GeriMagazin Beyza Durmaz 10 yıl sonra yeni single'ı “Olan Var Olmayan Var”la geri döndü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beyza Durmaz 10 yıl sonra yeni single'ı “Olan Var Olmayan Var”la geri döndü

Beyza Durmaz 10 yıl sonra yeni single'ı “Olan Var Olmayan Var”la geri döndü
refid:29909165-spot ilişkili resim dosyası

2005’te çıkardığı “Koku” albümünün ardından sessizliğe bürünen, müzikten el çekip iş kadınlığına soyunan Beyza Durmaz, “Olan Var Olmayan Var” single’ıyla inziva dönemini noktaladı.

*“Olan var Olmayan Var” çok eğlenceli bir şarkı. Nedir bu şarkının hikayesi?
- Bu şarkıda, insanların kendisinde olmayan bir şeyi başkasında gördüğünde hissettiği duyguları anlattım. Aynı zamanda “Sahip olduklarını bu kadar göz önüne taşıma, imrendirme, ne yaşıyorsan kendine sakla” mesajı var. Şarkıyı aslında Ali Çehreli ile beş sene önce yazmıştık. O zamanlar sosyal medya bu kadar aktif değildi. Şimdi ise gösteriş çağı. Herkes sahip olduklarını insanlara gösterme derdinde ve bu böyle sürecek. O yüzden 100 yıl da geçse bu şarkı güncelliğini koruyacak.

*Geniş kitlelere adını duyurmanı sağlayan “Koku” şarkısıydı. Onda da “Bu kokuyu sürmeyin, beni deli etmeyin” diyordun. Genel olarak şarkı sözlerinde hep esprili bir üslup var. Gerçek hayatta da böyle eğlenceli biri misindir?
- Mizahı ve her türlü duyguyu mizah katarak anlatmayı seviyorum.

*Ama Mustafa Ceceli’ye verdiğin “Hüsran”, senin esprili şarkılarına hiç de benzemiyor.
- “Hüsran” hayatımızdaki hayal kırıklıklarını anlatan, bununla birlikte “Her şeye rağmen ümit ve cesaret hep var” diyen bir şarkı. İçimin acıdığı bir dönemde, 5 dakika içinde melodisi ve sözleriyle birlikte gelen, güçlü karaterli bir şarkı oldu.

Beyza Durmaz 10 yıl sonra yeni singleı “Olan Var Olmayan Var”la geri döndü


MUSTAFA CECELİ’YE VERDİĞİM ŞARKIYI RÜYAMDA GÖRMÜŞTÜM

*Mustafa Ceceli sizden şarkı istemiş miydi?

- Hayır, hiç tanışmıyorduk. Yoğun şekilde hüsran ve hayal kırıklığı yaşadığım bir dönemdi. Şarkının sözleri ve melodisi dediğim gibi bir anda geldi, hatta bir kısmını rüyamda gördüm. Ve bu şarkıyı Mustafa Ceceli okumalı diye tutturdum. Sonra Ali’yle beraber şarkıyı bitirdik ve menajeri aracılığıyla gönderdik. Tanışmak üzere bir araya geldiğimizde öğrendik ki, şarkıyı dinler dinlemez aranjesine başlamış ve hemen üzerine şarkıyı okumuş.

*Uzun yıllar Mustafa Sandal’ın vokalistliğini yaptınız, fakat albümlerinizde ismine hiç rastlamıyoruz. Neden?
- İşin “Stüdyo nedir, aranjör kimdir ve ne yapar, bir albüm nasıl yapılır” kısmını Mustafa Sandal’dan öğrendim. Bir yandan da kendi şarkılarımı yapmaya başladım. Her zaman her şeyi birisinden bekleyemezsiniz. Önce kendinize güveneceksiniz, sonra isteyen sizin yanınızda olur istemeyen olmaz. Her şartta yola devam etmeli.

*Neden ilk albümünüzden sonra bu kadar uzun bir ara verdiniz?
- İlk albümden 3 şarkıma klip çektik. Bunlar zaten birkaç yıl promosyon çalışmalarına katkıda bulundu. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok konser verdim. Sonra bir anda kendimi aile şirketimizde, masa başında oturmuş çalışan bir iş kadını olarak buldum. Sanırım onca koşturma beni yormuştu. Bir yandan da stüdyoda şarkı yapmaya devam ettim ama...

AJDA PEKKAN VE NİLÜFER İÇİN DE ŞARKI HAZIRLIYORUM

*Mustafa Ceceli dışında şarkı verdiğiniz başka sanatçı var mı?
- Ajda Pekkan “Hüsran”ı çok beğendi ve kendisi için de bir şarkı yapmamı istedi. Birkaç aydır yoğun şekilde onun yarkısı üzerinde çalışıyorum. Ayrıca Nilüfer’le de bir araya geldik, inşallah bir sonraki albümüne çok güzel bir şarkı da bizden gelecek.

Beyza Durmaz 10 yıl sonra yeni singleı “Olan Var Olmayan Var”la geri döndü


Şarkı rekabeti

Beyza Durmaz’ın “Olan Var Olmayan Var” şarkısı, ezeli rakipler Galatasaray ve Fenerbahçe’nin taraftarları arasında paylaşılamıyor. Galatasaray’ın dördüncü yıldızı alma ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanma görüntülerini içeren bir video hazırlayan Galatasaraylı taraftarlar, fonda “Olan Var Olmayan Var” şarkısını kullanarak rakip takıma gönderme yaptı. Fenerbahçeliler de aynı şarkıyla bir video hazırladı, onlar ise yeni transferleri Robin Van Persie, Nani, Fernandao, Kjaer, Fabiano ve Ozan Tufan’ın görüntülerini kullandı.

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False