GeriKelebek Kırışıklıklara lazer tedavisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kırışıklıklara lazer tedavisi

Abone Olgoogle-news

Lazerle kırışık tedavisi, artık dört mevsim uygulanabiliyor. Geliştirilen yeni yöntemler ve kozmetik ürünler sayesinde, şimdi yılın 12 ayında lazer yapılabiliyor.

Son yıllarda kırışıklık tedavisinde hanımların tercih ettikleri bir yöntem oldu lazer tedavisi. Estetik uzmanları ultra A ve B koruma faktörlü kremlerle yaz aylarında da lazer tedavisine devam ediyorlar. Kırışıklıklar iki aşamada yok ediliyor. Dr. Engin Üstünsoy konu hakkında şu bilgileri verdi: ‘‘İlk aşamada, belirli dalga boyundaki lazer ışını, yüz bölgesindeki üst deri hücrelerine uygulanıyor ve orada bulunan suyu buharlaştırarak o hücreyi ortadan kaldırıyor. Operasyonun ikinci aşamasında ise kırışıklıklara yol açan kollojen lifleri geriliyor. Bu liflerin üzerine yeni bir deri oluşturulmasıyla da işlem tamamlanıyor. Oldukça ince ve duyarlı bu cildin özenle güneşten korunması gerekiyor. Koruma faktörü yüksek bu yeni krem ve jeller, güneşin zararlı etkilerini yok ederek, tam koruma sağlıyor’’ diyor.

Dr. Mustafa Aydoğdu da yüz bölgesindeki kırışıklara yapılan 1 saatlik müdahale sonucunda hastanın, bebek teni gibi hassas bir cilde sahip olduğunu belirtiyor. ‘‘Dört gün süreyle yüz jelatin benzeri bir maddeyle, kapatılılıyor. Bu yöntem, oldukça hassas olan yüz bölgesini rahatlatıyor ve dış etkilere karşı koruyor. Daha sonra koruma faktörü artırılmış kremler ve jellerle bu bölge sürekli nemlendirilmeli. On beş gün sonrasında cilt üzerinde meydana gelmiş her türlü şişlik ve kızarıklık yok oluyor.’’

Dikkat edilmesi gerekenler

Ameliyattan sonra en büyük görev hastaya düşüyor. Tedavinin başarılı olması için cildin kurutulmadan sık sık koruyucu kremlerle yumuşatılması gerekiyor. Yaz aylarında hava oldukça sıcak olduğundan nemlendirme işlemi daha kısa aralıklarla yapılmalı. Çünkü, terlemenin etkisiyle kremler daha çabuk atılıyor. Cildi kuru tutmamak, gerginlik hissini ortadan kaldırmak çok önemli.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle