GeriKelebek Kraliçe’nin seks yasağına uydular
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kraliçe’nin seks yasağına uydular

Uzatmalı sevglisi Camilla Parker-Bowles ile dün evlenen Prens Charles, nikahtan önceki gece Kraliçe'nin koyduğu ‘seks yasağı’na uydu..
  Kraliyet Düğünü’nden fotoğraflar

PRENS Charles ve Camilla Parker Bowles arasında 35 yıl önce bir polo maçında başlayan aşk, dün nihayet evlilikle sonuçlandı. 56 yaşındaki Galler Prensi Charles, Prenses Diana ile evlendikten sonra da ilişkisini sürdürdüğü uzatmalı sevgilisi 57 yaşındaki Camilla Parker-Bowles ile dünya evine girdi.

Windsor’daki Guildhall Belediye Binası’nda yapılan törene Prens Charles ile Camilla’nın çok yakın çevresinden 28 kişi katıldı.

KREM RENGİ ELBİSE

Camilla nikah törenine gelirken Robinson Valentine imzalı krem renkli, yakası işli şifon bir elbise ile ona uygun krem renkli uzun bir ceketle geldi. Başına taktığı, üzerinde tüy ve beyaz çiçeklerin bulunduğu şapka ise İrlandalı şapkacı Philip Treacy’nin tasarımıydı.

15 BİN KİŞİ İZLEDİ

Güvenlik görevlilerine göre yaklaşık 15 bin kişilik bir kalabalık söz konusuydu. Ancak bu kalabalık, 1981 yılında Prenses Diana ile Prens Charles’ın düğünü sırasında yaşanan kalabalığın yanında hiç sayılırdı. Çünkü o zaman 600 bin kişi Londra’ya akın etmişti.

ÇOCUKLAR ŞAHİT

20 dakika süren resmi nikahta Prens Charles’ın Prenses Diana’dan olma büyük oğlu Prens William ile Camilla Parker-Bowles’ın oğlu Tom Parker-Bowles (30) nikah şahitliği yaptılar. Camilla’nın ilk eşi Andrew Parker-Bowles da davetliler arasındaydı. Yeni evli çift yaklaşık 20 dakika süren nikah töreninin ardından limuzinleri ile 3 dakika süren bir yolculuğun ardından Windsor Şatosu’na geçtiler.

GÜNAH ÇIKARTTILAR

Nikah töreni sonrasında Charles-Camilla çifti, Windsor Şatosu’ndaki St. George Kilisesi’ne gitti. Çift, buradaki ayinde 1662 yılından kalma dua kitabından okunan ‘Çeşitli zamanlarda, Tanrı’ya karşı düşünceyle, sözle ve eylemle işlediğimiz türlü günah ve kötülükleri kabul ediyoruz. Bu hareketlerimizden dolayı pişmanız ve üzgünüz’ şeklindeki duayla günah çıkardı.

STİNG DE DAVETLİYDİ

Dini ayin sonrasındaki Windsor Şatosu’nda verilen resepsiyona aralarında Avrupalı kraliyet mensupları ve Sting gibi ünlü isimlerin de bulunduğu 700 davetli katıldı. Camilla Parker Bowles, ‘Cornwall Düşesi’ olarak anılacak.

Kardeş oldular

Camilla’ın oğlu Tom ve kızı Laura Parker Bowles ile Charles’ın çocukları Prens Harry ve Prens William , törende son derece mutlu bir tablo çizdiler.

Balayı İskoçya’da avcı kulübesinde

Prens Charles ile eşi Camilla, iki haftalık balayını Balmoral Şatosu yakınlarındaki bir avcı kulübesinde geçirecekler. Prens Charles ve Camilla’nın doğaya olan düşkünlükleri biliniyor. Prens Charles’le Camilla arasındaki ilişki, Prenses Diana ile evlenmeden çok önceye dayanıyor. Prens Charles, o zamanlar Camilla ile evlenmek yerine orduya katılmıştı. Camilla bu sırada Andrew Parker-Bowles ile evlenmişti. Prens Charles ise 1981 yılında 20 yaşındaki Diana Spencer ile masalları andıran bir düğünle evlenmişti.

Ancak Prenses Diana, milyonların gönlüne taht kurduğu halde, Prens Charles’ın gönlündeki ‘Camilla boşluğu’nu dolduramamıştı. Diana, daha sonraları bir röportajda bunu ‘Bizimki üç kişilik bir evlilikti’ diye açıklamıştı. Mutsuz evlilik, Prenses Diana’yı da arayışa sürüklemiş ve evlilikleri boşanmayla noktalanmıştı. 1997 yılında Prenses Diana’nın trafik kazasında ölmesi ve Camilla ile Prens Charles’ın ilişkisinin aleniyet kazanmasına yol açmıştı.

Sıkı güvenlik ÖNLEMLERİ

Charles ve Camilla, 2500’den fazla gazeteci ile binlerce meraklının istila ettiği Londra’nın batısındaki Windsor kasabası belediye binasına lüks bir Rolls Royce ile geldi. Kasabada ve Vindsor Şatosu’ndaki çok sıkı güvenlik önlemleri dikkat çekti.

Diana fanatikleri

Prens Charles ile Camilla Parker Bowles’in düğün töreni sırasında ve öncesinde ‘Prenses Diana fanatikleri’ pankartlarla evliliği protesto etti. Fanatikler, İngilizce olarak ‘Diana sonsuza kadar kraliçe: Kral Charles ve Kraliçe Camilla asla’ yazılı pankart açarak tepkilerini dile getirdiler.
False