GeriKelebek Kim bu adam
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kim bu adam

Kim bu adam
refid:9601086 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Radar Live’ı bir kenara bırakın, Rock’n Coke gibi dev imkanlı organizasyonlar bile iptal olurken nasıl oluyor da bir adam, arka arkaya 3 elektronik festivali birden patlatabiliyor? Chill Out Festival’i Kemerburgaz’da, Electronica Festival’i Parkorman’da layıkıyla eda eyleyen Birol Giray, bu akşam Kilyos Seanergy Beach’te başlayacak Global Gathering Festival’de 20 bin elektronikseveri ağırlamaya hazırlanıyor.

Neyin nesi, kimin fesi? DJ BeeGee olarak tanınan Birol Giray, 1964 doğumlu. Stüdyo 54’ün ilk DJ’i. Staras, Power FM, FG 93.7’nin kurucusu. Londra’da Annabels’te çalışmak için 1988-1991 yılları arasında İngiltere’ye gitti. Türkiye’ye dönüşünde Ahmet San’ın yaptığı bütün büyük organizasyonların (Michael Jackson, Madonna, Pavarotti, Elton John, Metallica, Guns’n Roses vb.) sahne amirliği ve stadyum müdürlüğünü yaptı. Prodigy (1998), Paul Oakenfold (1998), Faithless (1999) gibi önemli organizasyonlara imza attı. Ardından, Can Tanca ile beraber FG 93.7 (Future Generation) radyosunu kurdu. 2001 yılından itibaren aralarında Tiesto, Carl Cox, Deep Dish, Mauro Piccotto, Sasha, Roger Sanchez gibi isimlerin olduğu dünyanın en önde gelen DJ’lerini getirerek Türkiye’deki elektronik müzik meraklısı 400 binden fazla kişiyi bu partilerde dans ettirdi. 2004’te 4 farklı sahnede gerçekleşen ve
/images/100/0x0/55ea0c62f018fbb8f86724a2
dünyaca ünlü Dj ve sanatçıların katıldığı Electronica Festival İstanbul’da 27 bin müzikseveri ağırladı. 2005 Cem Hakko ve Can Tanca ile Lounge 102 FM’i açtılar. Trance müziğin bugün Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden biri olan BeeGee’nin iki çocuğu var. İşte Birol Giray’dan başarılı festival tüyoları:

Nasıl oluyor da oluyor? İptal edilen festivalleri ikiye ayırmak lazım. Bunlardan bazıları laf ola beri gele yapılmış işlerdi, iptalleri iyi bile oldu. Bir de büyük markalar tarafından desteklenen ciddi organizasyonlar vardı. Bunların kesilmesinin nedeni ise artık miadını doldurmuş olması. Çünkü bence bir büyük marka bu işe girdiği zaman festival ruhu kayboluyor. O zaman başka şeyler, başka tartışmalar giriyor işin içine. Global Festival’in ikinci, Electronica ve ChillOut’un beşinci yılını doldurduk. Rüştlerini ispat ettiler ve bir sıkıntı çekmeden devam ediyorlar. Çünkü ekip olarak şunu savunuyoruz: Festivalin duruşunu, kimliğini koymalısın. İşin özü, hem et hem balık dersen o iş aynı öğünde olmuyor. O da olsun, bu da olsun, DJ de çıksın, rocker da gelsin... Dünyada böyle bir şey yok. Bütün festivaller tematizm üzerine oturuyor. Biz de tuttuk Sagapo’yu çıkarttık mesela ama bunun dozunu çok ince ayarlamak lazım. O yüzden line up’ları (programı) kurarken buna çok dikkat ediyoruz. En önemli şey line up. Yan hizmetler de önemli ama önce sahnede ne var diye bakıyor seyirci. Gerçek meraklı kitleyi toplayan bu. Etrafına kurduğun lunapark falan değil.

PEKİ BU ŞİKÁYETLER YİNE OLACAK MI?

Akmayan sular yüzünden çöp dolan, leş gibi kokan tuvaletler: Akmayan su olmayacak, tuvalet sayısı artırıldı.

Kamp ve festival alanları arasındaki Sina Çölü kadar mesafe: Kamp alanı festival alanının daha yakınına alındı.

Festival müşterilerine kaba davranan Burc Beach görevlileri: Festival bu yıl Burc’da değil, Seanergy Beach’te.

Dağıtılan iki kişilik çadırlara tek kişinin zar zor sığması: Kampçılara kendi çadırlarını getirmesi öneriliyor.

Apaçi denilen partikıranların çokluğu ve sık kavga çıkması: En üst düzeyde güvenlikle maksimum asayiş planlandı.

GLOBAL GATHERING’İN 3 KAÇMAZI

Çıtır Harris: İskoçya’dan Calvin Harris, müziğe 15’inde başladı, henüz 24’ünde ama şimdiden kabin dahisi muamelesi görüyor.

Erotik Eric: İsveç’ten Eric Prydz listebaşı single’ı Call on Me ve erotizm sınırlarını zorlayan videosuyla tanınıyor.

Çatır Sasha: İngiltere’den Alexander Coe, 80’lerde başladığı kariyerinin zirvesine 4 yıl önce Grammy adaylığıyla oturdu.

NEREDEN, NASIL KAÇA GİDİLİR?

Biletler; kapıdan günlük 75, kombine 120, VİP 150, kombine kamp 150 lira. Biletix’ten alana yüzde 10-20 indirim var.

Servisler; Taksim AKM önünden kalkıyor, dönüş yine buraya. Tek yön ücreti 5 lira, otopark ücretinin günlüğü 10 lira.

Ayrıntılar; www.global-gathering.com, www.futuregeneration.net adresleri ile (212) 283 50 50 numaralı telefonda.

KİM, NE ZAMAN ÇIKIYOR?

CUMASAAT CUMARTESİ


Erdinç Akbulut 18.00 Barış

Tan19.30 Garen

Eston20.30 Mert Yücel

Hassan 21.00 Alican&Soner

Murat Uncuoğlu21.30 James Algate

Batur22.00 -

Samim22.30 BeeGee

Pocombo23.00 -

-23.30 Calvin Harris

Markus Schuldz, Eric Prydz24.00 Nic Fancuilli

-00.30 Axwell

Sander Van Doorn, Sasha02.00 Above & Beyond

-02.30 Dubfire

Christian Varela 04.00 Umek

BODRUM’DA BU HAFTA

Sezen, Antik Tiyatro’da

Sezen Aksu son albümü Denizyıldızı ve eski şarkılarıyla yarın akşam 21.15’te Antik Tiyatro’da. Biletler Biletix’te 86-116 lira. www.biletix.com

NE YESEK?

Etçii’de T-bone steak

Swissotel, Günaydın gibi tanınmış yer ve restoranların et tedarikçisi Etçii, iki derecede 28 gün dinlendirilmiş etlerini bizzat satmaya başladı. İlk köşe-mağazasını Nişantaşı City’s’de açan Etçii, Tuzla’da da bir steak house restoranı açtı. Deniz tuzuyla sadece 8 dakika pişirilen etlerin porsiyonu 25-40 lira. (212) 373 22 70.

NE İÇSEK?

Lucca’da satsumalı votka

İşte ekim ayında Puerto Rico’da yapılacak uluslararası yarışmada ülkemizi temsil edecek kokteyl: Bebek Lucca’dan, barmen Cevat Yıldırım’ın satsumalı votkası. Lucca’nın en çok satılan kokteyli. Bol buzla ve Bodrum mandalinasıyla servis ediliyor. Kendisi son derece serinletici bir içecek ama fiyatı yakıyor: Bardağı 28 lira. (212) 257 12 55.

ÇEŞME’DE BU HAFTA

Duman, Babylon’da

Amerika turnesini tamamlayan Duman grubu, İlhan Erşahin’le birlikte bu akşam 23.45’te Babylon-Alaçatı’da. Girişler 20-30 lira. (232) 716 67 07.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle