GeriMagazin Sıla Gençoğlu'dan yeni açıklama!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  720
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sıla Gençoğlu'dan yeni açıklama!

Sıla Gençoğlu'dan yeni açıklama!
Abone Olgoogle-news

İstanbul’da yapılan ‘demokrasi ve şehitler mitingine’ ilişkin olarak, ‘darbeye karşıyım ama Yenikapı’daki şova katılmayacağım’ açıklamasını yapan Sıla'ya bir şok daha... Sıla'nın İstanbul, Kayseri, Ankara ve Bursa konserleri iptal edildi. Sıla sosyal medyada tepkilerin büyümesi üzerine Instagram hesabından açıklama yaptı. Öte yandan Çağrı Dalgalı isimli bir kişi Sıla'nın açıklamalarına ilişkin Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Şarkıcı Sıla’nın, demokrasi buluşmasını şov olarak nitelendirmesine büyük tepki... Sıla’nın 21 ve 22 Eylül 2016 tarihlerinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde yapılması planlanan konseri iptal edilirken, bir iptal haberi de Bursa ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda 28 Eylül 2016 tarihinde yapılacak Sıla konseri iptal edildi.

Bu arada Sıla Gençoğlu Instagram sayfasından konu hakkında açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

Demokrasiye sığınarak söylediklerim, demokrasi mitingine katılmama gerekçemin geldiği noktayı şaşkınlık ve biraz da üzüntüyle izlemekteyim.

Gündemi acılarla dolu bir ülkede sizleri bu meseleyle ilgili meşgul ediyor olmaktan da hicap duyuyorum. Demokrasi farklılıklara saygı duymanın, o renkli farklılıklarla omuz omuza yaşamayı becerebilmenin adıdır.

Söz konusu demecimde şehitlerimizi ya da demokrasi nöbeti tutan yurttaşlarımızı kast etmediğimi açıklamak zorunda kalmış olmayı ve kelimelerimin hoyratça çarpıtılmış olmasını hala hazmedebilmiş değilim.

Hakkımdaki tartışmaları bu ruh hali ve yangını ile takip etmekteyim. Demokrasi ve ahlak çerçevesinde yapılan her türlü yorum, eleştiri ve sergilenen tutum kıymetlimdir.

Saygı, sevgi, iyi niyetle...

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle