GeriKelebek Kusura bakmayın ama güzel Türkçe konuşuyorum
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kusura bakmayın ama güzel Türkçe konuşuyorum

Kusura bakmayın ama güzel Türkçe konuşuyorum
refid:9617502 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Hadise 17 yaşından beri profesyonel olarak müzikle ilgileniyor. Belçika’da ilk single’ı Milk Chocalate Girl ile üne kavuştu. Bunu Türkiye’de de adını duyuran Stir Me Up takip etti. Bu şarkıyla Almanya ve ABD’de toplama albümlere girdi. Belçika’da ikinci albümü "Hadise"yi de bir ay önce yayınladı.

Türkiye’de ise Turkcell-im servisinde satışı bulunan Deli Oğlan şarkısıyla gündemde. Şarkının Türkçe sözlerini Sezen Aksu yazdı. Radyo ve klip kanallarının listelerinde zirveye çıktı. Bu yaz kulüplerde en çok çalınan şarkılar arasında. Hadise ile Türkiye ziyareti sırasında röportaj yaptık. Kliplerindeki seksi imajından uzak, sade bir genç kız. Türkçesi düzgün ama hafif bir aksanı var. İşinde hiç mütevazı değil: "Dünya starı olmak istiyorum. Bunu başaracağıma da inanıyorum."

Bir Belçika televizyon kanalında Pop Idol yarışmasıyla müziğe başladınız. Yarışmaya girme hikayeniz nasıldı?

- 16 yaşındaydım. Ailece salonda oturuyorduk. Televizyonda, şarkı yarışmasının reklamlarını gördük. Anneme, müzikte bir şey yapmak istiyorsam işte bu olmalı, deyip hemen mail gönderdim. İki hafta sonra çağırdılar. İlk denemeyi geçtim. Maalesef finali iki puanla kaçırdım. Ama son 25’e kadar gittim. Bence finale kalamamamın nedeni diğer yarışmacıların hayranlarının fazla olması ya da ailelerinin kontör alıp oy yollamasıydı.

Yarışmada 24. olduğunuz halde nasıl albüm teklifi aldınız?

-
Yarışmadan üç ay sonra, odamda ders çalışırken bir plak şirketinden telefon aldım. Yaşım tutmadığı için ilk sözleşmemi annemle birlikte imzaladık. Milk Chocolate Girl şarkısı Belçika’da çok tuttu.

O yarışmanın asıl finalistleri ne oldu peki?

- Birincisi şimdi aynı kanal için web sitesi hazırlıyor. Albümleri tutmuyor. İkincisi Belçika’da başarılı. Diğer dokuz finalist ne oldu bilmiyorum.

Türkiye’de ikinci şarkınız Stir Me Up ile meşhur oldunuz. Türkiye’de bu şarkıyı lanse etmek için ne yaptınız?

- Hiçbir şey yapmadım. Bir akşam evde Türk haber kanalını izliyorduk. "Belçika’dan Hadise şarkısıyla dünyayı sallıyor" dedi spiker. Görüntülerim ekranda belirdi. Tren kalkmış gidiyor, biz arkadan bakıyorduk. Ardından albümler geldi.

TÜRKİYE Mİ, BELÇİKA MI SORUSUNA FİFTİ FİFTİ DERİM

Belçika’da istediğinizi elde edemeyince Türk kızı olarak burada şarkıyı patlatmak istediğiniz söylendi...

- Alakası yok. İlk single’ım Belçika’da zaten çok tutuldu. Ayrıca bir sanatçı kendi ülkesinde başarıyı yakalamadan bir başka ülkeye gitmez.

Siz kendinizi Belçikalı olarak mı Türk olarak mı görüyorsunuz?

- İkilik duygusunu çok yaşıyorum. Bir şarkıda yazdım "Kimim Ben" diye. Durumum zor aslında. Belçika mı Türkiye mi diye sorarsanız, fifti fifti diyebilirim. Ama bazen yüzde 60 oraya, bazen yüzde 60 buraya aidim.

Sivaslı bir ailenin kızısınız. Aileniz tutucu muydu?

- Ben 11 yaşındayken ayrıldılar. O günler benim için çok zordu. Babamla arada sırada telefonla görüşüyoruz. Annem bizi büyütmek için çok çaba gösterdi. Bizi hem Türk hem Belçika kültürüyle büyüttü. Örneğin dedem masadan kalkmadan kalkmazdık. Ama bizi sıkmadılar da. Partiye giderdik, gece saat 1.30’da annem almaya gelirdi. Eteğimize şortumuza da karışmazdı.

Deli Oğlan’daki aksanınız eleştirildi. Sizce yorumunuzda eksikler var mı?

- Bence gayet iyi söyledim. Bu benim tarzım. Türkçemi de sürekli geliştiriyorum. Ayrıca kimse kusura bakmasın ama bence güzel de konuşuyorum Türkçe’yi. Türkiye’deki bazı sanatçıların Türkçesi berbat ama kimse onlara bir şey demiyor. Eleştirenler gelsin Belçika’daki okullarda Almanca, İngilizce, Fransızca ve Flemenkçe ders görsün.

EN ÇOK GÖBEĞİMİ BEĞENİYORUM Klip ve sahnedeki görüntüm sahte değil. Kimse şarkının şurasında kıvır, burasında seksi ol demiyor. Ben sahnede seksi olmayı seviyorum. Zaten kendimi de seksi buluyorum. En çok göbeğimi beğeniyorum.

AMAN BIYIKLI OLMASIN Benim erkeklerde aradığım ideal bir tip yok. Yalnız babam eskiden beni çok öperdi ve bıyıkları çok batardı. O yüzden bıyıklı olmasın...

SERDAR ORTAÇ TATLI ÇOCUK Serdar Ortaç’ın yeni albümündeki Düşman şarkısında birlikte düet yaptık. Serdar çok tatlı çocuk. Teklif de ondan geldi.

EYLÜLDE ALBÜM ÇIKARIYOR Yeni albümümde 2-3 tane Türkçe şarkı olacak. Ozan Çolakoğlu, Özgür Buldum, Deniz Ertem’le çalıştık. İngilizce şarkılar da var.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle