GeriMagazin Saruhan Hünel kimdir? Saruhan Hünel'in biyografisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Saruhan Hünel kimdir? Saruhan Hünel'in biyografisi

Saruhan Hünel kimdir? Saruhan Hünel'in biyografisi

Ünlü oyuncu Saruhan Hünel'in kim olduğu ve kariyeri, basına yansıyan haberlerin ardından merak konusu oluyor. 1993 yılında Emrah ile birlikte rol aldığı 'Yasak Sokaklar' filmiyle yıldızı parlayan oyuncu, çok sayıda film ve dizide rol aldı. Peki, Saruhan Hünel kimdir?

'Aynalı Tahir', 'Kaybolan Yıllar' ve 'Karagül' dizilerinde canlandırdığı karakterlerle hatırlanan Saruhan Hünel'in kardeşi Aslı Hünel de magazin basınını takip edenlerin yakından bildiği bir isim. İşte, Saruhan Hünel'in biyografisi...

Tam adı Muharrem Saruhan Hünel olan oyuncu, 7 Ocak 1970 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Bağdat'tan Türkiye'ye göç eden Saruhan Hünel'in baba tarafı Arnavut, anne tarafı ise Arap kökenlidir.

Kariyerine ilk olarak mankenlikle başlayan Saruhan Hünel'in kardeşi Aslı Hünel şarkıcı, babası ise Türkiye dans şampiyonudur.

Beyaz perdeye adımını 1993 yapımı 'Yasak Sokaklar' ile atan Saruhan Hünel, 'Ufukta Bir Ağaç' ve 'Somuncu Baba: Aşkın Sırrı' filmlerinde de rol aldı.

1992'de 'Gündüzün Karanlığı'nda rol alarak dizilerde boy göstermeye başlayan Saruhan Hünel 'Tatlı Betüş', 'Aynalı Tahir', 'Kaybolan Yıllar', 'Serçe' ve 'Karagül' gibi pek çok dizinin kadrosunda yer aldı.

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False