GeriMagazin Son dakika haberi: Atlas Sineması ile ilgili önemli gelişme! Türker İnanoğlu duyurdu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika haberi: Atlas Sineması ile ilgili önemli gelişme! Türker İnanoğlu duyurdu

Son dakika haberi: Atlas Sineması ile ilgili önemli gelişme! Türker İnanoğlu duyurdu

TÜRK sinemasında unutulmaz filmlere imza atan Erler Film’in yapımcısı Türker İnanoğlu, ortağı olduğu Atlas Sineması’na devlet tarafından el konulduğu iddialarını yalandı.

1985 yılında beri İrfan Atasoy’la sinemayı işlettiklerini belirten İnanoğlu şöyle konuştu: “Bu haberler gerçeği yansıtmıyor. Turizm ve Kültür Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, TÜRVAK Türker İnanoğlu Vakfı Sinema-Tiyatro Müzesi’nde ziyarete geldiğinde müzeyi çok beğenmiş ve tebriklerini sunmuştu.

Sayın Ersoy, Atlas Sineması’nın durumunu sorduğunda ise; ben de zarar içinde olduğunu ve her ay 10-15 bin TL cebimizden ödeme yapıldığını aktarmıştım. Sayın Mehmet Nuri Ersoy da; ‘Biz burayı bütün galaların ve film festivallerinin yapıldığı bir sinema haline getirelim’ dedi. Bu da benim çok hoşuma gitti. Bu projeye katılmak istedim ve ‘evet’ dedim. Sonrasında bakanlığın restorasyon çalışmaları için tahliye ettik.”

Restorasyon çalışmalarının başladığını belirten İnanoğlu, “Yan taraftaki Kulis Bar Restoran ve Küçük Sahne Tiyatrosu da bünyesine katılarak, büyük ve kompleks bir sanat merkezi haline dönüşecektir. Atlas Sineması, sinema sarayı olacak. Türkiye ve dünyanın dört bir tarafından gelecek ziyaretçilerine; birçok kitap ve film arşivlerinden oluşan zengin bir sanat müzesi olarak hizmet verecektir” dedi. 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 Saatte Magazin Gündemi (15.04.2020)

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False