Aslı Orcan: Babam bugünleri görse benimle gurur duyardı

Aslı Orcan: Babam bugünleri görse benimle gurur duyardı

Kanal D’nin sevilen dizisi “Kara Yazı”, bugünden itibaren pazar akşamları ekrana gelecek. Dizide despot baba ve ağır baskı mağduru Elif’i oynayan Aslı Orcan, “Benim babacığım rahmetli olalı 20 yılı geçti, onu çok küçük yaşta kaybettim. Bugünleri görebilseydi eminim benimle gurur duyardı” diyor.

Haberin Devamı

◊ “Kara Yazı” dizisine başladınız, hayırlı olsun. Çekimler nasıl gidiyor?
- Çok güçlü, kariyerini çok önemsediğim, aynı seti paylaşmaktan gurur duyduğum oyuncularla birlikte çalışıyorum. Yönetmenimiz Neslihan Yeşilyurt ve senaristlerimizle daha önce de çok keyifle çalışmıştık. Birbirimizin dilinden anlıyor olmamız hepimiz için bir avantaj. Hem yeni hem de tanıdık bir dünyanın içinde olmak müthiş heyecanlandırıyor beni.

◊ “Kara Yazı”da çok farklı bir baba-kız ilişkisi görüyoruz. Sizin gerçekte babanızla aranız nasıl?
- Çocuklarını despot bir anlayışla, kurallarla dolu bir dünya içinde yetiştiren, hiçbir hataya tahammülü olmayan bir baba ve hayatının en önemli dönemeçlerini babasının verdiği kararlar doğrultusunda yaşamak zorunda kalan bir kız, Elif... Baba sevgisinden yoksun ve korkuyla büyüdüğü için Elif’te de birçok maraz var ancak çok düşkün olduğu annesi, erkek kardeşi ve oğluyla kendi içinde bir denge kurmaya çalışıyor. Benim babacığım rahmetli olalı 20 yılı geçti, onu çok küçük yaşta kaybettim. Bugünleri görebilseydi eminim benimle gurur duyardı.

OYUNCULUK BANA SABRI VE HAYAL KURMAYI ÖĞRETTİ

Aslı Orcan’ın dünyasını bize biraz anlatır mısınız? Sizin için huzur neresi? Mutluluğun tarifi nedir?
- Sevdiklerime çok sahip çıkan biriyim, mutsuz olmalarına asla dayanamam. Mutsuzlarsa elimden ne gelirse yapmak, o an o sıkıntıyı ortadan kaldırmak isterim. Sahip olduklarımın kıymetini bilir ve şükrederim. Annem çalıştığı için anneannem büyüttü beni, büyük bir sevgi vererek kalbime merhameti yerleştirdi... Mutlu olabilmenin yolu beklentisiz olmaktan geçiyor bence... Huzur da insanın sığınabileceği yerdir; annenin dizi, bazen sevgilinin koynu, köpeğinin kokusu, bazen gün batımı, bazen de sette içtiği sıcacık bir çayda huzuru bulabilir insan...

◊ Oyuncu olmaya ilk ne zaman karar verdiniz. Neden bu mesleği tercih ettiniz?
- Ben konservatuarda Türk halk dansları bölümünde okudum. Üçüncü sınıftayken ifade jimnastiği dersi almaya başladım. Hiç konuşmadan, sadece beden diliyle duyguları anlatmayı amaçlayan bir dersti. Yaptığımız egzersizlerde farklı farklı insanlara bürünebilme fikri beni etkiledi. Oyunculukta yaşayabileceğim ruhsal yolculuk deneyimleri mesleğimi belirlememde en önemli etkenlerden biri oldu diyebilirim.

◊ Bu sektörde geçirdiğiniz yıllar size neler öğretti?
- Oyunculuk serüvenimin bana öğrettiği şey, istemeye devam ederek çok çalışmak gerektiği oldu. Sabrı ve hayal kurmayı da listeye ekleyebilirim.

Aslı Orcan: Babam bugünleri görse benimle gurur duyardı“KURT SEYİT VE  ŞURA”YI ASLA  UNUTAMAM

◊ Sizin için en özel proje hangisi?
- Her proje benim için özeldir. Mesela St. Petersburg’da 6 bölüm çektiğimiz “Kurt Seyit ve Şura”yı asla unutamam. Hava resmen buz, şartlar ise çok zorlayıcıydı. Ama bana farklı deneyimler kattığı da bir gerçek.

◊ Tüm kariyerinizi göz önüne alırsak, hiç “Keşke kabul etseydim” dediğiniz bir rol oldu mu?
- Bugüne kadar çok iyi senaryolarda karakter bulma şansım oldu. Konusu farklı dönemlerde geçen dizilerde oynadım. Dönem işlerinin de, günümüzde geçen işlerde çalışmanın da avantajlarını yaşadım, yaşıyorum. Umarım bu böyle devam eder...

◊ Son olarak “Kara Yazı” izleyicilerine neler söylemek istersiniz?
- “Kara Yazı” her hafta yeni düğümler atmaya devam edecek. Dizide yer alan karakterlerin her biri çok derinlikli... Her karakterin hikayesini, kader dönüşlerini şaşkınlık ve merakla izleyeceksiniz. Pazar akşamları buluşmak dileğiyle...

Haberin Devamı

ÇOK DRAM OYNADIM ARTIK KOMEDi iSTiYORUM

Haberin Devamı

◊ Tam anlamıyla ulaşmak istediğiniz nokta neresi?
- Oyuncu olarak beni zorlayacak senaryolarla buluşmaya devam etmek... Yeni karakterler çıkarmak... Yarattığımız karakterlerle her hafta seyirciyle buluşmak çok zevkli...

◊ Genellikle dram oynuyorsunuz? Bu sizin özel seçiminiz mi?
- Evet, genellikle dramalarda rol aldım. Hayalim komedi yapmak. Bir sonraki işimde bu yine bir dram da olsa komik bir karakterle izleyiciyle buluşmayı çok isterim.

Haberle ilgili daha fazlası: