Babalık davasında son karar... DNA örneği verdiler!

Güncelleme Tarihi:

Babalık davasında son karar... DNA örneği verdiler
Oluşturulma Tarihi: Aralık 15, 2018 08:30

Serdar Bilgili’ye babalık davası açan Amerikalı güzellik uzmanı Ivy Sims, mahkeme kararına uyarak 3 yaşındaki kızıyla DNA örneği verdi. Mahkeme, daha önce de hakkında babalık davası açılan Bilgili’den örnek alınmasına gerek olmadığını belirtti.

Haberin Devamı

İSTANBUL 9. Aile Mahkemesi, Amerikalı makyaj ve güzellik Uzmanı Ivy Sims’in işadamı Serdar Bilgili’ye açtığı babalık davası kapsamında kızıyla beraber Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesine, orada DNA örneklerinin alınmasına karar verdi. Mahkeme kararında, Serdar Bilgili’nin DNA kayıtlarının Adli Tıp’ta olduğu belirtildi. Dolayısıyla ondan yeniden örnek alınmasına gerek olmadığı, incelemelerin var olan örnekler üzerinden yapılması istendi. Bu karar üzerine Ivy Sims, kızı ve avukatıyla birlikte geçen hafta Adli Tıp Kurumu’na gitti. İlgili birimde DNA örneklerini veren Sims ile 3 yaşındaki kızı Elizabeth Vaughn Sims hemen ardından ülkesine döndü. Davanın bir sonraki duruşması mart ayında yapılacak. Sims, babalık tespitinin yanı sıra 200 bin lira doğum masrafının ödenmesini ve 10 bin dolar da nafaka talep ediyor. İddiaları kabul etmeyen Serdar Bilgili ise davanın reddini istiyor.

2012’DE TANIŞTILAR

Dava dosyasına göre işadamı Serdar Bilgili, Iyv Sims ile 2012’nin Haziran ayında ortak bir arkadaşları vasıtasıyla Bodrum’da tanıştı. Zamanla ilişkileri ilerledi. 2015’te hamile kalan Sims, iddiasına göre Bilgili’nin itirazlarına rağmen çocuğunu dünyaya getirdi. Bu nedenle de Bilgili ile yolları ayrıldı. Aralarında çocuğun bakımıyla ilgili çeşitli görüşmeler olduğunu ve Bilgili’nin tekliflerini kabul etmediğini savunan Iyv Sims, avukatı Mert Yalçın aracılığıyla İstanbul 9. Aile Mahkemesi’ne başvurdu ve babalık tespiti için dava açtı.

2 dava daha

Haberin Devamı

Serdar Bilgili’nin adı daha önce de iki kez babalık davası haberleriyle gündeme gelmişti. Milli atlet Melahat Kokalp ile Aysel Yolaçan’ın açtığı davalardan dolayı ünlü işadamı DNA örneği vermek durumunda kalmıştı.

Haberle ilgili daha fazlası: