GeriKelebek Laf atanlara kendimi tutamayıp cevap veriyorum
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Laf atanlara kendimi tutamayıp cevap veriyorum

Laf atanlara kendimi tutamayıp cevap veriyorum
refid:9373650 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Bengü, kartonetteki mayolu pozlarını eleştirenlere yanıt vermekte gecikmedi.

BENGÜ'NÜN SON FOTOĞRAFLARI

Dördüncü albümü "Gezegen"i çıkaran Bengü, kartonetteki mayolu pozlarını eleştirenlere yanıt vermekte gecikmedi: "Mayo benim üzerimde kalitesiz durmuyor, beni seks objesi gibi göstermiyor. Şirin kız olarak görülüyorum."

Bengü, dördüncü albümü "Gezegen"le oldukça iddialı. Genç şarkıcı, "Az kaldı, birkaç adım sonra en top nokta neredeyse ben de orada olacağım" diyor. Bengü, polemiğe girme konusunda ise kendisini kimi zaman tutamadığını itiraf ediyor: "Kimsenin kalbini kıracak ya da işini kötüleyecek bir söz söylemek haddim değil ama bazen laf atanlara karşı sessiz kalamıyorum."

Gezegen bir maxi single olarak mı düşünüldü?Üç ay önce Serdar Ortaç’ın albümünün repertuvarı hazırlanırken "Gezegen" şarkısını kaptım. Şarkıyı alınca çok heyecanlandık, insanlar peşindeydi şarkının. Hoş, peşinde olunmayacak bir şarkı da değil yani! Her albümden önce Serdar Ortaç’ın kapısı çalınır mutlaka. "Gezegen"i dinleyince

Laf atanlara kendimi tutamayıp cevap veriyorum
bu şarkıyı bir kadının söylemesinin daha iyi olacağını düşündüm. O da sağ olsun tereddüt etmedi. Önce single yaparız diye düşündük ama baktık ki elimizde de şarkılar var, slow ve hareketli parçalarla dolu dolu bir albüm olsun istedik. "Gezegen" iyi bir aşk şarkısı gibi görünüyor ama içinde yaşadığımız gezegenin sorunlarını da akla getiriyor. Küresel ısınma mesela... Tabii anlayana başka şeyler de çağrıştırıyor.

Albümde Ebru Gündeş’in seslendirdiği "Telafi" parçasını da yeniden yorumlamışsınız.

- Parçayı çok beğenirdim. Tabii ki Ebru Hanım’ın sesiyle beğenip sevdik ama albümdeki de 2008 versiyonu oldu. Onun kadar güzel okuyamamış olabilirim ama kendi halimde okudum ve yakıştı da bence.

Yaz albümleri arasındaki boşluğu doldurduğunuzu söylüyorsunuz...

- Böyle iddialı konuşmayı seviyorum, çünkü bir noktadan sonra iddialı olmanız gerekiyor. Müzik piyasasında neler oluyor baktığımızda! Temmuz ayına geldik ve çok büyük patlama yapan birkaç şarkı var sadece. İlk göze çarpan Serdar Ortaç’ın şarkıları. "Gezegen" de bu boşluğu dolduracak bence. Albüm çıkalı iki gün oldu ama tam beklediğim gibi bir ilgi var.

Serdar Ortaç’la ortaklık devam ediyor mu?

- "Unut Beni" albümümde "Korkumdan Ağladım"ın sözleri onundu. Geçen sene "Korkma Kalbim" ve bu sene "Gezegen" ile beraber zirveye beni birkaç adım daha yaklaştıran isim oldu Serdar Ortaç.

Bu albümde neden düet yapmadınız?

- İstediğimiz tepkiyi alacağımızdan emindik. Serdar’ın albümü de yeni çıktığından başlı başına okumayı daha uygun buldum. İyi ki de ben yalnız söylemişim.

Müzik piyasasında geçirdiğiniz yıllar akla gelince albümünüzle ilgili beklentiler de yüksek oluyor. Müzikalitesi daha farklı, vokalinizle fark yaratacağınız işlerin içerisinde neden bulunmuyorsunuz?

- Sonuçta bu bir süreç. Belki ilerleyen yaşlarda ticari kaygısı olmayan, Sezen Aksu’nun son albümü gibi konsepti olan albümleri yapacağım. Ben de dinlemeyi sevdiğim şarkıları söylüyorum. Popüler kültüre hitap ediyoruz, akılda kalıcı şeyler yapmaya çalışıyoruz. Düzen bu ve ben de bunu çok boş sözler ve kötü müziklerle yapmıyorum. Sertab Erener de zamanında "Hişt Hişt Sakin Ol" diye bir şarkıyla çıkmıştı. Sonuçta herkes böyle dönemlerden geçiyor. Ama az kaldı, birkaç adım sonra en top nokta neredeyse, ben de orada olacağım.

Son iki albümde daha kadınsı bir imaj çiziyorsunuz ama insanlar sizi hálá şirin kız çocuğu olarak görüyor...

- Bu da çok güzel. Büyük bir avantaj. Herkesin yakalayabileceği bir yorum değil. Albüm kapağındaki mayokini üzerimde kötü, kalitesiz durmuyor, beni seks objesi gibi de göstermiyor. Ama bunu eleştirenler oluyor. Sonuçta bu bir yaz albümü ve üzerimdeki çok modern bir giysi. Ben içimden geleni yapıyorum. Dolayısıyla başkalarında durduğu gibi durmuyor bende.

TOPLUMA ÖRNEK OLAN BİRİYİM

Yeni albüm çıkaran Erol Köse sanatçıları arasında garip söz düelloları olmaya başladı. Siz de albüm tanıtımında çıkışlarınızla dikkat çektiniz...

/images/100/0x0/55ea5282f018fbb8f8785537
-Benim öyle bir şeye ihtiyacım yok artık. Geçen seneki albümümde benim büyük çıkışımla beraber, aynı şirkette olalım ya da olmayalım, diğer sanatçılardan kötü ve baltalayacak eleştiriler aldım. Neredeyse kişiliğime söylenen laflar duydum. Sessiz kalamazdım, cevap vermek zorundaydım. Kendimi daha kültürlü, bakış açısı olarak farklı bir noktada görüyorum. Bu tarz sözlere cevap vermek yakışmıyor. Gerçi kendimi tutamayıp cevap verdiğim de oluyor. Sadece şarkı söyleyip sahneden inen, polemiklere karışan biri olarak değil, topluma iyi örnek olan, durduğu yerde insanlara güzel şeyler açıklayabilen biriyim ve her ne kadar popüler müzik yapsam da içerisinde bir anlam barındıran albümler yapıyorum.

Albümünüzün basın tanıtımında Demet Akalın’a öyle bir laf etmişsiniz ki, yeni bir polemik yaratacaksınız gibi...

- Yaz başında insanların alıp da dinlediği çok şarkı yok dedim. Onlar da "Demet Akalın’ın Bebek şarkısı her yerde çalıyor" dediler. Tabii ki çalabilir ama bana çok bir şey ifade etmiyor. Reina’ya gittiğimde ben de dans ediyorum. Ama alıp evimde dinlemedim. Tabii ki albümünde çok güzel şarkılar var ve çok emek harcanmış. Kimseye kötü bir söz söylemek niyetinde değilim. Kimsenin kalbini kıracak ya da işini kötüleyecek bir söz söylemek haddim değil. Herkesin ayrı bir tadı, farklı bir duruşu var. Kimseyle de karşılaştırılmak istemiyorum çünkü ben müziğin içinden geldim. Gözümü açtığımdan beri şarkı söylüyorum. Çok iyi okullardan, en önemlisi Kenan Doğulu okulundan geçtim. Dolayısıyla da benim şarkılarım ve benim duruşum bana yeter.

Sizin gibi dinamik ve tanınmış insanların kişisel ilgi alanları hep merak edilir. Siz de Kinesis yapıyormuşsunuz...

- Pilatesten sonra dünyaya yayılan bir diğer spor dalı Kinesis. Ağırlıklarla çalışılan, bizim yaşamamıza daha yararı olan, sahnedeki duruşumuzu değiştiren bir spor. Haberlerde 90 YTL verip bir alet alıyormuşsunuz gibi belirtmişler, ama bu spor aslında çok parkurlu bir alanda birkaç aletle yapılıyor. Ben saati herhalde o kadardır diye söyledim ama onlar aletmiş gibi yansıtmışlar.

Şarkıcılara oyunculuk teklifleri çokça yapılır. Siz neden bu işlere hiç bulaşmadınız?

- Bugüne kadar çok teklif geldi. İnanılmaz bir biçimde her başlayacak gençlik dizisinden teklif aldım. Ama bir türlü o işi içime sindiremedim. Yorumcuyum, şarkı seslendiriyorum ve ancak bir şarkıcıyı oynayabilirim. Rol yapamazmışım ve kendim olmam gerekiyormuş gibi geliyor. Yapanlara saygı duyuyorum ama ben tercih etmedim. Tekliflere açığım, yine de pek ummuyorum.

Kendinize ait bir şov programı yaptınız ama...

Laf atanlara kendimi tutamayıp cevap veriyorum
-Yeni sezonda bir şey yapacaksam yine onun gibi, canlı yayın bir program sunmak isterim. Arkadaşlarımı ağırlayabileceğim, hiçbir yerde konuşmadıklarını konuşabileceğim bir program yapmak isterim. İnsanlar işin mutfağında neler oluyor merak ediyorlar çünkü. Mesela stüdyoları basıp koltuklarda kimler uyuyakalmış, bunları göstermek isterim. Bunların dışında sosyal sorumluluk projelerinde de yer almak istiyorum. Gülben Ergen’i bu açıdan çok takdir ediyorum, çünkü elinden geldiğince bu tip organizasyonlarda yer alıyor. Baba Beni Okula Gönder ve engelli çocuklara şarkı öğretme projem var. Bizler şanslı insanlarız ama toplumun geleceği için bu tip organizasyonlarda bulunmalıyız.

Ne yazık ki daha evlenmiyorum

Albüm öncesinde neler yapıyordunuz?

/images/100/0x0/55ea5282f018fbb8f878553b
- Üç aydır hep şehir dışındaydım. Çok yorucu bir tempoydu. Oysa ev huzurunu seviyorum. Arkadaşlarımı eve de topluyorum, her genç kız gibi dışarı çıkıp eğlenmeyi ve sinemaya gitmeyi de seviyorum. Kendime çok vakit ayırmaya çalıştım. İşim yoksa daha kendine dönük, evcimen bir insanımdır.

Evcimen insanlar evlenme fikrine de yatkındırlar...

- Daha evlenmiyorum ne yazık ki... Günü gelince görürüz. Ben de bir yuva kurmak istiyorum ama onun için çok zaman var. Bu işte daha çok yolum var çünkü.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle