce McCormack’tan dinledi.

Her şey, Prens Albert’in babasının ölümünden sonra tahta çıkmasıyla

başladı. Önce Nicole Coste adında eski bir hostes Prens Albert aleyhine babalık davası açtı. Gayrımeşru çocuk olayı dallanıp budaklanınca, Prens Albert de gerçeği itiraf etmek zorunda kaldı ve Alexandre’ın oğlu olduğunu kabul etti.

Geçtiğimiz günlerde ise Tamara Rotolo adındaki California’lı eski bir garson, Prens Albert’in 14 yaşındaki kızı Jazmin Grace’in babası olduğunu açıkladı.

KANIT FOTOĞRAF
/images/100/0x0/55eac7a8f018fbb8f8963b22


Tamara Rotolo, kızına Jazmin Grace Grimaldi adını vermişti ama soyadı benzerliğiyle bir yere gelemeyeceği de kesindi. Prens Albert, 14 yaşındaki Jazmin’in babası olduğunu kabul etmedikçe, küçük kızın hayatı değişmeyecek.

Prens Albert ile Tamara Rotolo’nun kısacık beraberliğinin hikayesini Cody’de bir gazetenin sahibi olan Bruce McCormack şu sözlerle anlattı:

"Prens Albert, yıllar önce Wyoming Cody’de bir kutlamaya katılmıştı. Töreni izleyenler arasında Prens Albert’in önceden tanıdığı Tamara Rotolo da vardı.

Prens, çocuklara hediyeler verip konuşurken kalabalığın arasından kucağında küçük bir kız çocuğuyla bir kadın öne çıktı. Prens Albert’in önüne gelip, kız çocuğunu prensin kollarına atıverdi ve ’Al, bu senin kızın’ dedi. Prens Albert, donmuş kalmıştı. Korumaları hemen prensi oradan uzaklaştırdılar."

Bruce McCormack, boş durmamış ve Prens Albert ile kızının ilk karşılaşmasını fotoğraflamıştı.

İLİŞKİLERİ ÜÇ HAFTA SÜRDÜ

Gelelim Cody kasabasında yaşanan skandalın öncesine... Bruce McCormack, ilişkinin başlangıcını da tüm detaylarıyla biliyor: "Tamara Rotolo, Palm Springs’de bir lokantada garsonluk yapıyordu. Genç kız, kazandığı paranın bir bölümünü Avrupa’da tatil yapabilmek için biriktiriyordu. Sonunda Tamara ve arkadaşı Avrupa’nın yolunu tuttular. İlk durakları Monaco olmuştu. İki kafadar, bir tenis turnuvasını izlerken özel locasında maçı izleyen Prens Albert onları fark etmiş ve adamlarını genç kızların yanına gönderip onları yemeğe davet etmişti. Tamara, Monaco’da tam üç hafta kaldı. Prens Albert, kızıl saçlı genç garsondan çok hoşlanmıştı. Prens ile Tamara, gece gündüz beraberdiler. 1991 yılının yazı Tamara için unutulmaz bir macerayla geçmişti. Yaz sonunda Tamara, Monaco’da daha fazla kalmak istemeyip ABD’ye döndü. Prens Albert ile ilişkisini telefonla sürdüren Tamara, bu arada hamile olduğunu prensten gizlemişti. Tamara, doğum yapıncaya kadar Prens Albert ile telefon ilişkisi devam etti. Ama doğumdan sonra Tamara kızının babasıyla konuşmaya asla fırsat bulamadı.

Prens Rainier Jazmin’le tanıştı mı

Bruce McCormack, Jazmin Grace’in, Prens Rainier ile tanışması için gizlice Monaco’ya getirildiğini ve ölüm döşeğindeki Prens Rainier’nin küçük kızla tanıştıktan hemen sonra vasiyetini değiştirip, evlilik dışı ilişkilerden dünyaya gelen çocukların hiçbir şekilde tahtta hak iddia edemeyeceklerini belirttiğini söylüyor.
Haberle ilgili daha fazlası: