GeriMagazin Tehdit davası 5 engelliyi sevindirdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tehdit davası 5 engelliyi sevindirdi

Tehdit davası 5 engelliyi sevindirdi
Abone Olgoogle-news

Deniz Akkaya'nın eski menajeri ve yakın arkadaşı Özgür Aras ve eski sevgilisi Murat Varol arasındaki hakaret ve tehdit davası, örnek bir uzlaşmayla noktalandı.

Varol ile Akkaya, birlikte oldukları dönemde evde tartıştı. O sırada evde Akkaya'nın kızı Ayşe de bulunuyordu. Akkaya, tartışmayı telefonla Bodrum'da bulunan Özgür Aras'a anlattı. Özgür Aras’ da Varol'a "Küçük çocuğun yanında neden tartışıyorsunuz?" dedi. Bu sefer Özgür Aras ile Varol arasında sözlü tartışma çıktı. Varol, iddiaya göre, Özgür Aras'a tehdit ve hakaret içerikli sözler sarf etti. Özgür Aras 'ın şikâyeti üzerine Varol hakkında hakaret ve tehdit suçlarından 9 aydan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Mahkemede taraflar uzlaşma yoluna gitti.

Varol, Özgür Aras adına engelliler için tekerlekli sandalye bağışlamayı kabul etti. Uzlaştırma memuru taraflarla görüştü. Varol, Türkiye Sakatlar Derneği'ne 5 adet akülü tekerlekli sandalye bağışladı.

Özgür Aras 'ın avukatı Ayşegül Mermer ise "Toplumda farkındalık yaratmak ve mahkemeyi gereksiz yere meşgul etmemek için böyle bir karar aldık. Karşı tarafın da böyle bir olaya vesile olmasından dolayı çok mutluyuz" diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle