GeriKeyif Mehmet Uluğ’un adı müzikle yaşayacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mehmet Uluğ’un adı müzikle yaşayacak

Mehmet Uluğ’un adı müzikle yaşayacak
refid:29740692 ilişkili resim dosyası

Pozitif’in kurucu ortaklarından Mehmet Uluğ’un adını yaşatacak Mehmet Uluğ Müzik Evi (MUME), Düşler Akademisi Kaş’ta açıldı. MUME’nin ilk konukları, 10. yılını kutlayan Barış İçin Müzik Orkestrası’ydı.

Türkiye’de müzik ve eğlence sektöründe öncü işlere imza atan ve 2 yıl önce hayatını kaybeden Mehmet Uluğ’un adı yine müzikle yaşatılıyor. Düşler Akademisi Kaş bünyesinde açılan Mehmet Uluğ Müzik Evi, müziğin doğayla buluştuğu noktada, kapılarını açtı.

Mehmet Uluğ’un adı müzikle yaşayacak

Uzun bir süredir kanser tedavisi gören Mehmet Uluğ, Kasım 2013'te yaşamını yitirmişti..

Geçtiğimiz yıl Akbank Caz Festivali kapsamında gerçekleştirilen Mehmet Uluğ Anma Gecesi’nden elde edilen gelirle ilk adımları atılan Mehmet Uluğ Müzik Evi, engelli ve sosyal dezavantajlı bireylerin sanat yoluyla sosyal hayata katılımını hedefleyen Düşler Akademisi Kaş bünyesinde müzikle iç içe olmak isteyen herkes için kuruldu. Kamp alanının içindeki Mehmet Uluğ Müzik Evi’nde bulunan kayıt stüdyosunda, Düşler Akademisi’nin konuk ettiği gençlerin yanı sıra isteyen her sanatçı, belirli bir ücret ödeyerek stüdyoda kayıt yapabiliyor. Bu sayede Düşler Akademisi’ne de destek olunuyor.

Mehmet Uluğ’un adı müzikle yaşayacak

MEHMET ULUĞ MÜZİK EVİ, BARIŞ İÇİN MÜZİK ORKESTRASI İLE AÇILDI

Mehmet Uluğ Müzik Evi’nin kapıları ilk kez, mümkün olduğu kadar fazla çocuğa karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlamayı amaçlayan Barış İçin Müzik Vakfı öğrencileri ile açıldı. Bu yıl 10. yaşını kutlayan Barış İçin Müzik Orkestrası üyeleri, Düşler Akademisi Kaş’taki bir haftalık kamp boyunca Mehmet Uluğ Müzik Evi’nde üç ayrı parçanın kaydını gerçekleştirdi.

10. yıl jingle’larının kaydını da MUME’de yapan Barış İçin Müzik Orkestrası’nın 31 Temmuz’da Kaş Amfi Tiyatro’da verdiği konserle Mehmet Uluğ bir kez daha müzikle anıldı. Pozitif, Düşler Akademisi ve Barış İçin Müzik Vakfı’nı bir araya getiren Mehmet Uluğ Müzik Evi için Kaş Amfi Tiyatro’nun kapıları Kaş’ın klasik müzikseverlerine açıldı.

Mehmet Uluğ’un adı müzikle yaşayacak

Tchaikovsky’nin Slav Marşı, Arturo Marques’ten Conga del fuego ve Danzon No.2, Dvorák’ın 9. Senfonisi, Bizet’ten Carmen “Les Toreadors” ve Rossini’nin “William Tell” eserlerinin yer aldığı bir müzikal seçki sunan Barış İçin Müzik Orkestrası, yaklaşık 500 kişiye unutulmayacak bir konser verdi.

En lezzetli yemek tarifleri burada

False