GeriKelebek Melih Kibar hayatını kaybetti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Melih Kibar hayatını kaybetti

‘Hababam Sınıfı’ filmlerinin ve Eurovision Şarkı Yarışması’nın bildik müziğine imza atan ünlü besteci ve müzik sanatçısı Melih Kibar, dün hayata gözlerini kapadı.

7’den 70’e tüm müzikseverlerin yakından tanıdığı ve hafızalara yer etmiş bir çok şarkıya besteci olarak imza atan müzik dünyasının usta ismi Melih Kibar, kanser tedavisi gördüğü Acıbadem Hastanesi’nde dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi. Geçtiğimiz yıl kalp krizi atlatan ünlü sanatçı, birkaç hafta önce yeniden rahatsızlanınca hastaneye kaldırılmıştı. Koltuğunun altında bir ur tespit edilen sanatçı hemen tedavi altına alındı. Koltuk altındaki ur ve çevresinde kanserli hücrelere rastlanan sanatçı, her türlü tedavi uygulanmasına rağmen, dün yaşama veda etti. Yıllarca müzik dünyasına başarılı eserler kazandıran Melih Kibar, yarın (cumartesi) Bebek Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Nakkaştepe Aile Kabristanı’nda toprağa verilecek. Melih Kibar’ın TRT 2’de yaptığı ‘İşte Öyle Bİr Şey’ adlı programının iki hafta önceki çekimlerini güçlükle tamamlamış, 3 Nisan’daki çekimlere rahatsızlığı nedeniyle katılamamıştı.

Sanat dünyası yasta

Garo Mafyan: Melih’in rahatsızlandığını öğrenmiştik ama bu kadar çabuk kaybedeceğimizi aklımıza bile getirmemiştik. Şoke olduk.

Zeynep Talu: Benim için çok önemli bir insandı. Hastalığını biliyordum ama hiçbir şekilde aklıma bile getirmeyeceğim bir şeydi ölüm. Bir gün önce hastaneye giderek gördüm, kötüydü ama yine de beklemiyordum.

Nilüfer: İşte erken, işte inanılmaz ve acı bir ölüm haberi daha. Melih Kibar’ın şarkıları, film müzikleri hayatımızın içinde hep var olacak. Yitirdiğimiz bu çok sevgili dostlarımız umarım sonsuzlukta buluşuyorlardır. Dostluğunu daima özleyeceğim.

Orhan Gencebay: Çok üzüldüm, müziğe çok büyük emeği olan insandı. Genç yaşta öldü, iyi bir insandı. Çok derin bir üzüntü içerisindeyiz. Müziğe olan katkıları unutulmayacaktır

Erol Evgin: Şu an hastanedeyim, acı haberi alır almaz koştuk. Üzgünüz, büyük bir insanı kaybettik. Ölümüne İnanamıyorum, çok değerli bir müzik adamını kaybettik çok büyük.

Nükhet Duru: İçimiz yandı, çok sevdiğim bir dostumuzu kaybettik. Birlikte uzun zamanımız geçti. Allah rahmet eylesin, yeri dolmayacak bir besteciydi.

Hababam Sınıfı’nın unutulmaz bestecisi

İstanbul’da 1951 yılında doğan Melih Kibar, 8 yaşında İstanbul Belediyesi Konservatuvarı Yarı Zamanlı Piyano Bölümü’ne başladı. Uzun süre Timur Selçuk’la da birlikte çalışan Kibar, Çoban Yıldızı’nı 1975’te Eurovision Türkiye elemeleri için besteledi. Çiğdem Talu ile tanışarak, ‘İşte Öyle Bir Şey’, ‘Sevdan Olmasa’, ‘Bir de Bana Sor’ gibi unutulmaz bestelere birlikte imza attılar. Hababam Sınıfı filmine yaptığı müzik ile Altın Portakal Film Müziği ödülünü alan Kibar, ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası Müzikali’nin de bestelerini yaptı. ‘Hep Böyle Kal’ ve ‘Söyle Canım’ 45’lik plak çalışmaları Altın Plak kazanan Kibar, 1984 yılında da Sopot’ta ‘En Başarılı Orkestra Şefi’ ödülünü aldı. Halley şarkısı Eurovision Türkiye birincisi ve Norveç’teki finalde de Avrupa dokuzuncusu oldu. Kibar, 2000 yılında da ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ adlı oyunun müzikleri ile ‘Afife Jale En İyi Besteci’ ödülüne layık görüldü.

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False