“Rengarenk” bir bahar sergisi

Güncelleme Tarihi:

“Rengarenk” bir bahar sergisi
Oluşturulma Tarihi: Şubat 22, 2019 14:17

Türkiye’nin resim alanında tanınmış sanatçıları “Rengarenk” adlı bir sergi ile baharın renklerini sanatseverlerle buluşturuyor.

Haberin Devamı

Türkiye’nin tanınmış ressamlarını bir araya getiren “Rengarenk” adlı karma resim sergisi, 5-15 Mart 2019 tarihleri arasında Kaş Sanat Galerisi’nde sanat severlerin beğenisine sunulacak. 

Sergi organizasyonunu üstlenen ve aynı zamanda kendi de ressam olan Sibel Tetik; “Bu sergi sanatçıların hayatını farkındalık içinde yaşayan, hisseden, duyan ve duyuran sorumlu kişiler olduğu inancı doğrultusunda, hayatın renklerine öykünmeleridir.  Son zamanların değişen yaşam koşullarında bireysel olarak yol almanın zorluk bilincindeyiz. Gerçekten sanata gönülden emek vermiş arkadaşlar ve Sinan Yenilmez desteği ile bir yola çıktık Günümüzün klasik ve çağdaş sanat örneklerinden oluşacak bu sergi  kapsamında  her eve orjinal bir sanat eseri asmak ve her eve rengarenk anlayışını hakim kılmak dileğimiz. Evlerinin duvarlarına mağazalardan orjinal olmayan resim alan pek çok kişi bulunuyor biz
onlara gelin sergimizi ziyaret edin aynı bedellerle hem orjinal bir eser duvarlarınıza asın hem de sanata ve sanatçıya destek olun diyoruz” dedi.

Haberin Devamı

Katılımcılar; Afet Yayla ,Aylin Menekşe, Ayşe Kazancıgil Döler, Avni Uğur, Berna Atlihan, Billur Vodina, Ebru Fırıl, Emine Aras, Fikret Öztürk, Esen Nurioğulları, Hasan Fırat Diker, Muhterem Gürkan, Murat Erdil, Müge Denizer, Nilda Uluğ, Oktay Ertüs, Nursel Balpinar, Salim Türkmen, Sema Çulam, Seyyit Bozdoğan, Sibel Tetik, Tina Kristina, Tuğba Diler, Zeki Polat.