Melisa'nın kâbusu! Annesi bile inanmamış

Melisanın kâbusu Annesi bile inanmamış

Oyuncu Melisa Döngel’in öz babasının cinsel istismarına uğramasıyla ilgili korkunç detaylar, Yargıtay’da bekleyen dava dosyasında ortaya çıktı. Melisa Döngel ile babası şimdi de kız kardeşinin velayeti için davalık.

Haberin Devamı

Dosyadaki detaylara göre, Melisa Döngel babasının cinsel istismarıyla henüz çocuk yaşta, lise 1’nci sınıfta okurken maruz kaldı. Döngel ve ailesi o dönemde Fatih’te oturuyorlardı. Melisa Döngel başından geçenleri ilk olarak annesi Ukrayna kökenli annesi N.D.’ye anlattı. Ancak N.D. kızına inanmadı, şikayetçi olmamasını istedi. Böylece aile içinde yaşananların üzerine örtüldü. Melisa Döngel sonunda dayanamayarak 18 Ocak 2017’de polise başvurdu ve babası A.D.’den şikâyetçi oldu. Gözaltına alınan ve ardından tutuklanan A.D. kızının kendisine iftira attığını iddia etti.

 JET İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı A.D. hakkında zincirleme olarak üst soyun çocuğa cinsel istismarı suçundan dava açtı. İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada A.D. yine savunmasını kızının kendisine iftira attığı üzerine kurdu. İddiasına göre Melisa’nın anlattıkları hiç yaşanmamıştı ve Melisa kendisinden kurtulmak için bunları uyduruyordu. Anne N.D. ise, “Eşimle 19 yıllık evliyiz. Kızım 2 yıl önce bana babasının kendisine tacizde bulunduğunu söyledi ama görmediğimden inanmadım. Bir sabah kızımın yanında gördüm, ne yaptığını sorduğumda ‘Para veriyordum’ dedi. Eğer eşim yaptıysa ben de şikayetçiyim” dedi.

ANNEM İNANMADI

Haberin Devamı

O dönem 17 yaşında olan Melisa Döngel, pedagog eşliğinde yaşadıklarını anlattı. Babasının kendisine ve annesine sürekli şiddet uyguladığını iddia eden Melisa Döngel, yaşananları şöyle anlattı: “İlk tacizime lise 1’de maruz kaldım. Yaşadıklarımı ilk olarak anneme söyledim, inanmadı. ‘Polise gitme babanı alırlar sonra bırakırlar olan sana olur, seni öldürür’ diyordu. Annem ve babam gözümün önünde evcilik oynamaya devam etti. Ben de annem de babam için bir para kaynağıyız. Evde durmamak için sürekli çalışıyordum. Aldığım parayı babama eksik söylüyordum çünkü tüm paramı alıyordu.

KENDİMİ ÖLDÜRECEKTİM

Babam sürekli oyunculuğumu bitirmekle, okuldan almakla tehdit ettiği için bir şey diyemiyordum. Kendimi öldürmeye bile kalktım. Kaç kere hastaneye kaldırıldım hatırlamıyorum. Sonra pişman oldum ‘Neden kendime bunu yaptım’ dedim. Ama engel olamıyordum,

DİK DURMAKTAN SIKILDIM

Haberin Devamı

Artık tahammül edecek sabrım kalmadı. Ben artık dik durmaktan sıkıldım. Bir şey olmamış gibi yaşamaktan çok yoruldum. Çok bunaldım. Kendimi 30 yaşında gibi hissediyorum. Çocukluğumu yaşayamadım hiç. Arkadaşlarım parkta oynarken ben, ‘Bu adamdan nasıl kurtulurum’ diyordum. Hep gitmek istedim, kardeşimi düşündüm. Bu saatten sonra nasıl anne olacağım? Nasıl evleneceğim? Bir gün kızım olursa babasıyla nasıl evde bırakırım?”

15 YIL HAPİS KARARI

Mahkeme dosyayı 4 ay içinde karara bağladı. 9 Mayıs 2017’de görülen duruşmada A.D. çocuğun cinsel istismarı suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Dosya istinaf mahkemesine gönderildi. İstinaf mahkemesi de kararını 10 Temmuz 2017’de açıkladı ve cezayı uygun buldu. A.D.’nin başvurusuyla dosya temyiz için Yargıtay’a gönderildi ve halen karar için bekleniyor.

Haberle ilgili daha fazlası: