Faik Öztürk kimdir? Faik Öztürk ve Safiye Soyman evli mi? İşte Faik Öztürk'ün bilinmeyenleri

Faik Öztürk kimdir Faik Öztürk ve Safiye Soyman evli mi İşte Faik Öztürkün bilinmeyenleri

Ekranların eğlenceli isimlerinden Faik Öztürk'ün hayatına dair detaylar merak ediliyor. Uzun yıllardır Safiye Soyman ile birlikte olan Faik Öztürk, hem özel hayatıyla hem de katıldığı programlardaki eğlenceli diyaloglarıyla gündeme geliyor. Peki, Faik Öztürk kimdir? Faik Öztürk ve Safiye Soyman evli mi? İşte Faik Öztürk'ün bilinmeyenleri...

Haberin Devamı

Astsubay çocuğu olması dolayısıyla farklı illerde ikamet eden Faik Öztürk,, 13 Nisan 1962 tarihinde Elazığ’ın Ağın ilçesinde dünyaya geldi. Çankaya Lisesi'nde okuyan Öztürk, liseyi yarım bıraktıktan sonra Ankara'daki İstanbul yolunda bir fabrikada temizlik işine girdi. Bir buçuk sene sonra muhasebeye geçiş yaptı. 1982'de oradan ayrılırken, fabrikanın genel müdür yardımcısıydı.

Faik Öztürk, “Gönül Türküleri” adlı bir de albüm çıkardı. Öztürk, bu albümden elde ettiği geliri şehit ailelerine armağan etti. İkinci albümün gelirini ise kekemelere bağışladı.

Yaptığı bu işlerin yanında Ankara'da bazı işletmelerin sahibidir. Bunların yanı sıra, Dünya Bankası finanslı, yurt dışına ihraç işler yapmaktadır. Bazı firmaların Türkiye temsilcisi olarak askeriyeye malzeme teminleri de yapan Öztürk, Ankara Ticaret Odası’nda 3 dönemdir meclis üyeliği yapmıştır.

Faik Öztürk, 1999 yılından bu yana şarkıcı Safiye Soyman ile beraber yaşamaktadır.

Haberle ilgili daha fazlası: