Türk dizilerinin bu kadar uzun olmasının 5 nedeni

Türk dizilerinin bu kadar uzun olmasının 5 nedeni

Bir dönem televizyon izleyicisi olarak dizi başından kalkamaz olmuştuk. Sonra o diziler azalarak bitti. Sonra aradan çok zaman geçmeden şimdi yeniden bir diziler yıldız kuşağından geçiyoruz bir süredir. Her güne birer değil ikişer dizisi var hepimizin. Bir de uzunlar, başka bir şey izlemek mümkün değil. Yemekten sonra başlıyoruz, esnemekten ağzımız yırtılırken ancak bitiyor. Bir de üzerine önümüzdeki haftanın gerçeği hiç de yansıtmayan fragmanını bekliyoruz. Tamam uyku haram. Peki sahi neden uzun bu diziler bu kadar?

Haberin Devamı

ÇÜNKÜ YARIDAN FAZLASINDA BAKIŞIYORLAR

Onlar bakışadursun siz duşunuzu alın, çayınızı tazeleyin. Bir reklam araları bir de tansiyonun yükseldiği o bol müzikli birbirine anlamsızca bakış sahneleri. Bu iki arayı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Çünkü ikisi de yaklaşık 4 dakika sürüyor. Hiçbir şeyi kaçırmıyorsunuz, merak etmeyin. Neden bu kadar bakışıyorlar, çünkü dizinin uzaması lazım, o dakikaların dolması lazım. Ya dizi erkenden biter de seyirci kanalı değiştirirse!

Türk dizilerinin bu kadar uzun olmasının 5 nedeni

ÇÜNKÜ KONUŞMAK YERİNE TRİP ATIYORLAR

Bakışmaları bir kenara bırakalım üzerine bir de basitçe konuşularak çözülecek sorunların sezonlarca ortaya çıkmaması muamması var. Senaryolar mı kısır, biz mi o kadar akıllı değiliz bilemiyoruz ama bazen gerçekten ‘Yeter artık’ diye bağırası geliyor insanın. Gerizekalılar anladı adam aslında yalandan öyleymiş, kadın anlamadı!

Haberin Devamı

Türk dizilerinin bu kadar uzun olmasının 5 nedeni

ÇÜNKÜ DÜNYADAKİ TÜM OLAYLAR DÜNYADAKİ BİR AİLENİN BAŞINA GELİYOR

Bizim dizilerdeki tüm aileler Kennedy ailesi gibi. Dünyada ne kadar kötü şey varsa sırasıyla onların başına geliyor. Tam büyük gelin rahat etti diyorsun küçük gelinin çocuğu kaçırılıyor. Tam çocuk bulunuyor, ortanca eniştenin aslında ailenin büyük düşmanı ailenin süt annesi olduğu ortaya çıkıyor. Biter mi o dizi? Sahi bu dizinin konusu neydi tam olarak?

Türk dizilerinin bu kadar uzun olmasının 5 nedeni

ÇÜNKÜ REYTİNG UĞRUNA KİMSE KAVUŞAMIYOR, GERÇEKLER ORTAYA ÇIKAMIYOR

Bir de gerçeklerin su yüzüne çıkamaması durumu var ki o da gerçekten aşırı yorucu. Hayır ben düzenli olarak bu diziye haftamın bir gününü vermişim. Bir gün de arkamı dönüp gitmemişim, sadık bir izleyiciyim. Benim hakkımı neden yiyorsunuz da saçımda bir beyaza daha neden oluyorsunuz! Reyting uğruna kaç aileyi uykusuz bıraktınız saatlerce...

Haberin Devamı

Türk dizilerinin bu kadar uzun olmasının 5 nedeni

ÇÜNKÜ BÜTÜN GECEMİZİ KAPATACAK BİR AKTİVİTEYE İHTİYACIMIZ VAR

Diğer yandan izleyici olarak haketmiyor muyuz? Hakediyoruz! Çünkü işten gelip, yemeği ağzımıza tıktıktan sonra yapacak hiçbir farklı şeyimiz yok. Hepimiz televizyonların kölesiyiz. Yeter ki bizi uyuşturacak bir şey versinler de kaç saat sürerse sürsün. Hepimiz bunu istemiyor muyuz?