Ödülleri sildi süpürdü

Ödülleri sildi süpürdü

30. Avrupa Film Ödülleri'nde İsveçli yönetmen Ruben Östlund'un yönettiği "The Square", "en iyi film" ödülüne layık görüldü.

Haberin Devamı

Avrupa Film Akademisince düzenlenen 30. Avrupa Film Ödülleri, Almanya’nın başkenti Berlin'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende Östlund’un yönettiği "The Square", "en iyi film" seçildi.

Ödülleri sildi süpürdü

Östlund geceden çok sayıda ödülle ayrıldı. 

Östlund’a "en iyi yönetmen" ve "en iyi senaryo" ödülleri de verilirken "The Square" filminde oynayan Danimarkalı aktör Claes Bang, "en iyi erkek oyuncu" ödülünü aldı. "The Square", "en iyi komedi" ödülünün yanı sıra "en iyi tasarımdalı"nda da ödüle layık görüldü.

"En iyi kadın oyuncu" ödülünü ise "Beden ve Ruh" filminde dol alan Macar oyuncu Alexandra Borbely aldı.

Haberin Devamı

Ödülleri sildi süpürdü

Alexandra Borbely 

En iyi animasyon film" dalında Doroto Kobiela ve Hugh Welchman’nın yönettiği "Loving Vincent" filmine ödül verilirken "en iyi ilk film" ödülüne William Oldroyd’un "Lady Macbeth", "seyirci" ödülüne de Maria Schrader’in "Vor der Morgenröte" filmi layık görüldü.

Ödülleri sildi süpürdü

Maria Schrader

Dünya sinemasına katkısından dolayı Fransız asıllı Amerikalı oyuncu Julie Delphy ödüllendirildi, Rus yönetmen Alexander Sokurov’a da "yaşam boyu onur ödülü" takdim edildi. Avrupa Film Ödülleri, Avrupa’nın film "Oscarları" olarak nitelendiriliyor.

 

Sinemalarda bu hafta hangi filmler var? | Sinefil