Geri Keyif Zorlu PSM'den yeni festival: MIX- Sesler arası bir deneyim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zorlu PSM'den yeni festival: MIX- Sesler arası bir deneyim

Zorlu PSM'den yeni festival: MIX- Sesler arası bir deneyim
Abone Olgoogle-news

Zorlu PSM sezona müzik sahnesinin en etkileyici isimlerinin bir araya geldiği yeni bir festival ile başlıyor. 30 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan iki günlük müzik maratonu; plak pazarı, bitpazarı ve sergilerle de tam bir festival ortamı sunacak.

Türk gruplar arasında Büyük Ev Ablukada: Fırtınayt, Sattas, Ceza, Baba Zula, Hey! Douglas, Taksim Trio, Gaye Su Akyol, In Hoodies, Elif Çağlar Quartet, Ayşe Tütüncü & Emre Karabulut Dörtlüsü, Şenay Lambaoğlu Quintet, Luxus, Kolektif İstanbul, Ahmet Ali Arslan festivalde yer alacak Türk gruplardan ve seslerden sadece bir bölümü. Festivalin adından da anlaşılacağı gibi sesler arası bir deneyim olması için PSM sahneleri farklı türlerdeki müziklere ev sahipliği yapacak, bu müziklerin özgün isimlerini bir araya getirecek. Latin Amerikalı reggae grubu Che Sudaka ve İngiliz Oi Va Voi ise Festivalin merakla beklenen iki önemli yabancı grubu. 

PEK ÇOK ALANDA ETKİNLİK VAR 

Zorlu PSMden yeni festival: MIX- Sesler arası bir deneyim

 

Ana Tiyatro, Drama Sahnesi, Studio, Meydan Fuaye, VIP Lounge, Sky Lounge ve PSM Amfi’ye yayılacak MIX programı dahilinde sahne alacak isimlerden bazıları; yeni şekilleri ile yoluna devam eden Büyük Ev Ablukada: Fırtınayt ile, hiperaktif sahne duruşuyla ünlenen Latin Amerikalı reggae grubu Che Sudaka, reggae müziğin ülkemizdeki en başarılı temsilcisi Sattas, ülkemizde büyük bir hayran kitlesi bulunan İngiliz grup Oi Va Voi, yerli rap’in en popüler ismi Ceza, halk müziğinin değerli isimlerinden Erdal Erzincan, Anadolu müziğini batı enstrümanlarıyla harmanlayan Ahmet Aslan, kendine has tarzıyla Türkiye’de olduğu kadar dünyada da ses getiren Baba Zula, 70'li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarını günümüze uyarlayan Hey! Douglas, rap sahnemizin en önemli isimlerinden Mode XL, Hüsnü Şenlendirici, İsmail Tunçbilek ve Aytaç Doğan'dan oluşan üç virtüözün hayat verdiği Taksim Trio, Türk sanat müziğine kattığı modern yorumla dikkatleri üzerine çeken Gaye Su Akyol, topraklarımızın başarılı post punk grubu She Past Away, The Ringo Jets, In Hoodies, Neophon Ensemble: Welcoming Maqam, Niyazi Koyuncu, Luxus, Kolektif İstanbul, Ahmet Ali Arslan, Gökçe Kılınçer, caz müzik sahnesinin etkileyici vokali Elif Çağlar ve çok daha fazlası... 

Zorlu PSMden yeni festival: MIX- Sesler arası bir deneyim

Ceza

Zorlu PSMden yeni festival: MIX- Sesler arası bir deneyim

The Ringo Jets 


MIX’de RedBull.com’un bağımsız müzik sahnesinin yeni isimlerini ağırladığı Warm Up projesine dahil sanatçılar da yer alıyor. Warm Up kapsamındaki performanslarıyla dikkat çekmiş olan genç post rock grubu Help! The Captain Threw Up,  neo folk grubu İdil & Da Poet, Left-field hip hop’ın genç temsilcileri OZBİ, Saykodelik rock  grubu Ponza ve enstrümental rock grubu Uluru izleyicisiyle buluşacak.   

Zorlu PSMden yeni festival: MIX- Sesler arası bir deneyim

Gaye Su Akyol


Yerli ve yabancı DJ ve sanatçıların ekleneceği Mix Festival programı, konserler haricinde farklı etkinliklere de ev sahipliği yapacak. PSM Amfi’de müzik sahnemizin genç yetenekleri sahne alırken; bir yandan da konserlerin devamını getirecek, aralarında Silent Party’nin de olduğu konsept partiler düzenlenecek. Kurulacak plak pazarı, bit pazarı ve sergilerle bambaşka bir festival deneyimi yaşanabilecek.

30 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek etkinliğin biletleri Biletix ve Zorlu PSM gişelerinden temin edilebilir.

 

PROGRAM 

30 Eylül Cuma 

Ana Tiyatro

Büyük Ev Ablukada “Fırtınayt”
Che Sudaka
Sattas
Hey! Douglas

 

Studio

She Past Away
The Ringo Jets
In Hoodies 

Drama Sahnesi

Şenay Lambaoğlu Quintet
Ayşe Tütüncü ve Emre Karabulut Dörtlüsü
Elif Çağlar Quartet 

Meydan Fuaye

Neophon Ensemble: Welcoming Maqam

 

1 Ekim Cumartesi

 

Ana Tiyatro

Oi Va Voi
Ceza
Eypio ve Burak King
Luxus 

Drama Sahnesi

Ahmet Aslan
Taksim Trio
Erdal Erzincan
Niyazi Koyuncu
Ahmet Ali Arslan
Gökçe Kılınçer

 

Studio

Gaye Su Akyol
Baba Zula
Kolektif İstanbul
Mode XL
Turkish Edits Presents AKSAK

 

Meydan Fuaye

Try Soldier

 

PSM Amfi

Help! The Captain Threw Up
İdil & Da Poet
Ozbi
Ponza
Uluru
Kamufle

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle