Justin’e koştular

Güncelleme Tarihi:

Justin’e koştular
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 29, 2014 09:40

Dünyaca ünlü pop ve R&B yıldızı Justin Timberlake, Türkiye’deki ilk konserini önceki akşam verdi. Timberlake, “20/20 Experience” adlı dünya turnesi kapsamında İstanbul’da sahneye çıktı. Avea’nın sponsorluğunda, BKM ve MAP organizasyonu ile gerçekleşen konsere İTÜ Stadyumu ev sahipliği yaptı.

Haberin Devamı

Justin Timberlake, ilk kez Türkiye’de... Yıllardır yolunu gözleyen hayranları, saatler öncesinden konserin yapılacağı İTÜ Stadyumu’nun kapısında uzun kuyruklar oluşturmuş. Saatler 17.00’yi gösterdiğinde kapılar açılıyor ve büyük bir kalabalık çığlık çığlığa sahne önüne doğru koşuyor. Stadyum kısa süre içinde hıncahınç doluyor.
Özellikle genç müzikseverlerin ilgi gösterdiği konser, 21.15’te başlıyor. Justin Timberlake, açılışı “Pusher Love Girl” ile yapıyor. “Gimme What I Don’t Know (I Want)”, “Rock Your Body”, “Don’t Hold the Wall”, “Summer Love” gibi sevilen şarkılarının ardından piyano başına geçiyor.
O ana kadar eller havada coşan kalabalık sessizleşiyor. Soma faciasını unutmayan Timberlake, hayatını kaybeden madenciler için “Until The End Of Time” (Zamanın Sonuna Kadar) şarkısını seslendiriyor.
Bu güzel şarkının ardına Jay Z cover’ı “Holy Grail”i ekleyiveriyor. Ardından gelen şarkı ise “Cry Me a River”. Kabare havası stadyumun her yerini sarıyor.

SİZİ ÇOK SEVİYORUM
Normalde iki set olması gereken konserine ara vermeden devam eden sanatçı, Elvis Presley’den “Heartbreak Hotel” ile Michael Jackson’dan “Human Nature”ı da seslendiriyor. Neredeyse tüm konserlerinde yer verdiği Kool&The Gang’den “Jungle Boogie”yi ise bu kez es geçiyor...
Konserin sonunda iki büyük şarkı var; biri “Sexy Back”, diğeri ise “Mirrors”. 28 dansçısı eşliğinde sahnede ayak basmadık yer bırakmayan Timberlake, Türkçe “Sizi çok seviyorum” diyerek konserini sonlandırıyor.

Haberin Devamı

Işıklar Soma için yandı
Justin Timberlake, konserinde Soma’yı unutmadı. Ünlü şarkıcı, “Until The End Of Time” (Zamanın Sonuna Kadar) şarkısını seslendirmeden önce “Sıradaki şarkıyı Soma’da canını kaybeden insanlara adıyoruz. Hepiniz bir ışık da onlar için yakın” dedi. Stadyumu dolduran 40 bine yakın kişi, ellerinde telefonları ve çakmaklarıyla Soma için “ışık” yaktı.
Konserde ayrıca Çocuklar Gülsün Diye derneğinin Soma’da yaptıracağı okula yardım toplamak amacıyla stant kuruldu. Gecenin sonunda BKM ve MAP’in de katkısıyla 50 bin TL bağış toplandı.

KONSERDEN NOTLAR

Haberin Devamı

- İstanbul’a konserden iki gün önce eşi Jessica Biel ile gelen Justin Timberlake, Boğaz turu yaptı, Tarihi Yarımada’yı gezdi.
- Emniyet ve güvenlik görevlileri, stadyum çevresinde karaborsa ve sahte bilet satışını engellemek için geniş güvenlik önlemi aldı.
- İstanbul konserini, sadece sanatçının Türkiye’deki hayranları değil, komşu ülkelerden gelen müzikseverler de izledi.
- Tennessee’nin bağrından kopup gelen Timberlake’in hayran grubu “Tennessee Kids” için bu konserde loca yoktu. Zaten olsaydı, Timberlake yanlarına gidip şarkı söyleyemeyecekti...
- Justin Timberlake’in de büyük bir “genç” hayran kitlesi olduğu ortada. Gecenin sonunda İTÜ’nün önünde konseri izleyen çocuklarını bekleyen ebeveynler, Justin Bieber konserindeki manzaraları aratmadı...
- Seyirciler arasında çok sayıda ünlü isim vardı. Özge-Tolga Çevik, Ayşe Özyılmazel-Ketche, Işın Karaca, Tuba Ünsal, Mustafa Erdoğan, Ayşe Tolga, Murat Cemcir, Büşra Pekin, Burcu Gönder, Fettah Can, Farah Zeynep Abdullah, Nihat Odabaşı, Özge Borak, Ali Sunal, Pınar Aylin ve Ferhat Göçer de konseri izleyenler arasındaydı.
- Ünlü isimlerin çoğu, konseri localardan takip etti. Bazıları ise konserin başlamasına dakikalar kala içeriye girmeye çalışırken görüldü.

GÖRMEDİKLERİNİZ

Haberin Devamı

- Ayşe Özyılmazel, sevgilisi Ketche’ye sarılıp çılgınca dans ederken...
- Ali Sunal, kafasında “Justin Timberlake” bandanasıyla “Güldür Güldür” ekibiyle şakalaşırken...
- Doğa Rutkay, sevgilisi Kerimcan Kamal’la dans ederken...
- İzzet ve Didem Antebi, sohbet ederken...
- Beril Kayar, dansa DJ setiyle başlarken...
- Senem Kuyucuoğlu, arkadaşıyla geldiği konserde objektiflere zafer işareti yaparak poz verirken...

* Didem Soydan ve Can Bonomo, çıkışta trafik sorunu yaşamamak için konsere motosikletle geldi. Ancak çift, alana giriş yaptıktan kısa bir süre sonra geri döndü, konseri izlemeden motosikletlerine binip uzaklaştı.

* Konsere Seda Bakan ve Büşra Pekin’le gelen Murat Cemcir, kapıda bekleyen iki genç kıza jest yapıp bilet hediye etti. Ahmet Kural’ın rahatsız olduğu için konsere gelemediğini söyleyen Cemcir, “Ahmet’in selamını Justin’e getirdik” dedi.

Haberin Devamı

* Pelin Karahan da konseri izleyenler arasındaydı. Genç oyuncu, nişanlısı Bekir Güntay ile el ele görüntülendi.

Haberle ilgili daha fazlası: