GeriMagazin 4 Kadın'la hayata dair her şey
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

4 Kadın'la hayata dair her şey

4 Kadın'la hayata dair her şey

Hande Ataizi, Derya Tuna, Eylül Öztürk ve Seda Akgül’ü buluşturan “4 Kadın Zamanı” bu sabah Kanal D’de başlıyor. 4 ünlü isim, hafta içi her sabah canlı yayınlanacak programda hayata dair her şeyi konuşacak, enine boyuna masaya yatıracak.

Öncelikle yeni programınız hayırlı olsun. Heyecanlı mısınız?

- Hande Ataizi: Güzel bir heyecan var hepimizde. Farklı bir program olacak.

- Seda Akgül: Sanki işe yeni başlıyormuşçasına heyecanlıyım. Televizyonculuğun en güzel yanı, çalışmanın ödülünü izleyicinin ilgisini anında alabilmek, ölçebilmek...

- Derya Tuna: Tabii ki heyecanlıyım... Heyecanlı olmamak mümkün mü?

- Eylül Öztürk: İnanılmaz! Güzel enerjilerin motivasyonuna çok inanırım. Muhteşem bir uyumla başladık, en başından beri katlanarak büyüyen bir heyecanımız var. Allah’ım utandırmasın.

Sizden dinleyelim “4 Kadın Zamanı”nı? Nasıl bir program olacak?

- Hande Ataizi: Farklı tarzlarda dört kadın olarak bulunduğumuz masada, farklı bakış açısıyla birçok konu konuşacağız. Hayata dair her şey var bu programda, beni çeken yönü de bu oldu. Sohbetin yanı sıra gelen isteklere ve sorulara bütün imkanlarımızı kullanarak el uzatmaya çalışacağız. Bizim sayemizde bir iki kişi bile gülümseyebilirse zaten benim için hedefe ulaşılmış demektir.

- Seda Akgül: Adı gibi bir program. Birbirinden farklı ve ilgi alanları değişik 4 kadından hayata dair her şeyi dinleyeceksiniz. Bazen tartışacağız, bazen güleceğiz ama en önemlisi her zaman samimi olacağız.

- Derya Tuna: Dört ayrı kadın ve dünyaya farklı bakan dört ayrı pencere. Biraz heyecanlı olacak galiba. Hep birlikte izleyeceğiz.

- Eylül Öztürk: Her şeyden önce, “Gerçek” bir program izleyecekler. Samimiyetsizlikten çok uzakta, çok içimizden, evimizden bir parça olacağına inanıyorum. Bizleri farklı kılan bu olacak.

4 Kadınla hayata dair her şey

Seda Akgül

PROGRAMDA SAHTE BİR ŞEY YOK

Projeyi kabul etmenizde etken ne oldu?

- Hande Ataizi: Proje ilk geldiğinde gerçeklik bölümü beni çok çekti. Gerçek olaylar, gündeme dair fikirler ve konuşmalar. Zaman zaman eğlenceli ve bazen de kendi özeleştirilerimizle beraber hayatı, olayları sorgulamak. Bu program biraz sesli düşünmenin önde olacağı bir program olacak. Sahte bir şey yok. Samimi.

- Seda Akgül: Bu projede beni 20 yıldır tanıyan dostlarımın yapımcılığına duyduğum güven, masadaki diğer arkadaşlarımın kalitesi ve Kanal D markası, diğer teklifleri geride bırakmamı sağladı.

- Derya Tuna: Ben bu tarz programları evde ekran karşısında izlerken sesli bir şekilde yorumlamaktan kendimi alamıyordum. Teklif geldiğinde duygu ve düşüncelerimi izleyici ile paylaşacak olmak beni mutlu etti.

- Eylül Öztürk: Maalesef son zamanlarda kadınların birbirini ötekileştirdiği programlar o kadar yaygın bir hale geldi ki, toplum olarak, kadın olarak, birbirimize en çok kenetlenmemiz gereken zamanlarda bile birbirimize sırtımızı döner olduk. Hemcinslerimizi aşağı çekerek kendimizi yücelteceğimiz düşüncesi özellikle bu tarz programlarla beraber bir virüs gibi yayıldı güzel memleketimize.

Bu çok yanlış bir düşünce biçimi, bilhassa yeni neslin farkına bile varamadan pençesinde kıvrandığı bir hastalık!

“4 Kadın Zamanı” bizlere unutmaya yüz tutmuş değerlerimizi, beraberken ne kadar güçlü olduğumuzu hatırlatacak.

Böyle güzel bir proje bana nasip olmuş, ne mutlu!

4 Kadınla hayata dair her şey

Derya Tuna

Milyonları temsil ediyoruz

Yayına çıkmadan önce yaptığınız bir toteminiz ya da uğurunuz var mı?

- Seda Akgül: Hiçbir zaman yayından önce yaptığım düzenli bir ritüel veya totem yoktur. Yayın sırasında sütlü kahve içmeyi severim o kadar. Bir de yayın öncesi kan şekerim için hurma yerim.

- Derya Tuna: Dua dilimden eksik olmaz, toteme ihtiyacım yok...

- Eylül Öztürk: Totemim değil de, duam vardır. Her program öncesi “Hadi Allah utandırmasın” der öyle çıkarım. Derler ya hani “işin Allah’a kaldıysa olmuş bil” diye, hiç şaşmaz.

Son olarak buradan izleyicilerinize neler söylemek istersiniz?

- Hande Ataizi: Seyirci zaten samimiyeti hemen anlar. Bir iş tutmadıysa ya bir tuzu ya da bir şeyi eksiktir işte onun. O yüzden burada güzel olan seyirciyle beraber gidecek bir program yapıyor olmamız. Onlar belirleyecekler içeriği.

- Seda Akgül: Her kadının yaşadığı tüm zorlukları hepimiz yaşadık. Biz ekran önünde 4 kadın olabiliriz ama aslında milyonları temsil ediyoruz. Gelin birlikte sorunlara çözüm bulalım, yorumlarınız ve ilginizle ve hayata dair her şeyi paylaşalım.

- Derya Tuna: Uzun bir aradan sonra onlarla buluşmak mutluluk verici.

4 Kadınla hayata dair her şey

Hande Ataizi

4 Kadınla hayata dair her şey

Eylül Öztürk 

 

 

 

En lezzetli yemek tarifleri burada

False