Üniversiteler Warm Up ile ısınacak

Üniversiteler Warm Up ile ısınacak

Yeni nesil sahneden müzisyen ve grupların dinleyicilere ulaştığı performans videoları serisi olarak doğan Warm Up, bu sene de genç müzisyenlere destek olmaya devam ediyor. Warm Up, bu yıl üniversitelerden de bir müzisyen/gruba platformda yer alma şansı tanıyor. Beşi yapılan başvurulardan, biri de üniversiteliler arasından seçilecek toplam altı grup profesyonel bir destekle ilk müzik kliplerine kavuşacak. Altı grubun arasından seçilen bir şanslı grup ise Amsterdam’da bulunan Red Bull stüdyolarında kayıt alma şansı yakalayacak. Türkiye çapındaki on üniversitede kurulacak set up’lardan seçilecek grupların başvuruları 2-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Haberin Devamı

Yoluna müzik yaparak devam etmek isteyen genç müzisyenler, uzun yıllardır müziğe gönül vermiş, kendi kitlesini oluşturmuş ancak henüz geniş kitlelerle buluşmamış müzik gruplarına destek olmak amacıyla hayata geçirilen RedBull.com/Warm Up, 4 yıldır genç müzisyenlerin ve grupların tanınmasına olanak sağlıyor.

Bu yıl altı grubun katılacağı Warm Up’ta gruplara profesyonel imkanlarla klip çekilecek, altı grup arasından seçilecek bir yetenekli müzisyen ya da gruba Amsterdam’daki Red Bull Music Academy stüdyolarının kapıları ardına kadar açılacak. Geçen yıllardan farklı olarak Warm Up 2017’ye üniversite grupları da katılım için başvurabilecek.

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi ve Özyeğin Üniversiteleri’nde kurulacak set up’larda çalacak üniversite gruplarının performans videoları 26 Mayıs’ta başlayacak oylama süreci ile değerlendirilecek. Seçilecek bir şanslı grup, Warm Up içerisindeki altı gruptan biri olmayı hak ederek Amsterdam’a bir adım yaklaşmış olacak. 2-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek başvuruların hemen ardından bir hafta boyunca belirlenen üniversitelerde videolarını çekecek grupların performansları 26 Mayıs tarihinden sonra oylamaya açılacak.

Genç üniversiteliler Amsterdam için kendi sahnelerinde yarışırken, yazın enerjisi müzikle kampüslere yansıyacak.