"PhotoMaraton" sokak fotoğrafçılarını buluşturuyor

PhotoMaraton sokak fotoğrafçılarını buluşturuyor

Güzergahında Sirkeci Garı, Eyüp, Tünel ve Taksim bölgeleri yer alan etkinlikte her temanın birincisi fotoğraf makinesi ile ödüllendirilecek. Sokak fotoğrafçılığı etkinliği "PhotoMaraton" 22-23 Eylül'de İstanbul'da yapılacak.

Haberin Devamı

Başvuruları www.photomaraton.com internet sitesi üzerinden alınan etkinlik, Sirkeci Garı'nda başlayacak. Sponsor firmanın bir kısmını sağlayacağı fotoğraf makineleriyle gerçekleştirilecek "12 Saatte 12 Temalı 12 Fotoğraf" başlıklı etkinliğin güzergahında Eyüp, Tünel ve Taksim bölgeleri de yer alacak.
Pek çok fotoğraf derneğinin destek verdiği "PhotoMaraton"un çatısı altında aynı zamanda ücretsiz ve halka açık olarak "CepPhotoMaraton" etkinliği gerçekleştirilecek.


CepPhotoMaraton etabında, Mustafa Seven’in yanı sıra Ahmet Erdem, Sefa Yamak ve İlkin Karakuş, Instagram üzerinden yürütülecek etkinliğin jürisi olacak.

DAHA SONRA ANKARA VE İZMİR 

Her iki etkinliğin jürisi, ödüllü fotoğrafçılar Coşkun Aral, Mustafa Seven, Sadık Üçok, Emre Ogan, Burak Bulut, Arel Kalender, Tahir Korkmaz, İsmail Türkoğlu, Ümit Varlı, Yüksel Altun, Mürsel Yağcıoğlu'ndan oluşacak.  Katılımcılar sadece dijital fotoğraf makineleri, akıllı telefonlar ve tabletler kullanabilirken, çektikleri fotoğraflarda fotoğraf işleme programları kullanamayacak.

Etkinliğin 2. günü ise çeşitli panel ve gösterilerin ardından ödül töreni yapılacak ve 12 temalı yarışmada birinci gelecek 12 fotoğrafın sahipleri fotoğraf makinesi, "CepPhotoMaraton" etkinliği birincileri ise cep telefonu ile ödüllendirilecek.

Tema noktalarında sağlık ve güvenlik tedbirleri alınıp, ikramların yapılacağı "PhotoMaraton" etkinlikleri 13-14 Ekim'de Ankara, 20-21 Ekim'de ise İzmir'de gerçekleştirilecek.