Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

Güncelleme Tarihi:

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 03, 2022 11:29

MERHUM sanatçı Kayahan ve İpek Açar çiftinin kızları Aslı Gönül Açar, fizik alanında dünyanın en iyi üniversitelerinden birisi olan İngiltere’deki Durham Üniversitesi’ni kazanmış ve gözlerden uzak bir hayat yaşamayı tercih etmişti. 22 yaşındaki Aslı Gönül Açar, üniversiteden mezun oldu.

Haberin Devamı

İpek Açar, yüksek fizik mühendisi olan kızının mezuniyet törenine eşi Alper Kömürcü, annesi ve babası ile katıldı. Açar, mutlu anlarını sosyal medya hesabından da paylaştı.

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu


BABAN DA GURUR DUYUYORDUR!
İpek Açar, duygularını bu sözlerle ifade etti:
Canım Aslı Gönülüm dört sene önce anneannen ve dedeciğinle seni üniversiteye getirdiğimizde hiç unutmuyorum yanımıza gelen profesör hangi bölüme gideceğini sormuştu " Sen de fizik bölümü, masterlı program ve dört sene" dediğinde "En zor bölümü seçmişsin, dört yılda bitiren çok azdır... İyi şanslar" demişti. O gün seninle birlikte kalbimi de bırakıp dönmüştüm eve. Dört sene sonunda şimdi Fizik Yüksek Mühendisi genç bir hanım olarak duruyorsun yanımızda. Anneannen, deden, Alper abin, ben ve tüm ailen seninle gurur duyuyoruz, verdiğin emeklerin en yakın şahitleriyiz. Eğer babacığında bir yerlerden görüyorsa eminin o da seninle gurur duyuyordur. Yolun, şansın hep açık olsun güzel prensesim, büyük Allahım hep yar ve yardımcın olsun, hayat her daim gülsün sana. Seni çok seviyorum, seviyoruz.
Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

Haberin Devamı

ÜNLÜLERİN ÇOCUKLARI NEREDEN MEZUN?

Gösteri dünyasının ünlülerinin çocukları er ya da geç anne- baba mesleğine yönelseler de ya da o kulvardan fazla uzaklaşmasalar da farklı alanlarda yüksek öğrenim görüyorlar. Sinema, müzik ve tiyatro alanında isim yapan yıldızların çocukları öğrenim için en çok hangi ülkeleri tercih ediyor ve hangi dallarda eğitim alıyorlar.. İşte yanıtı.. 

 

'Öğrenim hayatın babanın başaramadığı başarılarla dolu olacak...'

Sunucu-yapımcı Acun Ilıcalı'nın Zeynep Yılmaz ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Leyla, liseyi bitirdi. Acun Ilıcalı ve Zeynep Yılmaz'ın yanı sıra abla Banu Ilıcalı ve Esat Yontunç, Leyla'yı mezuniyet töreninde yalnız bırakmadı. 

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

Haberin Devamı

Acun Ilıcalı törenden fotoğrafları "Canım kızım ne çabuk büyüdün de mezuniyetini kutladık…Öğrenim hayatının babanın başaramadığı başarılarla dolu olacağından şüphem yok :) Seni çok seviyorum.." notu ile Instagram'da paylaştı. 

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

 

TÜRKİYE GÜZELİNİN GURUR GÜNÜ

Yüksel Ak, 2000 yılında katıldığı yarışmada Türkiye'nin en güzel kızı seçilmişti. Ak, 2005 yılında Osman Rimer ile nikah masasına oturdu ve şöhreti bir kenara bırakıp İzmir'e yerleşti. Çiftin büyük oğulları Can bu sene liseyi bitirdi. Yüksel Ak, mezuniyet fotoğraflarını Instagram'da takipçileri ile paylaştı.

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

Haberin Devamı

Yıllara meydan okuyan eski manken, güzelliği ile büyüledi. 

'DÜNYA BİR YANA, İKİSİ BİR YANA...'

Oyuncu Ahu Sungur ile meslektaşı Suat Sungur'un 17 yaşındaki oğulları Ege, liseyi bitirdi.

Çift, oğullarını mezuniyet töreninde yalnız bırakmadı.

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

Ahu Sungur, Ege ile fotoğrafını "Ailem… yuvam… sevgim… emeğim… aşkım… ömrüm… hayatım… dünya bir yana ikisi bir yana…" notuyla paylaştı.

 

DEMİREL AİLESİ'NİN BÜYÜK HEYECANI!

2009'da Miss Belçika güzellik yarışmasında birinci seçilen Zeynep Sever ile kaleci Volkan Demirel, 2010 yılında evlendi. 

Mutlu evlilikleri süren çiftin kızları Yade bugün karne aldı. Ünlü çift bu özel günde kızlarının mutluluğunu paylaştı.

Haberin Devamı

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

'BU MASAL HİÇ BİTMESİN OĞLUM'

Şarkıcı Özgün'ün Nida Uğurlu ile evliliğinden dünyaya gelen oğulları Ediz anasınıfını bitirdi. Nida Uğurlu, Ediz'in mezuniyet otoğraflarını sosyal medya hesabında paylaştı. 

"Ediz bir masal kahramanı olsaydı, bir okulda geçseydi hikayesi, o okul burası olurdu. Kapısından ilk girdiğimiz gün de öyle hissetmiştim... yemyeşil bir bahçe , tavşanlar , tavuklar, Melahat Öğretmen'in çocuklarla birlikte süslediği duvarlar... Eylem Hanım'ın güleryüzle karşılaması sonrası, ahşap merdivenleri çıkıp çatı katındaki odaya girdiğimiz an, karşımda gördüğüm kocaman, sevgi dolu bir yüreğe sahip müdürümüz Lütfiye Hanım masalın baş kahramanlarındandı."

Haberin Devamı

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

"İçimizi daha ilk anda ısıtan bu okulun kurucusu Zeynep Hanım'ın beni aradığındaki enerjik sesi bir kez olsun değişmedi dört yılda. Tülay öğretmenimiz ilk göz ağrımız. Kendi çocuğu gibi ilgilendi Ediz’le. Duygu, Bahar, Şevval öğretmenimiz çok emek verdiler bu yıl. Branş öğretmenleri ,eski öğretmenlerimiz ve emek veren çalışan abla abilerimizi isimleriyle sayamasam da yer az olduğundan masalın bir parçasıydı hepsi."

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

"Tek bir gün ,içinde 'keşke' barındıran cümle kurdurtmayan bu güzel diyardan ayrılma vaktinde göz yaşlarımı tutamıyor olmam onların yüzünden. İyi ki vardılar, iyi ki varlar... Huzurla geçen dört yılın ardından edebileceğim teşekkür çok yetersiz. Sevgi dolu bu yuva ile başladı Ediz’in eğitim hayatı. Dilerim bu güzel insanlar gibileri çıksın hep karşısına. Masal bitmesin, tüm kahramanları ömür boyu mutlu yaşasınlar"

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

'CANIM KIZIM NE ARA BÜYÜDÜN SEN!'

Pınar Altuğ 2008 yılında Yağmur Atacan ile nikah masasına oturmuş, çiftin kızları 2009 yılında dünyaya gelmişti.

Su, orta okuldan mezun oldu. Pınar Altuğ ve Yağmur Atacan çifti, kızlarını mezuniyet töreninde yalnız bırakmadı. 

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

Pınar Altuğ, törenden fotoğrafları Instagram'da takipçileri ile paylaştı.  Altuğ, Su'nun diploma aldığı fotoğrafa "Ortaokul mezuniyeti mi! Ne ara büyüdün sen' notunu düştü. 

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

Pınar Altuğ bu kareleri ise 'Dile kolay 8 yıl... Kızlar mezun, biz mutlu... Bu 8A bir başkaydı dostum' notuyla paylaştı. 

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

'MUTLULUĞUMU TARİF ETMEK ZOR'

Oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan'ın kızı Ayşe Dilan mezun oldu.

Taylan, Florida'daki 'Ringling College of Art and Design'ı bitiren kızının kepli fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Usta oyuncu altına "Mutluluğu tarif etmek çok zor bazen. Misal şu an perişan mutluyum" notunu düştü.

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

Ahmet Mümtaz Taylan'ın 2007 yılında evlenip 5 yıl evli kaldığı oyuncu Ayçin İnci'den de tebrik gecikmedi:

"Canım Ayşe’m, güzel kızım sayende kalbim sevinçle doldu, gözlerin hep böyle parlasın, tebrik ederim, başarılarının devamını dilerim"

 'YOLUN AÇIK OLSUN KIZIM'

Ayşe-Sinan Engin çifti, kızları Elif Engin’in Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden geçtiğimiz yıl mezun olmuştu.Stajını tamamlayan Elif Engin, resmen avukat oldu.

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

Anne Ayşe Engin, kızının cübbeli fotoğrafını Instagram sayfasında paylaştı. Altına da " Giydiğin bu cübbeyi hayatın boyunca alnının akıyla taşı inşallah... Yolun açık olsun kızım " notunu düştü.

'CANIMIN YARISI'

Ünlü şarkıcı Bülent Serttaş'ın kızı Miray, liseyi bitirdi. Serttaş, kızını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tebrik etti.

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

'Canımın yarısı Miray’ım. Okul hayatında aldığın iftihar, takdir ve onur belgeleri, tüm yaşamın boyunca seninle birlikte olsun kızım! I Love you...'

ABD'DE ÜNİVERSİTE BİTİRDİ

Ünlü şarkıcı Volkan Konak'ın kızı Şimal Konak üniversiteden mezun oldu.

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

Büyük gurur yaşayan Konak sosyal medya hesabından kızını tebrik etti. Amerika'da Suffolk Üniversitesi'nde eğitim gören Şimal, işletme bölümünü bitirdi. Kızının mezuniyet törenine katılan Konak, duygularını şu sözlerle dile getirdi: Biricik kızım, yolun açık olsun. Alnında taşıdığın cesur uygarlık ışığı rehberin olsun.

MODACI OLDU

Fatih Terim'in küçük kızı Buse, moda dünyasının tanınan isimlerinden biri...

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

Terim, ABD'nin New York kentinde moda tasarımı üzerine eğitim gördü.

SİYASAL BİLİMLER MEZUNU

Mehmet Ali Erbil'in büyük kızı Sezin Erbil de siyaset konusunda eğitim gördü.

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

Erbil, Bilkent Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’sinden mezun oldu.

ABD'DE YÜKSEK LİSANS

Tarık Akan'ın oğlu Barış üregül'ü herkes, babasıyla birlikte kamera karşısına geçtiği Deli Deli Olma filmiyle tanıdı.

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

Barış Üregül, Bilkent Üniversitesi'nde yazılım mühendisliği okudu. Ardından ABD'ye gidip yüksek lisans yaptı.

LONDRA'DA SAKİN BİR HAYATI VARDI...

Murat Cüreklibaur, usta aktör Cüneyt Arkın'ın büyük oğlu. Yıllar önce henüz küçükken babasıyla birlikte Vatandaş Rıza adlı film için kamera karşısına geçti.

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

Ama sonra oyunculukla hiç ilgilenmedi. Murat Cüreklibatur, işletme enformatiği okuduktan sonra yüksek lisansını da yazılım sistemleri üzerine yaptı. Arkın Design isimli bir yazılım şirketi kurdu. Eşi ve iki çocuğuyla birlikte Londra’da sakin bir hayat sürerken babasının izinden gitmeye karar verdi ve oyunculuğa başladı.

HAYATI MALTA'DA DEĞİŞTİ

Ediz Hun'un oğlu Burak, yüksek öğrenimini Malta'da tamamladı.

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

İş hayatına da yine Malta'da atıldı. Büyük bir ABD firmasının pazarlama direktörü oldu.

'ANNESİNİN SOYADINDAN YARARLANIYOR' DEMESİNLER...

Ceren Olcay, ünlü yıldız Zuhal Olcay'ın Zafer Olcay ile olan evliliğinden dünyaya gelen kızı.

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

"Annesinin soyadından yararlanıyor" denilmesinden çekindiği için edebiyat okudu. Gece Gündüz adlı dizide oynadı. Ama asıl işi tango eğitmenliği.

OYUNCU ANNE BABANIN YÖNETMEN OĞULLARI

Zerrin Tekindor ile Çetin Tekindor'un oğlu Hira Tekindor, Londra'da film yönetmenliği eğitimi gördü.

Kızları yüksek fizik mühendisi oldu

 

 

Haberle ilgili daha fazlası: