GeriMagazin Yeşim Salkım'a hakaret eden Murat Övüç'e büyük şok... Savcılık iddianame düzenledi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeşim Salkım'a hakaret eden Murat Övüç'e büyük şok... Savcılık iddianame düzenledi!

Yeşim Salkım'a hakaret eden Murat Övüç'e büyük şok... Savcılık iddianame düzenledi!

Sanatçı Yeşim Salkım’a hakaret ettiği iddiası ile Murat Övüç (52) hakkında 2.5 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Övüç, “Yeşim Salkım o......u” yönündeki sözleri için “ağız alışkanlığı” savunması yaptı.

GEÇEN yaz Antalya Muratpaşa’da sahneye çıkan Murat Övüç, yüzlerce kişinin önünde Yeşim Salkım’a yönelik tepki çeken ifadelerde bulunmuştu. Övüç sahnede “Bir tane şarkıcı var o......u. Yeşim Salkım o......u… Beni kadın düşmanı ilan etmiş. Ulan bütün kadınların yanında ben varım seni o....u.” demişti.

AĞIZ ALIŞKANLIĞI
Övüç’ün tepki çeken bu sözleri üzerine sanatçı Yeşim Salkım dava yoluna gitti. Salkım, Övüç hakkında suç duyurusunda bulundu. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Övüç “Söylediğim sözlerin tamamı ağız alışkanlığı ve şaka mahiyetinde. Sahnede şov sözleri olarak kullandım. Yeşim Salkım’a hitaben bir kastım yoktu” dedi. Savcı Ömer Porgalı, Övüç hakkında 3,5 aydan 2,5 yıla kadar hapis istemi ile iddianame düzenledi.

Övüç’ün yargılamasına önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde başlanacak. Övüç hakkında 1 TL’lik sembolik bir tazminat davası açtıklarını belirten Av. Merve Uçanok, “Sanığın yargılama sürecini etkin bir biçimde takip edeceğiz. O ifadeler esasında kadına yönelik artan şiddetin bir parçası” dedi.

Yeşim Salkıma hakaret eden Murat Övüçe büyük şok... Savcılık iddianame düzenledi

ÖZÜR DİLEMİŞTİ
Sahnede Yeşim Salkıma küfür eden Murat Övüç gelen tepkiler üzerine Yeşim Salkım'dan özür diledi. Murat Övüç: “Sayın Yeşim Salkım hanımefendiden çok özür diliyorum. Yaptığım çok büyük bir terbiyesizlikti. Bu arada çalıştığım firmalara ‘Murat Övüç’ü çıkarmayın’ diye telefonlar geliyormuş. Bir insanın ekmeğiyle oynanmaz. Tekrar özür dilerim, saygılar" dedi.

 

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Murat Övüç'ten şarkıcı Yeşim Salkım'a ağza alınmayacak küfürSosyal medya fenomeni Murat Övüç, daha önce tartışma yaşadığı şarkıcı Yeşim Salkım'a cinsiyetçi küfür etti. O anları sosyal medya hesabından paylaşan Yeşim Salkım ise, "Keşke o ağzından çıkanı duysan. Unutma kontrolsüz güç güç değildir. Bu ülke çok gördü senin gibileri, yok oldular. Yazık sana" diyerek tepki gösterdi.
False