Hazal Kaya ekranlardan uzak durmaya karar verdi

Güncelleme Tarihi:

Hazal Kaya ekranlardan uzak durmaya karar verdi
Oluşturulma Tarihi: Mart 30, 2016 15:38

Son olarak Maral dizisi ile izleyici karşısına çıkan, daha sonra ekranlara bir süre ara veren ünlü oyuncu Hazal Kaya aşçılığa soyundu! 2014 yılında başladığı aşçılık kursuna Maral dizisi sebebiyle ara veren güzel oyuncu aşçılık eğitimini tamamlamaya karar verdi. Detaylar haberimizde…

Haberin Devamı

Dizilerin sevilen oyuncusu Hazal Kaya, bu sezon ekranlardan uzak durmaya karar verdi. Kaya, profesyonel aşçı olmak için eğitim alıyor. Bu sezon ekranlardan uzak olan güzel oyuncu Hazal Kaya, kendini mutfağa verdi. 2014 yılında aşçılık eğitimi alan Kaya, bir dizide rol almaya başlayınca eğitimine ara vermişti.

Bu yıl hiçbir projede yer almayan güzel oyuncu, aşçılık eğitimine devam etmeye karar verdi. İstanbul'un en ünlü mutfak akademilerinden birinde profesyonel aşçılık eğitimi alan Hazal Kaya, sınıf arkadaşlarıyla da çok iyi anlaşıyor.

Yemek yapmayı çok seven Hazal Kaya'nın, zaman zaman mutfağa girip arkadaşlarına çeşit çeşit yemekler yaptığı söyleniyor.

Hazal Kaya ekranlardan uzak durmaya karar verdi

Haberin Devamı

Hazal Kaya kimdir?

Hazal Kaya, 01 Kasım 1990′da İstanbul’da doğdu. Hazal Kaya‘ya ailesi küçüklüğünden itibaren hep ilgi duyduğu ve mutlu olduğu şeyleri yapma konusunda destekçi ve yöneltici olarak onun başarılı olmasını sağladı.

Kaya, İstanbul’da İtalyan Lisesi’nde Lise Eğitimini aldı. Hazal Kaya Genco dizisindeki (Özge/Gulay) rolüyle seyircinin gönlüne taht kurmuştur. Kaya, Halit Ziya Uşaklıgil’in romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisindeki Nihal karakteriyle izleyicinin sevdiği isimler arasındaki yerini sağlamlaştırdı.

Hazal Kaya, tiyatroyu dansı ve keman çalmayı seviyor. Kaya, Sıla, Acemi Cadı, Taşların Sırrı, Genco & Aşk-ı Memnu gibi ünlü dizilerde rol almayı başardı ve yaşına rağmen rolleri çok iyi canlandırdı.

Hazal Kaya, Tofita, Ritmix, Nescafe, Turkcell ve Eti gibi ünlü markaların reklam filmlerinde oynamayı başarmıştır.

Rol Aldığı Yapımlar

– Aşk-ı Memnu (Nihal Ziyagil) (2008)

– Genco (Özge/Gulay) (2007)

– Taşların Sırrı (Bengü) (2006)

– Acemi Cadı (Pelin) (2006)

– Sıla (Berrin) (2006)

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!