Serel Yereli kimdir ve kaç yaşında?

Güncelleme Tarihi:

Serel Yereli kimdir ve kaç yaşında
Oluşturulma Tarihi: Şubat 05, 2019 09:15

Serel Yereli, magazin dünyasını yakından takip eden birçok kişinin gündemindeki isim olmaya devam ediyor. 16 yaşındayken O Ses Türkiye yarışmasında da performans gösteren Serel Yereli, oyunculuk eğitiminin ardından Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Bodrum Masalı'nda rol almıştır. Peki, Serel Yereli kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

Haberin Devamı

Serel Yereli, araştırılan isimler arasında yer alıyor.

Serel Yereli, 19 Nisan 1995 tarihinde İzmir Göztepe'de dünyaya geldi. Sporcu baba ve İngilizce öğretmeni anne babanın tek çocuğu olan Serel Yereli, Küçük yaşlarından itibaren müziğe ve tiyatroya son derece ilgi duymuş, bu ilgisi onu Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne yönlendirmiştir. Babasını 16 yaşındayken ani bir kalp krizi sonucu kaybeden Yereli, 2012 yılında "O Ses Türkiye" yarışmasına katıldı ve yarışmada ilk turda elendi.

İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca olmak üzere tam 4 dil bilen Serel Yereli, Craft Atölye ve Bahar Kerimoğlu'ndan oyunculuk eğitimi de almıştır. 2016 yılında televizyon dünyasına adım atan Serel Yereli, Kanal D ekranlarında yayınlanan "Bodrum Masalı" dizisi ile birlikte ilk defa profesyonel oyunculuk kariyerine geçiş yaptı. Güzel oyuncu bu projede Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen, Hilmi Cem İntepe ve Bora Cengiz gibi başarılı isimlerle birlikte rol almıştır.

Haberin Devamı

Yaptığı sporlar: Binicilik, Okçuluk, Voleybol, Sörf, Yelken, Buz Pateni

Müzikle ilgisi: Piyano çalıyor, Şarkı söylüyor

Haberle ilgili daha fazlası: